reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i sen naszych maluszków

Axsa ale tu juz tez w wyprawce w szpitlu sa smoczki i normalnie mozna uzywac nawet jak lekarka słuch przyszła badac o powiedziała zeby smoka jej dac bo marudzi ale fakt ze te iles lat temu nie wolno było tez miałam przyczajony:-p:-D
 
reklama
axa :-D ja mam nawet jeden kciuk od tego ciut dluzszy a jak mi stale zeby rosly to musialam aparat miec bo od tego kciuka mi urosly jak u krolika i poza buzie wychodzily tak na pol plasko urosly

tak tak jak ja Oliwke rodzilam to tez jeszcze marudzili a jak Jasia to kazali dac tym dzieciom ktore nie sa cycem karmione
 
Dziewczyny powodzenia w odsmoczeniu. Adas juz nawet nie pamieta o smoczku jakos naturalnie to poszło. Stracił zainteresowanie. Najpierw zaczal zssypiac bez smoczka a potem w dzień też przestal być potrzebny. I to juz jakies 2.5 mies temu.

Ja czytalam ze najlepiej próbować oduczyć od 6 mies bo wtedy odruch ssania nie jest juz tak silny ;)
 
Moja się sama odsmoczkowała...Wojtek za to 2 lata miał, używał tylko do zasypiania, w dzień nie był potrzebny. Po prostu go pogryzł, nie kupowaliśmy drugiego i sie Młody zdenerwował i sam wyrzucił :-D
 
Ruszam z akcją "odsmoczkowanie". Podobno im wcześniej tym lepiej. Trochę się boję ale to i tak nas kiedyś czeka. Ostatnio syn zasnął bez smoczka kilka razy (w dzień), więc domniemam że nie jest mu to tak naprawdę potrzebne, tylko się przyzwyczaił. I chyba zrobię tak, że wyrzucę wszystkie smoki, żeby nas nie podkusiło się poddać. W sumie szkoda bo niedawno kupiłam nowe smoczki ale co tam... trzymajcie kciuki za powodzenie :tak:

ja mojemu daje jak zaczyna płakać a jesteśmy na mieście :tak:, zasypia bez smoka, a jak zaśnie to nie idzie mu wyjąc tak mocno trzyma ;-)


My tez nivea na wietrzną pogodę, na lato faktor 30, i jestem bardzo zadowolona, teraz smaruję dwa pyski:-)

a ja dziś kupiłam Rossmanowski na lato 50 faktor był po 14pln a Nivea był po 30pln :szok::no:
 
Moje obydwie smoczka nie używały, za to obydwie zasypiały przy cycku, najpierw cyc do jedzenia, a potem nie wiem kiedy i jak wmanewrowywały mnie w zasypianie przy nim. Chodzi o to by troszkę pociumkać i tyle.

W czerwcu będziemy się odzwyczajać od zasypiania przy cycu. Z Adą poszło elegancko, liczę na powtórkę przy Weronice. :-p
 
Kolejne ząbki u Leny idą, widać już pod dziąsłem prawa górna jedynkę :)
Puki co jeszcze spokojnie ale w pogotowiu mam:
-Viburcol czopki uspokajające
-Dentinox żel na dziąsła
-Nurofen i Paracetamol na gorączkę
-gryzaki, chrupki kukurydziane i jabłka w siateczce :p

A co u waszych maluszków się sprawdza przy ząbkowaniu ??
 
To u nas ze smokiem całkiem inaczej...młoda od porodu nie chciała nic wziąć bo buzi poza maminym cycem,cyc był do jedzenia,zasypiania,uspokajania,ciumciana a smoki dawali już w szpitalu,każde dziecko miało przy sobie,ale jej nie odpowiadał.Sprawdziłam 5 firm i nic.Ale zawsze na spacer jeździliśmy z przypiętym smokiem bo się nim bawiła,i nagle słysze jak moja niunia coś ciumcia,patrze a tu smok... okazało się,że szły zęby i smoczek był wybawieniem,to było chwile przed pół roczkiem,teraz mamy dwa zębolki,i idą,oj idą następne...
 
reklama
Marcel też smoka używa dopiero od jakiegoś czasu.I dobrze bo często w nocy jest wybawieniem nie muszę wiecznie wywalac cyca.A że smoczek nie jest mu niezbędny to z odzwyczajeniem może nie będzie dużego problemu.Zębów jeszcze nie mamy.
 
Do góry