reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i opieka nad naszymi maluszkami

My bylismy dzisiaj na usg bioderek I wszystko jest ok:-) za 2 miesiące na kontrole dostałam skierowanie od pediatry i w przychodni bylismy
Nie pieluchowałam,Starszej też nie
Kupki mamy żółte geste bo robi jedną na dzień jak robiła więcej to były rzadkie

teraz czeka nas wizyta u okulisty po tej fototerapii Powinna być w 4 tyg.ale my wtedy wylądowaliśmy w szpitalu bo ta żółtaczka nie spadała teraz juz ok jest.
Wiecie jak wygląda to bad u okulisty?
 
reklama
U nas na USG bioderek tez ok, bez pieluchowania.
Siusiaka tez odchylamy, można się przyjrzeć , że zbiera się tam taka wydzielinka biała którą trzeba delikatnie usunąć.
A kupki jak u Magdalen musztardowe:-)
 
smarujecie jeszcze dzieci po kapieli oliwka/parafina??
moje malenstwo ma bardzo ladna skore, nawet ciemieniuchy brak i sie wlasnie zastanawiam czy jeszcze smarowac czy juz nie??? glowke to napewno jeszcze tak na wszelki wypadek ale cale cialko?? chyba juz nie??
 
ja mam jeszcze parafine to ją zużyję a potem balsam...nie wiem jaki. moze nivea... a moze bubchen... krem do buzi jest fajny...
 
dziewczyny czy spotkałyście się z tym u Waszych dzieciaczków że mają nabrzmiałe piersiki?? Pamiętam u Oliwki takie coś było, ale myślałam że to tylko u dziewczynek- hormony. Staś ma dość twarde i nabrzmiałe :(
 
u obu płci takjest przez nasze hormony :) mój mały też tak miał a teraz tylko takie małe kuleczki ma tam i tyle, lekarka mówiła w piątek że wszystko ok
 
Nie martw się u chłopców też tak moze być, nasze hormony. Moja położna radziła robić okłady z sody (łyżeczka na pół szklanki) Ale Ty jeszcze poczekaj, bo Twój synuś ma czas, żeby samo się unormowało. Ja musiałam swojemu gdy miał ponad 3 tyg. kilka razy zrobiłam okład i przeszło.
 
Właśnie nam odpadł pępuszek :-)zdziwiona jestem że tak szybko. Czy teraz jeszcze psikać octeniseptem? czy wogóle coś jeszcze z nim robić? Kurcze drugie dziecko, a tyle pytań :) jak to się zapomina szybko:)
 
reklama
lilou u nas po odpadnięciu położna kazała jeszcze kilka dni smarować sam środek spirytusem (bo ja tego używałam a nie octeniseptu), na środeczku miał jeszcze takie czarne więc zrobiłam 2-3 razy i było git ( położna mówiła że jeszcze z tego środka może się coś sączyć więc dobrze jest to zasuszyć.)
 
Do góry