reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i opieka nad naszymi maluszkami

a ja mam pytanie do dziewczyn które piersią karmią. Powiedzcie mi proszę jak karmicie maleństwa po kąpaniu to później jeszcze przed pójściem spać tak ok 22-23 też? Jeżeli tak to robicie to na śpiąco? Zmieniacie wtedy pieluchę?
Kąpiel zaczynamy ok 20-ej, po godzince mały śpi (no chyba że męczy kolka to trwa to znacznie dłuuuużej) no i budzi się wówczas koło północy, nawet o 1ej i wtedy najpierw zmiana pieluszki potem cyc i wracamy do spania, kolejna pobudka ok 4-5ej i powtórka z rozrywki czyli pieluszka, karmienie i śpimy dalej:-)
 
reklama
a ja mam pytanie do dziewczyn które piersią karmią. Powiedzcie mi proszę jak karmicie maleństwa po kąpaniu to później jeszcze przed pójściem spać tak ok 22-23 też? Jeżeli tak to robicie to na śpiąco? Zmieniacie wtedy pieluchę?

my kąpiemy ok. 19:00, potem karmienie i zauważyłam, że mała zasypia dopiero około 21:00
jak się budzi około 23:00-24:00 to M. ją przebiera, a ja karmię na leżąco
i tak w nocy działamy- on przebiera, a ja czekam w łóżku na karmienie, potem on z 10 minut pionizuje i tak w kólko
 
my też kąpiemy ok 19 potem małą karmie czasem długo zasypia ok 20-20,30 budzi się potem na karmienie ok.1-2 godz i 5-6 Nie karmie jej na śpiocha bo jak śpi to nie je:-)
A jak karmie czasami w nocy na leżąco i mała śpi po karmieniu ze mną to nie odbijam.
 
mary-u nas identycznie-ok.19 kąpiel i potem błogi sen... Mój też na spaniu cyca nie chwyci i też często karmię go na leżąca-co wygoda nie może;-)
Do odbicia go trzymam,bo jak sie mu nie beknie,to potem jest niespokojny.A czasem mi się przy odbiciu zakrztusi aż tak,że nie może złapać oddechu.I wtedy przeżywam horror!!!Ale z tym odbijaniem to ma tak od szpitala...
 
pytanko do tych karmiących butelka...czym przepajacie maluszki?? urozmaicacie jakoś czy np tylko woda?? my póki co koperek tylko ale slyszałam że dobry na kupki i brzuszek jest rumianek...czy któraś z was podaje do maleństwu??
my koperek taki zwykły parzony ale wiem że są też herbatki koperkowe gotowe nie wiem co lepsze??....
 
ja nie podaje za czesto. od paru dni wogole nie pil nic innego jak mleczko, ale glownie to koperkowa a najlepiej czysta woda.
Mi polozna mowia zeby nie za duzo.
No i ja tak w upalne dni glownie podawalam.
 
koperkowa pluje dalej niz widzi poprostu nie lubi, za to sama woda nie wzgardzi wiec dobre i to bo straszny z niego glodomorek, my kapiemy kolo 20 a maly i tak ostatnecznie na noc sac idzie o 22.30 a tak to albo sobie lezy i patrzy albo marudzi nadchodzi 22.30 i zasypia. Potem budzi sie kolo 24,3,5,7 a zas juz zalezy.
 
ja chciałabym poruszyć znowu temat pępka;-) czy to normalne, że leci krew? tak jakby się strupek oderwał i się sączy
 
reklama
skorupka u nas było tak, że jak odpadł pępek to przez parę dni czyściłam stamtąd strupki krwi...czyli krew się jeszcze troszkę sączyła, ale malusieńko, bo tylko malutki strupeczek raz na dobę... jak się cały czas sączy czy w większej ilości to chyba nok:-(
 
Do góry