reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i zdrowie naszych maluszków

maonka moje chłopaki przestały pić mleko około roczku, ale też szamali jogurt + kaszkę na mleku+ czasem kakao i to wystarczy

a UHT to śmieć jest, nie dałabym takim maluszkom...
 
reklama
Maonka- zupe mleczna mozesz dawac :-) moze jak nie da rady wypic, to chociaz zje lyzeczka, jak chcesz na MM to wystaczy ugotowac ryz, makaron, albo lane na wodzie zrobic i potem dodac MM :-) (to tak ksiazkowo).

Barteq nie pije MM od daaawnaaa, je jogurty, sery, twarozki (choc te maja malo wapnia, ale lubi, wiec dorzucam jogurt i szczypiorek), mleko glownie mikrofiltrowane, ale w zlobku stety- niestety UHT i nie mam na to wplywu, bo w starszej grupie nikt u nas MM nie podaje, wiec nie bede sie tym teraz martwic.

Na 16:00 idziemy z B. do lekarza niech oglada te wysypke i powie mi co mu jest, bo ja nie mam pomyslu :-)
 
Ewa, ale on krowie je od dawna, watpie zeby tak nagle alergia wyskoczyla, zreszta u nas w rodzinie nie ma obciazenia alergicznego, wszyscy tolerujemy laktoze (sa ludzie, co nie), ale niech sie pediatra wypowie :-) ja nie lekarz, nie bede mu stawiala diagnozy, bo sie nie znam.
 
aneiz - powodzenia na wizycie! Z Lenką też w piątek do kontroli jedziemy, bo dziś o 4.00 znów ją atak kaszlu dopadł, ale to z powodu zimna w pokoju, coś tam musimy zrobić, bo ma wygwizdów.
 
moja niunia tez juz od dawna uht pije i wszystko z nia ok, robie jej tak jak elvik sztuczna kawke z maszyny bo ona tez uwielbia pianke mleczna... i kakao tez pije na normalnym mleku, nie bede sie wyglupiac i jej extra na mm kakao robic...
 
Zrobiłam jej kakao do śniadania w kubeczku i wypiła tylko 20 ml. Awersja nadal jest, choć katar właściwie się skończył. Czasami zje parę łyżek owsianki, z zupami mlecznymi nie próbowałam. Może jej podejdą. Ekspresu też brak więc pianki nie będzie.
U mnie można 3 razy w tyg kupić świeże mleczko prosto od krowy, ale czy nie będzie za tłuste.
 
Helenka MM nigdy nie chciała pić, zresztą UHT też nie, ona pije tylko wodę lub soczki ale jak jej zabrałam butlę to też zrezygnowała, więc bida tylko na wodzie jedzie ;-)
UHT to toleruje jedynie z płatkami lub w zupie mlecznej;-) Ale ona zajada się jogurtami, biały serkiem, żółtym serem więc ja się nie martwię
Maonka co do mleka prosto od krowy to jak masz z pewnego źródła to czemu nie bo czasami jest tak że w tym mleku to różne rzeczy mogą być, np antybiotyk :no:
Jeśli chodzi o zawartość tłuszczu to też różnie to bywa bo zależy od rasy krowy i nie wiadomo czy Alicji to mleko zasmakuje bo ja takiego prosto od krowy to nie ruszę:-D
 
reklama
Bylismy u pediatry i oczywiscie atopik, ale to juz wiemy od niemowlectwa, no i w zwiazku z AZS pongo zareagowalo najprawdopodobniej na czekolade, kakao albo orzechy... a co on w pt w zlobku jadl to nie pamietam. No nic... na pismie mam, ze zdrowy, zas wysypka z tulowia ponoc dlugo schodzi ;)
 
Do góry