reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

***Pielęgnacja listopadowych Bobasów***

Pati26

Mama Marcela i Samuela
Dołączył(a)
22 Wrzesień 2005
Postów
2 357
zakładam wątek w którym będziemy dzieliły się opiniami i radami na temat pielęgnacji naszych Skarbów:tak::-):cool2:
 
reklama
oj co tak pusto na watku,czyzby zadna nie miala problemow??:-)mam pyt odnosnie kapieli, kapie w plynie oilatum czy glowke tez moge w tym plyni emyc czy mydelkiem?
 
Mamcie czy wy kąpiecie maluchy codziennie??????? mi połozna powiedziała że raz w tyg.!!!!!!!!!!! zwariowała kobieta chyba

ja myję małego z żelu do kąpieli:-) nivea baby:-) nie ma uczulenia przynajmniej narazie a dostał żelik wiec nie bede kupowała oilatum:-):-)
 
kathe..my też kapiemy Marcelka w Oilatum i myjemy główkę
wszystko jest ok,więc raczej nie ma przeciwwskazań;-)

sabinko..moja położna jak pytałam o kąpiel maluszka...tzn.powiedziałam ze wiele opini i jedni kąpią co dwa dni,inni każą raz w tygodniu to spojrzała na mnie i powiedziała " a pani też się raz w tygodniu myje:-p'...
tak więc my kąpiemy maluszka codziennie i staramy się o jednej porze- to potrzebne zeby w przyszłosci nauczyło się dziecię że po kąpanku jest karmienie i spanie:cool2:
 
Pati ja narazie co 2 dni kąpie ale też przestawie na codzienne kapanie się:-) tzn. narazie to raz kapałam :-) hehe ale dziś jest 2 dzień:-)
tylko jak się troszkę przywyczaiła maluszek czyli pewnie gdzies od połowy nast. tyg:-) będzie codzienna kąpiel:-)
 
Witam listopadowe mamy:-)
Ja też jestem listopadowa, ale dopiero za ok.2tyg niunia będzie z nami.Jest to pierwsze maleństwo, wiec ilość przemyśleń, pytań itp jest przeogromna.Wiem, że to wątek o pielegnacji, ale w szerokim rozumieniu spacer to tez dbanie o zdrowie i higiene malucha.Jak szybko zdecydowałyście sie na pierwszy spacer, co sądzicie o werandowaniu, boję sie ,że przegrzeje malucha lub nie dobrze ubiorę do pogody.Jakas porada?;-)
 
wielotybku...my byliśmy na pierwszym spacerku w 10 dobie ok 25 minut:tak:
Marcelek miał ubrane bodziaki i śpiszki,na to pajacyk welurowy z kapturkiem,welurkowa czapę i kompinezonik.Przykryty był kocykiem.
było mu napewno wystarczająco ciepło;-)Nie ma co przegrzewac dzieciaczków;-):-pniech się hartują jak to mój lekarz mówi im szybciej tym lepiej:cool2:
 
co do kapania to moja polozna tez mowila ze co drugi dzien bo malenstwo jeszcze tak sie nie poci jak dorosly czlowiek. Dzis kapiemy:tak: a raczej maz kapie a ja asystuje , jeszcze sie boje sama:zawstydzona/y: wogule mam dola ze jeszcze sobie nie radze z pielegnacja, nawet zmiana pampersa mi nie do konca wychodzi:zawstydzona/y: tragedia:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
 
reklama
My kąpiemy małą codziennie... ta też robili w szpitalu i takie są zaleceni naszej położnej. Myjemy mydełkiem nivea, smarujemy mleczkiem nivea i po takiej imprezie idzemy jeść i spać;-):-)

Kathe nie stresuj się. Do wszystkiego dojdziesz i będziesz się później ze wszystkiego śmiała. Ja na początku jak zawinęłam małą w rożek i zobaczyła to pilęgniarka to prawie zemdlała. Także głowa do góry :-)
 
Do góry