reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja maluszka

Hej dziewczyny.
Ja u swojej małej zauważyłam po wyjściu ze szpitala, że jedno oczko więcej otwiera, a drugie troszkę mniej. Wcześniej w szpitalu miała je jeszcze troszkę zaropiałe, więc tylko przemywałam i lekarz też tego nie zauważył. Ale teraz jak już się oczyściły Nela zaczęła otwierać częściej oczka, to właśnie zauważyłam. Nie wiem czy to normalne, ale do okulisty już ją umówiłam, ale dopiero na 6.07.
Czy Wy może też coś takiego zauważyłyście?
 
reklama
kat moja Mała często ma jedno oczko otwarte bardziej niż drugie, ale zamiennie. Zależnie w którę stronę ma przekrzywioną główkę. Przy karmieniu to w ogóle ma jedno oko zamknięte:)

U nas pepek wciąż jest. Nie jest specjalnie uciążliwy, bo mamy obcięty tak nisko jakby go w ogóle nie było, ale mógłby już odpaść...
 
Ja też zauwazyłam ze czasami jedno otwiera bardziej niz drugie a przy karmieniu tez ma jedno zamknięte wiec pewnie to normalne, bo dopiero uczy sie koordynacji ruchów :)
 
mój Mati ma jedno oczko zaropiałe położna kazała poczekać na wizyte u pediatry więc czekam do wtorku, a pępek nam odpadł po 2 i pół tyg praktycznie z dnia na dzień. też stosowaliśmy octanisept i było ok
 
u nas pepek dzis odpadnie.. uwziełam sie na niego bo strasznie mnie wkurza :-) ochyda taka błeee...

a jedno zamkniete oczko to normalne :-) troszke nam to jedno własnie ropieje ale przemywamy kilka razy dziennie solą fizjologiczną
 
u nas z pepkami było ekstra. u Adasia odpadł juz w 3 dobie a u Ani w 5 :tak:. Adasiowi tez oczko ropieje, lekarka miala mu przepisac antybiotyk, ale było tyle pisania skierowan do roznych poradni i to x 2 ze chyba zapytała, musze jutro zadzwonic i zapytac
 
Olcia też jedno oczko zawsze ma bardziej otwarte niz drugie, choc już zaczyna się to jakoś normowac, bo teraz jak czasem wytrzeszcza zrobi to oczy większe od głowy :p

My na szczęście nie mamy problemu z ropiejącymi oczkami... w kilka godzin po porodzie miala zaropiałe ale raz jej przemyłam i już się problem nie powtórzył :)

A pępuszek, bardzo ładnie sie goi, myślę , że niedługo odpadnie bo jest już taki ledwo ledwo... Zalecenie na niego było 'nie ruszac, nie smarowac, wietrzyc i chwila moment będzie po pępuszku" i tak też robimy :) i jest podobnie jak u trasi ciachnięty nisko, że nam jakoś nie razi :)
 
nam pępek po tygodniu odpadł...i wczoraj i dziś juz ładnie sie wyczyścił i juz jest super

z oczkami tak samo - jedno mniej, jedno więcej otwarte, zależy od strony na której leży...ale jak sie rozgląda to cale jednakowo otwiera
 
KatJ1 u Madzi już w szpitalu zaczelo się od jednej zaczerwienionej powieki a potem oczko zaropiało. Od razu w szpitalu dostała kropelki do oczu: Biodacyna 0,3% do zapuszczania 3-4 razy dziennie po kropelce. Oczko się oczyściło z ropki ale powieka dalej jest czerwona i dostałyśmy też to na receptę do domu. Na razie nie jest przynajmniej gorzej.
A pępowinka odpadł nam w 4 dobie w szpitalu, ale teraz w domku troszkę leci krewka z pępka - myślicie że to normalne? Cały czas przemywam osceniseptem.
 
reklama
Do góry