reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pielęgnacja i opieka nad naszymi maluszkami

hej,

my kąpiemy co drugi dzień. aby Mary budowała rytuał wieczornego wyciszenia do spania robimy tak, ze w dzień zasadniczo jest z nami w pokoju - śpi w wózku, albo siedzi w leżaczku lub na łóżku leży. ubrana jest zazwyczaj w koszulkę lub body i półśpiochy lub spodenki. jak przychodzi wieczór to albo kąpiemy i przebieramy w pajaca, i przenosi się do swojego łóżeczka w naszej sypialni. jeśli nie kąpiemy to na przewijaku w sypialni jest myta waciakmi i przebierana w pajaca.

a skóra łuszczy się już tylko na czółku, nóżki i rączki już są bardzo ładne.
 
reklama
My tez codziennie na przekor temu co w sr mowili... skorka ladna, nieprzesuszona, mloda uielbia wode wiec rytualu pilnujemy. Moze dlatego jedynie w nocy przesypia czasem 4h? Ale mysle ze na prawdziwe efekty mozemy liczyc jak nasze maluchy beda mialy ze 4 mies...
 
teva - ja nawet nie wiem ile mały pospałby nocą, bo wybudzam go co 2:45 tak żeby co 3 godziny dostał cyca. Położne na sr mówiły, że jak karmi się rzadziej to niestety niezauważalnie, ale tego pokarmu robi się mniej, a mi zależy, żeby karmić do roku, no chyba że mnie wcześniej pogryzie:-D
 
Mi położna powiedziała że w nocy nie powinno się budzić bo dziecko w nocy tak jak my nie potrzebuje tyle jedzenia. Jak się sama obudzi wtedy wypije dość sporo i tak właśnie jest. A co do ilości pokarmu to może ściągnij laktatorem od czasu do czasu to powinno zwiększyć ilość mleka. Ja mam laktator elektryczny i w ciągu 5 minut ściagam praktycznie bez boleśnie mleko.
 
Moja Lenka też zmaga się z sucha i łuszczącą się skóką.Kapiemy w Ollatum i smarujemy kremem Balneum.Kapiemy sie codziennie jak narazie.
W nocy karmię jak się obudzi a tak mniej więcej co 3 godziny
 
też Monię kąpię codziennie, a co do suchej skórki to ma tylko na stopkach łuszczącą się skórkę (nie wiem czy się martwić tym czy nie :no:), jeśli chodzi o pampersy to ja używam babydream1 i smaruję pupę bepantenem bo po sudocremie i linomagu ma odparzoną pupę. W nocy karmię co 3-4 godz (zależy kiedy się obudzi) natomiast przez dzień to czasem potrafi mi przespać 5-6 godzin i nie wybudzam jej do cyca tylko czekam aż się sama obudzi.
 
Anrezam - tylko, że mój ulewa i zalecenia dla mnie to karmić częściej (nawet co godzinę)a mniej, ale ja i tę skrajność wykluczyłam i przyjęłam zloty środek (tak mówili na sr i tak mam w wypisie ze szpitala) tj. karmić na żądanie, nie rzadziej niz co 3 godziny. Staram się do tego jeszcze po 3 minutach odbijać, jak to któraś z dziewczyn poleciła i tak w 75% to działa.
 
Ja też lenke odbijam bo jak jej nie odbije się po cycusiu to ulewa albo czkawki dostaje lub jak ją odłożę to sie wybudza i denerwuje się bo ją wyrażnie drażni powietrze w brzuszku a słyszałam teorie że przy piersi nie ma poterzby odbijania:cool:
U nas skórka się łuszczy bo chyba przez to ze Lenka dłużej ww brzuszku siedziała
 
reklama
magda - o dokładnie, o czkawce zapomniałam, też mały dostaje jej po jedzeniu, no i tak jak mówisz wścieka się jak mu się nie odbije... albo nie purknie:-D
 
Do góry