reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja, karmienie, nauka maluszka - pytania Sierpniowek

Tu Ludzikowa Mama:)
Ludzik urodził się 21.08. i ważył 3150, teraz pewnie waży jakieś 5,5-6kg. Karmiony jest tylko cycem na żądanie. Czasami zabawa w jedzenie zamienia sie w długie godziny na cycu. Kręgosłup mnie boli, ręce od trzymania. Na szczęście znalazłam na niego sposób. Najpierw wcina z jednej piersi, jak przyśnie to do niego mówię, otwiera ślipka, uśmiecha się i chyba mu się przypomina po co się tu spotkaliśmy przy cycku, jak za drugim razem przykima , to wtedy go podnoszę i przekładam do drugiej piersi. Chyba się najada, bo po takim "przekładaniu" śpi nawet 5 godzin, co wcześniej zupełnie nie wchodziło w grę. Jak go karmię "do pierwszego przykimania", to wtedy śpi góra 2godziny. W nocy nie mam siły z nim siedzieć i bawić się w przekładanki, dlatego wstaję częściej.
Ale mam nadzieję, że się to jakoś wyrówna.Że nasze dzieciaki będą ładnie regularnie jadły a te mamy które niestety w nocy musza wstawać i karmić- trochę sobie odeśpią.
Agato, ja tez mam straszny problem z odciąganiem z piersi.Max odciągnęłam 60ml- namęczyłam się potwornie-zajęło mi to ze 3godziny. Mam laktator Avent ręczny i Lovi z pompką. Obydwa jak dla mnie są nieteges. Ale moja siostra rewelacyjnie radziła sobie z Aventem.Próbowałam też "ręcznie" poprzez masaż piersi- tu już lepiej, ale bez rewelacji.
Rapunzel- my też mamy pudełko Bebiko- na wszelki wypadek- Ludzikowi smakuje, bo próbowaliśmy. Nie smakuje mu za to Humana- kręci się i wypluwa smoka. Mam jednak nadzieję, że na samym cycu dociągniemy do 6miesięcy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Polecam stronę przychodnia.pl. Tam można sprawdzić czy dany lek można zażywać w okresie karmienia piersią. Ja np. sprawdziłam tam, że Urosept nie jest wskazany dla kobiet w ciąży (i rzeczywiście nie brałam go w ciąży) a Elocom (na zmiany skórne) jest wręcz zakazany dla babek-mleczarek.
Tak, czy inaczej- lepiej zapytać jeszcze jakiegoś lekarza.
 
Ona_Mika wybór mleka to bardzo ważna rzecz wiem na swoim a raczej na Ali przykładzie. Okazało się że po Bebilonie bolał ją non stop brzuszek więc przeszłam na NAN H.A. Podobno hypoalergiczne mleko jest najlepsze a moja mała miała problemy ze skórą i podejżewano alegię. No i owszem kilka dni pojadła i było w miare ale potem zaczęły się problemy z brzuszkiem, miała zatwardzenia i momentami nie mogła zrobić kupki a jak już zrobiła taką zieleninę (ponoć po wszystkich hypoalergiznych tak jest) to trzeba było całe mieszkanie wietrzyć a ja przy przewijaniu jej miałam odruch wymiotny. Teraz stopniowo przechodzę na NAN Active i bardzo sobie chwalę - mała ma super apetyt i kończa się problemy z brzuszkiem. Pamiętaj jednak że generalnie z mlekiem sie nie eksperymentuje - jak dobrze toleruje to dawać to właśnie. Przy przechodzeniu na inne mleko najpierw dodaje się jedną miarkę tego nowego a resztą starego i tak 2 dni. Potem dwie miarki nowego i resztę starego i tak też 2 dni itd. aż w końcu przejdzie się na nowe mleko.
 
A jak myslicie: kiedy dziecku można podac np. banana?
Spotkałam się z różnymi opiniami: niektóre mamy podają już od 4miesiąca.
A Wy co podajecie? jakie owocki? tylko słoiczki i tarte jabłuszko?
 
Ludzikowa Mama ja juz od miesiaca podaje swojej corci banana, starte jabluszko, czasem jakis deserek ze sloiczka. Oprocz tego gotuje jej kompociki z mrozonych porzeczek, malin i borowek. Mysle, ze mozesz sprobowac z innymi owockami procz jabluszka.
 
reklama
Do góry