reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i zdrowie naszych maluszków

my używamy Oilatum Soft. U nas też podejrzenie skazy, od ponad 2 tygodni nie jem nabiału. Wysypka zeszła, ale dopiero po Oilatum zeszła chropowata skórka.

Zakupilam na razie Emolium, zobaczymy co z tego bedzie. Ja jestem na diecie bezmlecznej, bezjajecznej itp itd juz 1.5 tygodnia, ale najgorsze jest to ze nie ma jakies znacznej poprawy. Caly brzuszek, raczki, czesciowo nozki w krostkach :-( Jedynie na policzkach i szyjce sie poprawilo.
 
reklama
Onka- jak nie ma poprawy to możesz wrócić do nabiału. Ja smaruję jeszcze kremem Nivea SOS (codziennie rano i wieczorem) i jest zdecydowanie lepiej.
 
Zakupilam na razie Emolium, zobaczymy co z tego bedzie. Ja jestem na diecie bezmlecznej, bezjajecznej itp itd juz 1.5 tygodnia, ale najgorsze jest to ze nie ma jakies znacznej poprawy. Caly brzuszek, raczki, czesciowo nozki w krostkach :-( Jedynie na policzkach i szyjce sie poprawilo.

kurcze a to od jedzenia na 100%?? może od proszku, płynu, wody???
kurcze -mam nadzieję że sprawa się wyjaśni i popieram Aniez... jak nie widać różnicy nie ma sensu się katować
 
kurcze a to od jedzenia na 100%?? może od proszku, płynu, wody???
kurcze -mam nadzieję że sprawa się wyjaśni i popieram Aniez... jak nie widać różnicy nie ma sensu się katować

Wyglada, ze od jedzenia. Jakby cos innego to wydaje mi sie ze na calym ciele by miala, a tak to plecy czyste, pupa tez. No nie wiem :/ Pediatra mowila o 2-3 tygodniach. Poczekam tyle i jak nic sie nie zmieni to bede dalej kombinowac.
 
w sumie póki co pamiętam jedno: co ile trzeba wymieniać smoczek?
ja wymieniam co 2 tygodnie, ale moje dziecie bez smoczka to ani rusz w ciagu dnia, takze zuzywaja sie...
ale u nas jeszcze kolki sa niestety :-(...i dzis mi mala mocno ulewala caly dzien...wczoraj wieczorem dostala smoka, nawet go ciagnela, myslicie ze to moze byc od tego ? czy zauwazylyscie u swoich cudakow, ze przy ciagnieciu smoka dziec ulewa ? bo u mnie chyba tak jest...........
moja ciagle meczy smoka i prawie wogole nie ulewa, ale ona niejadek jest to moze dlatego nie ulewa...

po ilu dniach schodza potowki? trzeba cos robic zeby zeszly?
 
Onka niekoniecznie na całym ciele- mój ma na policzkach, czole (mniej), ramionkach i przedramionkach po kremie się poprawia :tak: wg mojej pediatry to jest taka delikatna skóra ze sklonnością do alergii (mija po jakimś czasie). Zacznij go kąpać w tym olejku, który kupiłaś i smaruj jakimś kremem (może być tą Nivea SOS, albo jakiś krem emolium, oliatum itp.- chociaż Nivea wychodzi taniej). Teraz odchodzi się od diet eliminacyjnych, bo jak nie ma poprawy to po co? Wg mojej pediatry spróbować warto, jak nie ma poprawy, to wracamy do nabiału, bo matka sobie szkodzi :-(
 
Onka niekoniecznie na całym ciele- mój ma na policzkach, czole (mniej), ramionkach i przedramionkach po kremie się poprawia :tak: wg mojej pediatry to jest taka delikatna skóra ze sklonnością do alergii (mija po jakimś czasie). Zacznij go kąpać w tym olejku, który kupiłaś i smaruj jakimś kremem (może być tą Nivea SOS, albo jakiś krem emolium, oliatum itp.- chociaż Nivea wychodzi taniej). Teraz odchodzi się od diet eliminacyjnych, bo jak nie ma poprawy to po co? Wg mojej pediatry spróbować warto, jak nie ma poprawy, to wracamy do nabiału, bo matka sobie szkodzi :-(

Dzieki za te informacje. Pocieszam sie tym, ze to "tylko" wysypka, oprocz tego nie ma innych dolegliwosci. No ale nie ma co sie zamartwiac, trzeba z tym walczyc :-) Sprobuje jeszcze tego kremu co polecasz.
 
Mam pytanie do mam maluszkow ze skaza (badz podobna alergia). Jakich kosmetykow uzywacie dla waszych maluszkow? Moje malenstwo ma wysypke glownie na brzuszku i raczkach. Dostalam od pediatry masc cholesterolowa. Chcialam dodatkowo kupic emolium/oilatum do kapania. Czy te emulsje sa skuteczne? Warto je stosowac?

Juleczka ma skaze bialkowa i nietolerancje laktozy prawdopodobnie. oczywiscie przy tym atopowa skore. odkad stosujemy Krem do twrzy i ciała SVR Topialyse sensitive skórka jest idealna!!! Baaaaardzo polecam!!!!!!!:-) ...z resztą to nie tylko moja opinia...;-) jedyny minus kremu to jego cena min. 65zl/500ml, ale i tak warto!
 
Hej
Dziewczyny byliśmy wczoraj na pierwszych szczepieniach i na pierwszej wizycie u pediatry. Synek dzielnie to zniósł. Kobiecinka zbadała Adasia i coś wspomniała o wodzie w prawym jajeczku, ale, że to nic strasznego i samo zejdzie. Ale martwi mie inna rzecz, bo stwierdziła, że słyszy szmery w serduszku. Dała nam skierowanie do kardiologa i zaznaczyła, że ona się na tym nie zna za dobrze, ma tylko podejrzenia,więc najlepiej sprawdzić to u specjalisty. Nie wiem czy się tym bardzo martwić..i tak będę dopóki nie zbadamy. Spotkałyście się z czymś podobnym? Do kardiologa się dostaniemy dopiero za miesiąc!!! Zastanawiamy się nad opinią jeszcze jednego pediatry
 
reklama
Hej
Dziewczyny byliśmy wczoraj na pierwszych szczepieniach i na pierwszej wizycie u pediatry. Synek dzielnie to zniósł. Kobiecinka zbadała Adasia i coś wspomniała o wodzie w prawym jajeczku, ale, że to nic strasznego i samo zejdzie. Ale martwi mie inna rzecz, bo stwierdziła, że słyszy szmery w serduszku. Dała nam skierowanie do kardiologa i zaznaczyła, że ona się na tym nie zna za dobrze, ma tylko podejrzenia,więc najlepiej sprawdzić to u specjalisty. Nie wiem czy się tym bardzo martwić..i tak będę dopóki nie zbadamy. Spotkałyście się z czymś podobnym? Do kardiologa się dostaniemy dopiero za miesiąc!!! Zastanawiamy się nad opinią jeszcze jednego pediatry



o szmerach nic nie wiem u takich maluchów.Ja sama kiedyś leczyłam się na serce bo miałam takie szmery jako skutek uboczny po szkarlatynie....ale ja wtedy duża baba byłam bo miałam jakieś 13 lat:)z czasem same ustały
moj Antoś też ma wodniaczki w jąderkach - i lekarz powiedział mi to samo. Samo się wchłlonie

Powodzenia u kardiologa- napewno wszystko bedzie ok
 
Do góry