reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja, karmienie, nauka maluszka - pytania Sierpniowek

u nas pępek odpadł dzisiaj tj tydzień i 4 dni po porodzie...a spirytusem nie kazali przemywać tylko:szok:normalnie kąpać dziecko ...i jak najbardziej moczyć pępek...wszystko pięknie odpadło ...co kraj to obyczaj jak to się mówi
 
reklama
Nam położna też kazała przemywać spirytusem i patyczkiem. Pępek nadal mocno się trzyma... A Igor strasznie nie lubi tych zabiegów i zastanawiam się, czy coś go przy tym piecze (boli) czy tylko ma uczucie grzebania mu tam czymś zimnym i stąd ten wrzask...
 
Ja poproszę o sprawdzoną metodę domywania pupy po kupce - ani waciki, ani chusteczki nie są 100% skuteczne i w rowku żółto... staram się i staram i nie mogę domyć, odparzenia się nie robią, ale potrzebuję podpowiedzi jak dobrze domyć dupkę. A Olcia od 3 dni co pieluchę ma kupę - żółtą, musztardową, dość płynną. Najpierw myślałam, że to po winogronach... ale najwyraźniej nie...
 
Sylwia ja po dużej kupie przemywam wacikami namoczonymi wodą na koniec woda i kropla oilatum. Jak jest kupa "po szyję" to dosyć dużo wacików zużywam ostatnio się zastanawiałam, czy całej pupy pod kran nie wstawić, ale dało się bez tak drastycznego sposobu.
 
U nas czytamy to co Majce czyli wszelkie bajeczki i wierszyki. Maja już zna część na pamięć więc Tomcio chce czy nie chce musi ich kilka razy dziennie wysłuchać.
Co do słuchania u nas do snu sprawdza się muzyka dla bobasa. Tomcio przy niej świetnie się wycisza i sam usypia.
 
U nas kikucik odpadl po 5 dniach a przemywam spirytusem salicylowym i patyczkiem w szpitalu tez mi kazali czysta woda przemywac
Co do kup to narzie 2 razy mialam przypadek ze kupa na plecach byla wysko ale chusteczkami wszystko wymylam i raczej zawsze szybko idzie czyszczenie pupci.
Ona_mika przy takiej temp.to dziecko pewnie jest przegrzane tutaj zalecaja 18 stopni w pokoju gdzie dziecko spi .Tak jak pisze asioczek moze dlatego on cigle chce cyca bo jest spragniony i dlatego marudzi.Rozumiem ze ciezko jest sie klocic z mama bo z nia mieszkasz ale zebys tylko pozniej nie miala problemow ze zdrowiem malucha.bo taka temp to nic dobrego dla doroslego a co dopiero dla malucha
 
u mnie ona mika Malinka tez wystrzeliła :-) teraz pamietam o zaslonieciu pielucha.....
Sylwia ja waciki i woda jak Asioczek, sa takie duze, dzidziusiowe, bardzo poreczne,wiec polecam
 
reklama
Ha ha ha Ona mika skad ja to znam.. u mnie istne fontanny byly:-) teraz tez uwazamy i pieluszka zaslaniamy...
Mamusie chlopcow... Mam pytanie. Czy u Was tez pediatra powiedzial ze trzeba cwiczyc pitolka aby sie "odkleil"??? U mnie i lekarz i polozna bardzo zwracaly na to uwage wiec po kazdej kapieli trenujemy;-)
 
Do góry