reklama

Pielęgnacja maluszków

Temat na forum 'dzieci urodzone w sierpniu' 09' rozpoczęty przez baśka, 29 Czerwiec 2009.

1. baśka

baśka Mama Karola i Bartka

Dziewczyny - co wy na taki watek? widzę na innych wątkach że pojawiają się różne pytania i watpliwości a ponieważ pojawiają się też konkretne porady (np. na temat kąpieli) - mogłybyśmy sobie już tutaj coś powrzucać :tak:
    kąpiel przewijanie itp...

2. mju

mju Fanka BB :)

Dobry pomysł - choc wątek pewnie "rozwinie skrzydła" jak zaczniemy się rozdwajać ;-)

3. reklama
  4. Gosia72

Gosia72 mam synka :-)

a mi właśnie dzisiaj dostarczyli książkę Zawitkowskiego z płytą DVD. I ostatnie 45 min spędziliśmy na oglądaniu płytki. Mój mąż zachwycony zakupem ;-)

5. mitemil

mitemil spełniona żona i mama

Temacik super, choć mju ma chyba racje. Ale co stanie się z sierpnióweczkami, kiedy nie będa już przyszłymi mamami?? Nasze podforum zniknie, zginie bez śladu??

6. mju

mju Fanka BB :)

NIe przeniosą nas do działu Nasze Dzieci :tak::tak:

7. baśka

oczywiście też myslę że ten rozwinie się najbardziej za jakiś miesiąc, ale żeby pewne rzeczy które się pojawiają nie umkneły niech sobie będzie już :)
    a potem przeniosą nas z wszystkimi naszymi wątkami do działu "Dzieci urodzone w sierpniu 2009" :)

8. malbertka

malbertka Fanka BB :)

baaaardzo dobry topik - sama myslałam zeby taki założyć juz daaawno, bo od jakiegos czasu frapuja mnie rozne pytanka co do tego jak trzeba postepowac jak juz dzidzia bedzie w domu:szok:

czasami czytam cos i np. zdziwko robie - bo oooo tego nie wiedziałam i mysle ze takie mysli odnośnie pielegnacji mogłybysmy tu umieszczac

z tego co mi się teraz na prędce przypomniało - to ostatnio sie zdziwiłam ze paznokietki obcina sie dopiero po miesiącu dziecku, żeby się ładnie uformowały i nie były koślawe:tak:

oczywiscie pewnie co kazda znas to beda rozne opinie, ale mysle ze warto je gromadzic już teraz...

9. baśka

hm a z tymi paznokciami to mnie zdziwiłać - a propos tego tekstu "prawdopodobnie jedną z pierwszych rzeczy po porodzie którą będziesz musiała zrobić będzie obcięcie dziecku paznokci..." - tak mi się to ostatnio parę razy w oczy rzuciło...aczkolwiek na pewno zarz po to przesada ale jak bedą długie i maluch bedzie sie drapac to ja tam nie zamierzam miesiaca czekać...tym bardziej ze nie kazde dziecko akcpetuje niedrapki - u nas nie było o tym mowy żeby Karol je nosił - szału dostawał...

10. reklama
  11. Mola1

Mola1 Fanka BB :)

Swietny watek:tak:

Mi polozna powiedziala zebym niedrapek nawet nie kupowala bo bedziemy obcinac paznokietki od poczatku. Tzn ona mnie nauczy. Oczywiscie ja na wszelki wypadek kupilam dwie pary:-D

12. MALINKA2109

MALINKA2109 Fanka BB :)

Świetny temat!!!
    Co do paznokci to sądze że miesiąc czasu to dużo żeby maluszkowi nie obcinać paznokci!Pamiętam że siostry maluch już na 3 dzień w szpitalu się podrapał!!!Więc swojemu jak będzie trzeba to obetne wcześniej.
    A ja mam takie fajne śpioszki z "kapturkami" na ręce.

To ja mam pytanie bo gdzieś przeczytałam że dziecko nawet jak ma bardzo malutko włosków to i tak trzeba codziennie je czesać??Tylko nie wiem po co??Może chodzi o ciemieniuchę???:confused:

Poleć forum