reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pielęgnacja maluchów

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Jak przypomnisz sobie nazwę to napisz koniecznie. Tak chyba bedzie wygodniej - przynajmniej na poczatku kiedy trzeba sie pieścić z tym pępuszkiem.

Już napisałam do jednej z koleżanek która to polecała także jak tylko odpisze to dam znać :)
 
reklama
teraz praktycznie wszystkie plyny do kapieli maluszkow maja takie wlasciwosci. mozna stosowac oilatum, ponoc swietny jest plyn z oliwka z nivea baby oraz plyn z hippa. po tych ktore sa tluste (jak oilatum czy nivea z oliwka) nie trzeba juz maluszka smarowac, po pozostalych konieczna jest oliwka albo jakis krem/balsam.
tak jak pisalam wczoraj w watku zakupowym, dobrze jest uzywac na poczatku wszystkich kosmetykow z jednej firmy bo jak kazdy jest z innej i ktorys uczuli to potem nie wiadomo ktory.
 
Chodzi o Oilatum, wlewa się nakrętkę do wody i nie trzeba mydełka :) Ale tak jak napisała Nataliak jest sporo takich płynów różnych firm, choć podobno to Oilatum najlepsze bo nie uczula ale to wiadomo indywidualna kwestia.

Jeszcze jedno, produkty Oilatum do zakupienia tylko w aptekach.
 
Ostatnia edycja:
oilatum jest chyba najlepsze ale drogie (okolo 40zl albo wiecej) i z tego co wiem to jednak wydajnosc pozostawia wiele do zyczenia.
 
U mnie tym razem też tylko pampersy.

Kąpiel przez pierwszy miesiąc co drugi dzień, żeby zbyt nie podrażniać skórki. Oilatum tylko wtedy jak coś wyskoczy na skórze, myślę, że nie ma potrzeby stosowania środków dla alergików i atopików jeśli skóra dziecka jest ładna. Jagoda miała na stópkach lekko przesuszoną i wtedy troszkę oliwką smarowałam. Ale jak w 3cim miesiącu dostała wysypkę to tylko Oilatum lałam do wanienki.

Kosmetyki tej samej firmy. Ciężko powiedzieć, bo w płynie nivea do mycia kąpie się Jagoda do dzisiaj a po oliwce nivea dostała momentalnie wysypkę.

Spirytus 70% teraz też będę używać. Przy Jagodzie się sprawdził
 
Ostatnia edycja:
Dzięki :D

Ja zastanawiałam się nad serią kosmetyków z nivea. Podobno nieczęsto uczulają. Jakm myslicie?
 
oilatum jest chyba najlepsze ale drogie (okolo 40zl albo wiecej) i z tego co wiem to jednak wydajnosc pozostawia wiele do zyczenia.

500 ml kosztuje u mnie w aptece 42 zł, to wystarcza przy codziennym myciu i wlewaniu max. 2 nakrętek na wanienkę wody (bo tyle maksymalnie można lać do kąpieli niemowlaka) na ok. 2 miesiące spokojnie. Poza tym przy używaniu tego płynu nie trzeba już niczym dzieciaczka smarować (oliwki, kremy nawilżające) bo on super nawilża. Także dla mnie same plusy a i wydajność jest dobra.
 
no wlasnie ja slyszalam i czytalam kiepskie opinie o wydajnosci oilatum w porownaniu do ceny. ale jest polski odpowiednik wiec oczywiscie tanszy i rowniez godny polecenia: emolium - tez tylko w aptekach.
 
Ja tylko pampersy. Kosmetyki tez raczej nivea. Zależy mi właśnie nad takim płynem żeby był wielofunkcyjny (tzn, do ciałka i główki) + oliwka. Jakiś łagodny krem do pupki a na jakieś poważniejsze sudocrem, który sprawdziłam na moim podopiecznym i jest bardzo dobry.
 
reklama
Zobaczyny co się będzie sprawdzało ale na początek napewno oliatum do kąpieli i wbrew temu co czytam napewno spirytus do pępuszka ale rozcieńczony pół na pół z wodą...
i napewno nie będę się bawiła w pieluchy tetrowe... przerabiałam to z Emilką i nie chcę powtórki, zwłaszcza że maluszki latem będą mogły częściej wietrzyć tyłeczki leżąc bez pampersa

ja używałam tylko maści alantan i byla rewelacyjna, nawet koleżanka, która uzywała jakiegoś drogiego specyfiku była zdziwiona jak świetnie działa i to za małą cenę... nie wiem ile teraz koszyuje ale 12 lat temu był bardzo tani
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry