reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pielęgnacja maluchów

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
N

nataliak

Gość
kapanie, przewijanie, usypianie i wszystkie kosmetyczne sprawy
 
reklama
ooo widzę ze już zbliżamy się do finału, skoro takie tematy się pojawiają :tak:

wiec moje pytanko : ile pieluszek dziennie będzie potrzebnych dla noworodka?
 
z tego co nam wczoraj pielegniarka noworodkowa mowila w szkole rodzenia to srednio co 3h takiego malucha sie przewija, czasem czesciej, czasem mniej, bardzo indywidualna sprawa. na poczatku robi duzo rzadkiej kupki wiec dlatego tak czesto, potem jak sie to juz unormuje to wiadomo ze pieluszke mozna rzadziej zmieniac i zuzycie pieluch to okolo 2 duzych paczek na miesiac czyli stowka peka przy pampersach.
 
Też tak słyszałam... Słyszałam też, że warto kupić np dwie mniejsze paczki różnych firm by porównać które nam i maleństwu bardziej odpowiadają... Z drugiej strony lepiej kupić jedna większą i zaoszczedzic..
 
najrzadziej uczulaja pampersy new baby, z tymi nowymi premium care juz jest troche gorzej pod tym wzgledem ale warto wyprobowac bo sa ponoc swietne. ja kupie te dwa rodzaje a do tego bella happy ktore maja specjalne wyciecie na pepuszek.
 
To ja jeszcze jedno :-p

Jak to jest z tym kąpaniem bejbika - co z tym pępkiem? Można zamaczać, czy nie?
Jeszcze nie rozpoczęłam zajęć w szkole rodzenia, to może stąd ten mój nawał pytań :-p A książki na razie czytam tylko ciążowe i o porodzie, jak mam czas, bo na razie jeszcze kuję psychologię na sesję :-p
 
niby w tummy tub sie zamacza i nic sie nie dzieje. u nas w szkole rodzenia pielegniarka noworodkowa powiedziala zeby unikac zamaczania a jak ktos bedzie korzystal z wiaderka to lac malo wody przez te pierwsze dni.
 
To ja jeszcze jedno :-p

Jak to jest z tym kąpaniem bejbika - co z tym pępkiem? Można zamaczać, czy nie?
Jeszcze nie rozpoczęłam zajęć w szkole rodzenia, to może stąd ten mój nawał pytań :-p A książki na razie czytam tylko ciążowe i o porodzie, jak mam czas, bo na razie jeszcze kuję psychologię na sesję :-p

Na zajęciach w mojej szkole rodzenia, do 1 m-ca w ogóle kąpanie dziecka wygląda specyficznie - myjesz dzecko ręką lub myjką na stole - namydlasz jakby - wokół pępka też (tu bradzo ostrożnie). Potem szybciutko przenosisz do wanienki na opłukanie i zaraz wyjmujesz i osuszasz. Pępek też bardzo delikatnie - potem spiytus lub woda z mydłem na pepek i gazik.
 
Na zajęciach w mojej szkole rodzenia, do 1 m-ca w ogóle kąpanie dziecka wygląda specyficznie - myjesz dzecko ręką lub myjką na stole - namydlasz jakby - wokół pępka też (tu bradzo ostrożnie). Potem szybciutko przenosisz do wanienki na opłukanie i zaraz wyjmujesz i osuszasz. Pępek też bardzo delikatnie - potem spiytus lub woda z mydłem na pepek i gazik.
widziałam taki filmik instruktażowy z pampersa, ale dla mnie to porażka, bo dziecko w czasie przenoszenia do wanienki może się wyślizgnąc, szczególnie na początku jak człowiek się uczy, jest przerażony, a ręce drżą, na dodoatek dziecko jest namydlone, więc śliskie. Po drgie wydaje mi się, że maluchowi może byc zimno przy takim systemie mycia. A po trzecie to takie ciapanie, a nie mycie:baffled:.
 
reklama
u nas w szkole rodzenia maja troche inna teorie kapielowa ;)
przede wszystkim nie kapia dziecka w szpitalu, kaza to zrobic dopiero w domu ze wzgledu na flore bakteryjna zeby maluszek sie oswoil. i przez pierwszy miesiac kapac mozna 2razy w tygodniu, oczywiscie jesli ktos chce to czesciej.
nie polecaja namydlania dziecka na sucho a potem splukiwania w wanience. ponoc te nowe plyny do kapieli sa takie ze wystarczy wlac do wody i ta woda myc.
a pepek przemywac woda z mydlem albo lepiej octeniseptem, spirytusu uzywac tylko jesli cos zlego zaczyna sie dziac.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry