reklama

pielegnacja maluszka

1. kasiekkrk

kasiekkrk Fanka BB :)

dziewczyny mam pytanie do tych ktore sa doswiadczone..
    ja oczekuje jeszcze na mojego synka...
    ale po nocach nie daje mi spac kwestia siusiaka...;-)
    bo kazda z kuzynek mowi mi co innego...
    jedna przemywala i naciagala..druga mowi zeby nic nie robic...

poradzcie jak sie tym zajac zeby dziecku na przyszlosc nie narobic problemu??

2. maltanka

maltanka Moderator

kasiek ja też słyszałam różne opinie na ten temat.
    nam pediatra kazała odciągać małemu skórkę z siusiaka, oczywiście na tyle ile się da. i tak robimy.:tak:

3. reklama
  4. bronka78

bronka78 Zaciekawiona BB

Witam
    Kiedy moj syn byl w pierwszym roku życia, tez mielismy ten problem, na poczatku nic nie robilismy, co okazalo sie bledem, poniewaz po jakims czasie zebrala sie pod skorka biala ropka. Pozniej był okres czyszczenia i pozbywania sie tej ropki, a mozna bylo to uniknąć. Także na tyle ile to możliwe, siusiak lepiej czyścić.
    Pozdrawiam

5. kasiekkrk

Dzieki wielkie za rady;-)
    w takim razie nie slucham kuzynek tylko odciagam zeby maly nie mial problemow...

6. -inka

-inka Fanka BB :)

Ja już miałam przeboje z siusiakiem i do dziś nie wiem co jest prawdą a co nie.
    Jak Patryk miał 2 miesiące podczas kąpieli mój mąż zauważył że jest coś nie tak i napletek jest zaczerwieniony. Od razu spanikowałam ale zaczęłam przemywać rumiankiem. Niestety następnego dnia wcale nie było lepiej. Pojechaliśmy na pogotowie bo to była sobota. A tam lekarka z "mordą' na nas, że przez to naciągnie ( położna kazała) to doprowadziliśmy do stanu zapalnego, że już od 10 lat nie praktykuje się naciągania itd....:szok:
    Dodała również że teraz robi się zabiegi....:szok:

Mimo tamtej wizyty naciągamy nadal. Niestety często mamy jakieś problemy . Obecnie pojawiła się taka kreska od środka siusiaka do zewnętrznej strony aż do skórki. Lekarz pediatra kazał przemywać rivanolem i smarować te kreskę termentiolem.... Obawiam się że lekarz trochę to bagatelizuje...albo ja panikuję...

7. Renia J.

Renia J. Fanka BB :)

Niestety trzeba ściągac skórke z siusiaczka-bo potem będziesz miała problemy.Ja też to robie mój synek tego nie lubi ale musowo to robic

8. kasiekkrk

urolog ostatnio nam powiedzial ze nie wolno..
    pediatra naciaga...
    wiec po prostu odchylam i myje...;/
    a co bedzie to nie wiem;/
    w jakim wieku roi sie ten zabieg??

9. lidka r

lidka r kochajaca mama

z tym naciaganiem susiaczka to jest różnie?:baffled:
    mojemu 6 synkowi od małego lekarz kazał sciagac napletka,a teraz przy blizniakach zdecydowanie powiedział nie!!!:no::no:
    no i co tu teraz robic?powinni sie okreslic czy sciagac czy nie?:szok:

10. reklama

Poleć forum