reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja, karmienie, nauka maluszka - pytania Sierpniowek

A jak myslicie: kiedy dziecku można podac np. banana?
Spotkałam się z różnymi opiniami: niektóre mamy podają już od 4miesiąca.
A Wy co podajecie? jakie owocki? tylko słoiczki i tarte jabłuszko?

Ja półtora miesiąca temu do diety Adrianka wprowadziłam banana. Niestety nie chce go jeść. Tak samo jest z jabłkiem (dotychczas tylko raz zjadł pół startego jabłka i było to wczoraj :szok:) oraz deserkami ze słoiczków. Dlatego robię mu kleik ryżowy na wodzie i dodaję troszkę banana, jabłka, albo owoców ze słoiczka.
Ja też uważam, że możesz zacząć wprowadzać inne owoce.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Artur je wszystko co mu podam (oprócz kaszek) do tej pory próbował jabłka, banana i gruszki (ze słoiczków). Gruszka tak mu zasmakowała że zjadł cały słoiczek niestety bulgotało mu w brzuszku po niej :)baffled: mama mądra po fakcie).
 
Cos dawno nikt tu nie zaglądał.
Nasz Ludzik je już wszystko. Ostatnio wcinał melona, truskawki i pomidory. Uwielbia drożdżówki i żółty ser. Jesli chodzi o zupy to juz próbował chyba wszystkich. Hit sezonu: ogórkowa i kapuśniak z kiszonej kapusty. Trochę mniejszym uznaniem cieszy się żurek.
Nie dostaje tylko mleka krowiego w czystej postaci, jogurtów i bialego sera, ale tego juz niedługo spróbujemy.
Wszystko je w niedużych ilościach.
Na szczęście nie jest na nic uczulony.
 
Cos dawno nikt tu nie zaglądał.
Nasz Ludzik je już wszystko. Ostatnio wcinał melona, truskawki i pomidory. Uwielbia drożdżówki i żółty ser. Jesli chodzi o zupy to juz próbował chyba wszystkich. Hit sezonu: ogórkowa i kapuśniak z kiszonej kapusty. Trochę mniejszym uznaniem cieszy się żurek.
Nie dostaje tylko mleka krowiego w czystej postaci, jogurtów i bialego sera, ale tego juz niedługo spróbujemy.
Wszystko je w niedużych ilościach.
Na szczęście nie jest na nic uczulony.


o rety:szok: to bardzo ładnie je:tak:gotujesz mu osobno czy to samo i tak samo jak Wam?

mój tylko pomidorowa moja zje ale to jest i tak zupa tzw wszystko :-) tzn wszystkie jarzyny, zioła, kasza manna, ryż, kasza jaglana, mieso tylko podbite przecierem pomidorowym na koniec bo inaczej nie zje:-)
tak to z urozmaiconych zupek to wszystkie dania słoikowe:tak:to samo z deserami - robionych nie zje wiec sloikowe jada:tak:
 
czesc.ja jestem tu nowa ale chcialam powiedziec ze noja zuzanka tez je juz prawie wszystko.no arbuz jej ostatnio nie posmakowal i za ryba nie przepada.jada to co gotuje dla nas tylko za mocno nie przyprawiam.doprawiamy na swoich talerzach.mam tez starszego synka.jemu dawalam tylko sloiczki bo nic innego nie chcial a teraz mam wielki problem bo je tylko serki i czasami ziemniaki(oczywiscie bez zadnego mieska ani sosu )wszystko inne twierdzi ze jest niedobre chociaz nawet nie probowal.normalnie masakra.we wrzesniu skonczy 3 latka a on nie mial jeszcze kanapki w ustach.dlatego z zuzia nie chcialam juz do tego dopuscic.zaczelam jej powolutku wszystko podawac.napoczatku wiekszoscia plula.odczekalam kilka dni i znowu dawalam to samo.w koncu sie przekonala i teraz nawet jak podaje cos nowego to probuje z checia.rybe narazie podaje ukryta w ziemniaczkach ale mam nadzieje,ze tez sie do niej przekona.
 
reklama
a coz tu taka cisza?dzis to chcem sie troche pozalic bo moja zuzunia nie chce juz pic mleka.jak jej pokazuje butelke odrazu wedruje do kuchni,staje przy lodowce i czeka az dostanie cos innego.butelki z mlekiem nawet nie chce wziac do buzi.kaszek tez nie preferuje.udaje mi sie tylko jej dac kaszke przez sen i to tylko w nocy.za to jak ktos tylko w domu je,zuzia jest zaraz obok.i wszystko smakuje.wiem,ze powinna pic jeszcze mleko albo chociaz jesc kaszki ale ja juz nie mam pomyslow jak ja do tego przekonac.
 
reklama
Do góry