reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja, karmienie, nauka maluszka - pytania Sierpniowek

reklama
Niby to moje drugie dziecko, ale mam jakąś czarną dziurę w pamięci w pewnej kwestii i liczę na wasze opinie...Rozpakowałam dziś gadżety dla bobasa i umyłam lub wygotowałam wg zaleceń, ale mam wątpliwość odnośnie butelki i smoczka.
Czy butelki i smoczki myjecie normalnie płynem do naczyń czy mydłem dla dzieci, a jeśli mydłem, to jak?
 
Ja mam nadzieję, że uda nam się obejść bez butelek i smoczka:) ale chętnie też przeczytam co podpowiecie, choć wydaje mi się, że wyparzyć i gotowe.
 
Ja swoje butelki najpierw wymyłam gorącą wodą zpłynem do naczyń potem rozmontowałam i wstawiłam do garnka żeby je wygotowac .Wszytsko myje w płynie oprócz smoczków te szoruje taka specjalna szczoteczką do smoczka a potem przelewam je wrzatkiem.................
 
My nadal bezbutelkowi. Butelki przed pierwszym użyciem jedynie solidnie w samej wodzie umyłam i do sterylizatora wpakowałam. Jak Maja piła mleko z butelki do mycia dosłownie kropli płynu zwykłego do naczyń używałam solidnie płukałam i do sterylizacji. Ten ostatni etap do momentu rozpoczęcia pełzania po podłodze. Do mycia butelek mam szczotkę Aventu już którąś z kolei i sobie ją chwalę.
 
Ona_mika to masz chyba ten sam problem co Amandia z Alicja, bo mala tez caly czas przy cycku by tylko siedziala. :szok: Mam nadzieje, ze sie jakos zegracie i bedzie dobrze;-):tak:
Ja mam pytanie odnosnie kapieli maluszkow. Powiedziano mi, ze dopoki nie odpadnie kikucik to babasek jest myty tylko szmatka, bez zamaczania w wanience. Jak robicie Wy doswiadczone mamy
 
Ostatnia edycja:
dzięki za wasze sugestie, ja nie planuje za wiele tymi butelkami operować, ale pytam na wypadek, gdyby trzeba było zapodać jakiś plantex czy coś w tym stylu...
kasiek, ja kąpałam małą wg wskazań położnej na przewijaku, a wyglądało to tak, że podkładałam pieluchę, małą namydlałam przy pomocy półmetrowej gazy omijając pępek, a potem przekładałam do wanienki z niewielką ilością wody i płukałam też omijając pępek. Oczywiście najpierw myłam buzię przegotowaną wodą ze specjalnej miseczki płatkami kosmetycznymi, poza tym oczy i nos.
Oczywiście najpierw oczy, do każdego czysty platek
 
reklama
Kasiek my i Tomcia i Maję kąpaliśmy normalnie starając się kikuta za bardzo nie zamoczyć. Ale jak się trochę kikut zamoczył to dokładnie go osuszaliśmy i mocno spirytusem traktowaliśmy. Tomciowi kikut trzymał się ponad 3 tygodnie więc nie wyobrażam sobie tyle czasu bez kąpieli.
 
Do góry