reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja maluszków

czyli nie uczula Moni proszek?
bo Maja też ma azs tylko o słabym przebiegu i nie wiem czy dalej lecieć na dziecięcym czy już dorosły :/
a ciuszki to pierzesz ze swoimi razem czy Moni osobno? i płyn do płukania też dodajesz? ;)
 
reklama
izabela ja używam od wielu m-cy takiego płynu do prania bielizny dziecięcej "Bebi" (mają też płatki mydlane, ale mi nie pasują); czasem też Loveli mleczko do prania (do białego), ale głównie Bebi nam pasuje;
natomiast sporadycznie zdarzało mi się prać ciuszki córy w "dorosłym" proszku i reakcji na skórze nie było;
nie wiedziałam, że Maja ma stwierdzone azs;
 
Ja mojej od początku prałam w Loveli a jak skończyła 6 m-cy, co jakiś czas wrzucałam kilka jej rzeczy do naszego prania i nic.
Teraz po takim "przyzwyczajeniu" piorę jej rzeczy z naszymi.
A i ze skórą też miała problemy....
 
U nas też stwierdzone azs ale ostatnio wyciszone i ja młodej dalej w dzidziusiu piore tylko bez dodatkowego płukania. Uwielbiam ten zapach, a że młodej i tak wychodzi pralka rzeczy to nie robi mi różnicy czy wsypuje dzidziusia czy inny:-)
 
czyli nie uczula Moni proszek?
bo Maja też ma azs tylko o słabym przebiegu i nie wiem czy dalej lecieć na dziecięcym czy już dorosły :/
a ciuszki to pierzesz ze swoimi razem czy Moni osobno? i płyn do płukania też dodajesz? ;)

izabela ;-) ja mam watpliwosci czy cokolwiek uczulało Monikę... od jej urodzenia prałam wszystkie ciuchy w Persilu sensitive i dodatkowo płukałam (bez jakiegokolwiek płyny zmiekczajacego). Potem jak wyszły jakies zmiany skorne to zaczelam dodatkowo 2 razy płukac a jak sie mocno zaostrzylo to przerzucilam pranie na Lovele Kolor i dalej płukałam 3 razy ale w lipcu skóra sie poprawiła i powoli zaczelam ograniczac dodatkowe płukania a jakies 2 tygodnie temu kupilam Persil choc Lovela tak cudnie pachnie....
 
izabela :-) a czemu???
mi dermatolog mowila ze płyn do prania lepszy bo sie lepiej rozpuszcza i lepiej wypłukuje....
 
no tez jakoś tak proszki wole używac niz płyny

Ostatnio próbowałam proszek - Biały Jeleń- ten od szarego mydła o taki

BIAŁY JELEŃ Proszek do Prania 1,5 kg Biel | dla domu | Pranie i Płukanie | Proszki i Żele | SuperKoszyk.pl – polecamy Nivea Visage, pieluchy happy, pieluchy pampers, Gillette Fusion, pochłaniacz wilgoci Metylan oraz wiele innych produktów

- i super spiera, moze nawet lepiej niż Vizir


Aaa opos uczuleń - ostatnio jak byłam w przychodni to jedna mamcia rozmawiała z dermatologiem na korytarzu o AZS - i doktorek mówił, ze jesli stosuje sie te wszystkie emolanty czy jak to tam- oilatum itd. to nalezy dziecko po kąpieli lekko okryc recznikiem i odczekac z 10 min. a najlepiej jakby samo wyschło bez wycierania.
 
reklama
taaaaak, bo zapewne te rewelacyjne emolienty wystarczają do właściwego nawilżenia wyschniętej skórki dziecka z azs... niestety przerabiałam na własnej (Ninkowej) skórce i to bzdura jest; ale co się dziwić, lekarze nie mają pojęcia skąd i co to azs i jak sobie z tym radzić; ich zalecenia dot. wyłącznie efektów, zatem kąpiele w emolientach, sterydy i zyrtec:) prawda, że cud-środki?
 
Do góry