reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja maluszka

kasiarem1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Sierpień 2010
Postów
2 137
Bardzo dużo piszemy o kosmetykach i pilęgnacji dlatego postanowiłam założyć nowy wątek żeby nie przeszukiwać setek stron na forum
 
reklama
mój dylemat dotyczy kąpania niemowalka

w kilku książkach przeczytałam że dzieci powinno się kąpać co kilka dni gdyż wysusza to delikatną skórę dziecka
córeczka mojej siostry miała problemy skórne i pan profesor polecił kąpać małą co 3-4 dni a do wody dodawać oliwę z oliwek
czy miałycie takie problemy
 
Dziecko powinno kąpać sie codziennie. Pediatrzy mówią ,ze jeśli nawet dziecko ma gorączkę to powinno sieje kąpać.
A oliwkę z oliwek parę kropel można dodać.
 
Ja kąpałam codziennie przez pierwszy tydzień, potem już co drugi dzień. Tak zostało do dziś. Co drugi dzień kąpiel, no chyba, że dziecko wyraźnie się spoci(np. latem) to częściej.
 
ja od zawsze kapie Ninke codziennie. wiadomo, ze niemowle nie brudzi sie za bardzo, ale jest to tez pewien rytual organizujacy dzien. poza tym moja lubila zawsze sie pluskac i nie odmawialam jej tez przyjemnosci ;)
 
Tu chodzi o to ,że mimo wszystko dziecko sie poci i trzeba zmyć martwe komórki naskórka ,które złuszczają sie każdego dnia. Co do rytuału to prawda, trzeba dziecku wpajać nauke czystości.
 
ja kąpię małego codziennie..i jak Gufi pisała- u nas też to był i nadal jest pewien rytuał, zresztą mały lubi się pluskać.

Może i małe dzieci się tak nie brudzą jak starsze---- ale---- pocą się ( niektóre nawet bardzo), ulewają, mocz i kał drażni delikatną skórkę... zresztą kto nie lubi wykąpać się przed spaniem- człowiek czuję się od razu lepiej :p
 
Mnie mówili że przez pierwsze 2 tygodnie dziecko powinno się myć (wacikami itp.) ale nie kąpać - co wy na to??

Może chodzi o to, żeby uważać na kikut pępowinowy. Ale z tego, co wiem, to on odpada zazwyczaj dość szybko. Nie wyobrażam sobie mycia dziecka wacikami. Ja wychodzę z założenia, że to człowiek - może delikatniejszy i wymagający większej opieki, ale każdemu lepiej się śpi jak jest umyty ;) Więc stawiam na kąpanie malucha od początku codziennie.
 
reklama
Do góry