reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja maluszka

hmm, ja tam nie moge powiedziec ze dziecko trzeba myc codziennie skoro brak mi doswiadczenia, a opinii specjalistow jest mnostwo, duzo osob trzyma sie tej ze dziecko samo wytwarza sobie naturalna otoczke ktora jest mu potrzebna i wrecz nie nalezy myc go codziennie a takze nie uzywac mydel i innych rzeczy do mycia tylko sama wode :) znam kilkoro tak mytych dzieci:)
Wydaje mi sie ze my bedziemy starac sie myc Arlenke codziennie, oczywiscie jesli nie bedzie takiej mozliwosci czasem to tez jej sie nic nie stanie, ale tak jak wspomnialyscie to bedzie taki jej rytual no i pewnie przyjemnosc, zwiastun zblizajacego sie snu, poza tym wydaje mi sie ze dla nas tez to bedzie przyjemnosc :D
do mycia mam oilatum, plyn i szamponik, mam tez mnostwo emulsji nawilzajacych emolium w saszetkach, a na zime mam penaten.
 
reklama
hmm, ja tam nie moge powiedziec ze dziecko trzeba myc codziennie skoro brak mi doswiadczenia, a opinii specjalistow jest mnostwo, duzo osob trzyma sie tej ze dziecko samo wytwarza sobie naturalna otoczke ktora jest mu potrzebna i wrecz nie nalezy myc go codziennie a takze nie uzywac mydel i innych rzeczy do mycia tylko sama wode :) znam kilkoro tak mytych dzieci:)

Tak, bo częste mycie skraca życie ;)
Ja chyba jednak zaryzykuję starcie z dziecka warstwy ochronnej i będę myć codziennie ;)

***
A powiedzcie, co z przebieraniem pieluchy. Krok po kroku ;) Ściągamy pieluchę, myjemy pupę (myślę, że jak siku to chusteczkami nawilżonymi, a jak kupa to wacikami i wodą albo - z większym dzieckiem - pod kran) i przed założeniem nowej co? Za każdym razem jakaś maść albo puder? Jak to wypraktykowałyście?:)
 
Też słyszałam raczej o kremach, ale mam też taki filmik Zawitkowskiego (kojarzycie?) i on przy przebieraniu dziecka używa właśnie jakiegoś pudru. Stąd pytanie :)
 
Jesli chodzi o przewijanie - z tego, co ja sie dowiedzialam, to puder, czy krem na obtarcia, tylko jak takie sa. A nie codziennie. A tak to tylko przemyc (np. husteczkami, czy wacikami z woda) i pieluszka.
Ja tez jestem za kompaniem codziennie. Sama, jak bylam mala, bylam nauczona: jedzenie, wieczorynka, kapiel i spac. I mi to odpowiadalo. Sama tez chce tak wychowywac :)
Moja mama tez mnie oliwkowala po kapieli. Cere mam swietna. Wiec raczej to nie szkodzi :)
 
Ja przewijałam córkę tak, że jak było dużo siku to tylko przecierałam pupe chusteczkami, ale to nie zdało rezultatu, bo chusteczki też potrafią podrażnić skórę dziecka niestety. Dlatego przy każdej wymianie pieluchy przemywaliśmy dziecko wacikami i wodą i smarowalismy pupe sudocereme. Po kupie zawsze dokładnie trzeba umyć, zwłaszcza dziewczynki które mają skłonności do czestych infekcji dróg moczowych.
 
Ja miałam chłpca a z pielęgnacja ciupuszki wyglada troszku inaczej, trzeba uważać żeby nie zasyfic cewki moczowej...u chłopca jest prościej:) ja kremowałam pupcie kremem p/odparzeniom z Nivea również, ale to jak pupcia była podrazniona a tak to puderek:) dobrze jest miec puder, uwierzcie bo dziecko malutkie ma dużo fałdek, zagłebieć i nalezy choc troszkę popudrowac żeby się skóra nie ocierała i nie bolała...pod paszkami, na szyjce w pachwinkach, niewielkie ilości ale jednak...ja miałam letnie dziecko więc było ciepło i to było wskazane nie wiem jak z zimowym ale też będzie sie mimo wszystko więcej w tych miejscach dziecko pocić.
A na powazniejsze odparzenia polecam Sudocrem, raczej niezbędzy
 
Ja używałam Sudoremu ( początkowo również bepanthenu) codziennie,po każdej zmianie pieluchy przez 19 miesięcy użytkowania pampersów.. potem nagle przestałam i dziecku nic nie jest, więc pewnie mogłam wcześniej go odstawić :)

jak pojawiały się odparzenia to kąpałam w krochmalu i używałam odrobinę maki ziemniaczanej- tak najszybciej schodziły.

Moja koleżanka używa już prawie 2 lata maki ziemniaczanej, która przesypuje do pojemnika po talku i tak też go stosuje
 
reklama
kasiarem dla mnie najlepsze są kosmetyki babydream i hipp bo są najbardziej naturalne, dostępne i niedrogie. Fajne są również z weledy ale drogie i nie wszędzie dostępne.
Do smarowania pupy używałam oliwki hipp na naturalnym oleju migdałowym i sezamowym. A jak od kupy jakieś odparzenie się zrobi to u nas działało mycie ciepłą wodą z mydłem i smarowanie maściom bepanthen po każdym przewinięciu.
Jak byś chciała kąpać dzidzie w czymś podobnym do oilatum ale naturalnym to polecam płyn do kąpieli dla niemowląt z olejkiem migdałowym babydream.
Rossmann, Babydream, Extrasensitive Ol - Bad (Płyn do kąpieli z olejkiem migdałowym do skóry wrażliwej)

U nas do przewijania woda waciki i oliwka a jak mega kupa to pod kran :)
 
Do góry