reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja, karmienie, nauka maluszka - pytania Sierpniowek

Kasiek dobrze że znalazłaś tą książkę bo ja też sobie ją przeczytam, może zdążę zanim urodzę. Też o niej pozytywne rzeczy słyszałam i czytałam na różnych stronkach. Zobaczymy czy będzie przydatna.:sorry2:
 
reklama
Ja czytałam tą książkę na początku ciąży, muszę do niej wrócić, jest super napisana. Mam jeszcze Zawitkowskiego, ale szczerze mówiąc dużo treści, o każdym z miesięcy, a mnie interesują pierwsze miesiące życia małej jak na razie.
 
kasiek - biorę się za e-booka, wydaje się, że będzie to bardzo dobra książka:-)

Oli dziś w nocy odpadł kikucik:) 4 dni temu przerzuciliśmy się ze spirytusu na gencjanę i ładnie poszło; mam wrażenie, że skuteczniejsza na pępuszka. Tyle, że fioletuje... ale i tak ubranka 56 za chwilę znikną z naszej szafy:)
 
A co poradzic na ropiejace oczko maluszka?? Wczoraj zaczela mu sie zbierac ropka przecieram co chwike rumiankiem, na chwile efekt jest ale dzis rano jak sie obudzil to nie mogl otworzyc oczka:-(
 
Aniu odstaw rumianek, jest odradzany i przez okuliste i przez neonatologa. Sol fizjologiczna do przemywania i zakrapiania na poczatek jak po 2 dniach nie przejdzie warto przejsc sie do pediatry. Obserwuj tez czy oczko ropiejace nie łzawi. My juz z ropiejacym okiem Tomka okuliste zaliczylismy w koncu nam krople dobrala i przeszlo.
 
Aniu juz pisalam na gg niewiem czy dostalas. Przemywaj oczko czarna herbata, Cyprianowi tez bardzo ropialo, mial je uszkodzone troszke podcas porodu. Tak jak pisze Asia nie przemywac rumiankiem. Nam pomogla czarna herbata, sol fizjologiczna niestety nie.
 
Ja natomiast wyczytałam, że ropiejące oczko może być z powodu zatkanych kanalików łzowych. I że trzeba przemywać oko solą fizjologiczną od zewnętrznego do wewnętrznego kącika. Jednak gdy to nie pomaga warto wybrać się do okulisty i ten może zalecić podawanie kropli do oczu albo specjalny masaż w celu odblokowania kanalika.
 
Dziewczyny ja mam pytanie co stosowac na sucha skure malucha bo zaczela mu sie luszczys wkolo nadgarstkow , szyjki i na brzuszku mam krem oilatum junior napisane jest ze tez dla niemowlat .Macie moze jakies inne sprawdzone sposoby?
 
reklama
Do góry