reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja maluszka

może zrób teraz i wieczorem kąpiel w krochmalu- nawet samej pupki, potem niech polata chwile bez pampersa, po kąpieli sudocrem/linomag, no i zmieniaj często pampersa, niech siusie nie podrażniają pupinki

pamiętaj że zbyt duża ilość talku/ mąki ziemniaczanej ma odwrotny skutek- robią się grudki, a przy ruchu kolejne otarcia

przepis z netu na krochmal :) "Na każdy litr wody użytej do kąpieli należy wziąć 5 płaskich łyżeczek krochmalu ryżowego lub mąki ziemniaczanej. Odmierzony krochmal rozpuszcza się w niewielkiej ilości zimnej wody, a następnie mieszając dolewa się do wrzątku, aż do uzyskania przezroczystej gęstej cieczy, którą wlewa się do wody przeznaczonej do kąpieli. Przygotowany roztwór powinien dawać przy sprawdzaniu ręką uczucie przyjemnej śliskości, a jego temperatura powinna wynosić 38° C."
 
reklama
Też mieliśmy kiedyś taki problem, wybawieniem okazał się bpanthen, ten sam, który stosowałam na poranione sutki przy karmieniu.
I kolejne spostrzeżenie, sudocream już jakiś czas używany(czytaj=otwarty) jest o wiele, wiele mniej skuteczny. Kup nowe malutkie opakowanie a sama zobaczysz mega różnicę w działaniu.
 
Renczysia ostatnio jak Jas mial odparzenia to przede wszystkim duzo czescie zmienialam pieluchy i po kazdej zmianie przemywalam woda a pozniej suszyla suszarka zeby nie trzec recznikiem.A potem to obowiazkowo kilka minut hasania z golym dupsztalem:tak:No a na koniec porzadna dawka kremu:tak:
 
Renczysia - spróbuj też ograniczyć Mikosiowi soczki i owoce. Ida ostatnio też miała odparzoną pupę (przez nocne cicho-ciemne kupska) i lekarka poradziła, żeby na kilka dni odstawić jedzenie, które potęguje żrącość kupy (Ewa - wybacz te straszne neologizmy). Na dwa dni przeszliśmy na herbatki i pupa szybko się wyleczyła.
 
Renczysia - spróbuj też ograniczyć Mikosiowi soczki i owoce. Ida ostatnio też miała odparzoną pupę (przez nocne cicho-ciemne kupska) i lekarka poradziła, żeby na kilka dni odstawić jedzenie, które potęguje żrącość kupy (Ewa - wybacz te straszne neologizmy). Na dwa dni przeszliśmy na herbatki i pupa szybko się wyleczyła.

Jeśli chodzi o soczki to rzadko pije,daję mu herbatkę,a na deser je danonka lub bakusia,lub jakis owoc ale rzadko.

Jeszcze raz dziękuje za rady :*
 
Salomi, na którymś z wątków mówiłaś że nie możesz znaleźć fioletowego Jonsona czy chodziło o ten? JOHNSON'S® Baby - Bedtime Kojący płyn do kapieli na dobranoc
bo ja taki właśnie wygrałam kiedyś w jednym konkursie (trzeba było opisać rytuał kładzenia spać dzieciątka) no i przysłali, aż się zdziwiłam :-D duże opakowanie 500ml. szczerze przyznam nie przepadam za zapachem lawendy, odkąd jest obecna w moich szafach jako odstraszacz na mole, ale tu w tym płynie ta nutka lawendy na prawdę jest super! więc może zerknij jak będziesz w Pl - jak lubisz to chyba warto - jest na prawdę wydajny
 
No wlasnie ta seria, jeszcze mam czas do wtorku rano wiec moze w sklepie w zalasowej znajdzie sie ta seria i mi tesciowa kupi, wiem ze jest fajna bo mialam wlasnie plyn niedawno i uzywalam go na zmiane z balineum, sama sie w tym mylam bo tak mi ladnie potem pachnialo w lozku:szok::-D
 
krem przeciw odparzeniom z JohnsonsBaby, niestety uczulił maluśkę, ma całą cipcię w krostkach... Bambino ratuje sytuację, a maluśka nie należy do superuczuleniowców (tfu tfu na razie) i nie spędziła za długo w mokrej pieluszce, tylko kiedy miała lekkie zaczerwienienie podejrzewam po antybiotyku - dałam ten krem przeciw odparzeniom, to zrobiło się jeszcze gorzej :baffled:
dziś poszło bambino, jutro jeszcze spróbuję Nivea SOS
 
reklama
Do góry