reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja, karmienie, nauka maluszka - pytania Sierpniowek

kasiek, widać, co kraj to obyczaj, ale przy upałach nie wyobrażam sobie przez dwa tygodnie myć dziecka szmatką, zresztą przecież to twoja sprawa chyba ;-) Z tego, co czytałam, to ewcik71 stosuje tę samą metodę kąpieli, co ja.
Dziewczyny, jak patrzę na suwak, to mi włosy dęba stają, że to może być już zaraz :szok:
 
reklama
Ja tez od pierwszego dnia kąpię Zulkę w wanience staram się nie moczyc kikutka ale nie ma rzeczy niemozliwych wiec pózniej sprytusik i dobrze osuszam........
 
OnaMika - jeśli z raną nic się niedzieje, to myć mydłem i wysuszać po prysznicu. Na początku niech siostra zapomni o wannie - mi powiedzieli żeby tak do 2 tygodni raczej prysznic. Nosić luźne rzeczy żeby niepodrażniać za bardzo i nieuciskać i żdnego więcej przemywania spiryytusem czy czymś takim. Ale skoro jej się coś zaczęło paskudzić to nie wiem. Musi trzymać żeby "oddychało" luźne przewiewne rzeczy. I żeby bielizna i spodnie nieuciskały (i albo nad albo pod żeby się kończyły). To zalecenia moich położnych ze szpitala :-)
 
Dzieki dziewczyny za rady odnosnie kapieli. ja sobie rownie nie wyobrazam, zeby moje dziecko 2 tygodnie nie kapac. Bede sie starala robic tak jak pisaliscie.:-D:-)
Ona_mika to co zrobili twojemu Alankowi w tym szpitalu, ze boi sie!!:szok:
 
Jak powinno być ze zmienianiem pieluchy z kupą? Trzeba natychmiast? Ola nie sygnalizuje jeszcze potrzeby zmiany; ja wiem, że zrobiła i potrafi jeszcze spać 2 godziny; szkoda mi jej wybudzać i szkoda, żeby leżała z kupalem. Jak robicie w takiej sytuacji?
 
Sylwia - ja staram się zmieniać, ale jak śpi to wolę go niedręczyć, i tak w ciągu dwóch godzinek się obudzi najczęściej to wtedy zaczynam od zmiany pieluchy. Przecież jak śpi i robi przez sen - to tez go niebędę stresować. Tak sobie myślę że do tej pory się nieodparzył, tyłeczek ma ładniutki, więc źle chyba nierobię.
 
Sylwia ja pieluszę z kupą zrobioną w trakcie snu zostawiam do przebudzenia. Tomcio najczęściej kupy robi w samym środku drzemki i kupa w pampersie mu nie przeszkadza. Kupy zrobione w trakcie karmienia zmieniam natychmiast.
 
Mam pytanie odnosnie zuzycia pieluch, ile tak juz zuzylyscie, npp. w ciagu tygodnia. Mam wtej chwilii ze 100 dla noworodkow i 50 z numerem 1 . I nie wiem czy mi wystarczy na pierszy tydzien czy leciec i dokupic wiecej.
I napiszcie co Wam sie przydaje i bez czego nie wyobrazacie sobie codziennego zycia, a co jest praktycznie bezuzyteczne.
 
reklama
kasiek u nas dzienne zuzycie pieluch w pierwszych dniach to około 10 sztuk. Teraz juz zuzycie powoli spada. Ale nadal okolo 8 na dzien musze liczyc.
 
Do góry