reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i zdrowie naszych maluchów

reklama
Marcel pije więcej mm niż z piersi, mam nadzieję, że jeszcze się nauczy pić dużo z cyca? teraz muszę go dopajać zeby przybral na wadze i żeby szybciej wyjsc.

w ogóle jest bardzo grzeczny, malo placze, duzo spi, musilaam go budzic na karmienie, to sie zmieni nie?:p
 
to się ciesz że jest spokojny noworodki więcej śpią niż czuwają to z czasem się będzie zmieniać.Musisz jak najczęściej do cycka przystawiać bo trudniej najeść się maluchowi niż mm:tak:a dzieciaczki są mądre i szybko pojmują co łatwiejsze.Napewno wam się uda:tak:
 
Ja karmiłam długo i nie dawałam butli, żeby Lenki nie rozleniwić. Dawaj cyca jak najczęściej. Pamiętaj z którego ostatnio karmiłaś i od niego zaczynaj kolejne karmienie to później mu będzie jeden wystarczał, bo się mleko unormuje.
Do dziś pamiętam pierwszą noc z Leną, co chwilę wisiała na cycu, a ja jak wariatka jej raz jeden raz drugi dawałam. Dopiero następnego dnia babeczka od laktacji mnie uświadomiła;-)
Trzymam kciuki za Was!
 
Carmella zmieni sie. Tylko go czesto przystawiaj zeby sie nie rozleniwil. Dobrze jest przed kazda butla dac cyca do poymlania nawet jak pusty. Ja mialam z Kuba kilka takich tygodni ze nie mialam ani kropli (wynik stresu) ale lekarka kazala przd kazda butelka dawac do pomymlania raz by wiecej mleka sie tworzylo a dwa by mial przyjemnosc bliskiego kontaktu wtedy pozniej nie wybierze butelki. A noworodki zwykle nie maja checi na jedzenie w pierwszych dniahc, dopiero pózniej. Moj naprzyklad pierwszy dzien wogole nie jadl.
 
przystawiam go co 3 godziny lub na żądanie dopiero od 12 mam go dziisaj... polozna czy ktoś baaardzo chwali moje mleko, tylko on słabo ssie... ale chyba sa postepy... po kazdym karmieniu cycem mam podac butelke i wtedy pieknie pije...
 
przystawiam go co 3 godziny lub na żądanie dopiero od 12 mam go dziisaj... polozna czy ktoś baaardzo chwali moje mleko, tylko on słabo ssie... ale chyba sa postepy... po kazdym karmieniu cycem mam podac butelke i wtedy pieknie pije...
To jakaś inna szkoła, może przez to, że Marcelek to wcześniak.
Mnie absolutnie nie kazali podawać mm tylko na cycu jechać, a nad ranem jak położne widziały, że walczę i nie śpię tylko Lenkę nosze i co chwilę dostawiam to przyniosły taką podgrzana buteleczkę z glukoza i po wypiciu kilku łyków młoda zasnęła - pozwoliły mi ją nawet do łóżka mojego wziąć od strony ściany, ścianę zabezpieczyłyśmy takimi gąbkami.
 
Położna opowiadała o patencie na zapamiętanie z którego cyca było karmienie - pierścionek jeden przeznaczyc na znacznik cyca i zmieniac po karmieniu. No i ostrzegała przed dokarmianiem/dopajaniem bo się maluch rozleniwi i z cyca nie będzie chciał, bo sie musi napocić a z butli samo leci.
 
reklama
ale ja muszę po cycku butle żeby więcej przybrał na wadze- tak tłumaczą. jak bede miec wiecej w cyckach i bedzie taka potrzeba to wtedy bede odciagac.. o 1 kolejne karmienie postaram sie jak najdluzej i najwiecej z cyca....
 
Do góry