reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych kruszynek

Ja się zastanawiam nad Nivea a Bambino. Koleżanka używala Nive i była zadowolona. Później jak zakupiła chusteczki do pupci Bambino i okazały się lepsze to przerzuciła się na Bambino. Chyba każda z nas musi się przekonać.

Jeśli chodzi o spirytus to gdzieś wyczytałam, że możesz sama przygotować roztwór do przemywania z 2 łyżek 96-proc. spirytusu salicylowego i 1 łyżki wody.

Moja koleżanka po kapieli zawsze smarowała małego oliwką i poźniej spirytusem na rozgrzanie tylko nie wiem jak go rozcięczała??? Mamusie stosowałyście taką technikę?
 
reklama
mam pytanie bo zamierzam mojego malca smarowac tylko oliwka bo nie chce cudowac z jakimiś balsamami i takimi tam.... mam jednak pytanko czy kupiłyście lub będziecie kupowac jakiś kremik do twarzy....
aha mydełko kupiłam bambino, taka tez oliwkei chusteczki do pupy.... ja nie mam na nie uczulenia wiec może maleństwo tez nie bedzie miało natomiast po johnsonie dostaje uczulenia....
 
mam pytanie bo zamierzam mojego malca smarowac tylko oliwka bo nie chce cudowac z jakimiś balsamami i takimi tam.... mam jednak pytanko czy kupiłyście lub będziecie kupowac jakiś kremik do twarzy....
aha mydełko kupiłam bambino, taka tez oliwkei chusteczki do pupy.... ja nie mam na nie uczulenia wiec może maleństwo tez nie bedzie miało natomiast po johnsonie dostaje uczulenia....

krem do twarzy na kazda pogode mysle ze moze sie przydac zima przed nami wiec na wyjsca mysle bede smarowala
 
krem do twarzy na kazda pogode mysle ze moze sie przydac zima przed nami wiec na wyjsca mysle bede smarowala
mi w pl kupili własnie taki krem bo już sobie z góry zażyczyłam ;-)
i jest to krem z firmy Iwostin- lipidowy dla dzieci
własnie na wyjścia na każdą pogodę...
kosztuje bodajże 25zł...
 
Ostatnia edycja:
mam pytanie bo zamierzam mojego malca smarowac tylko oliwka bo nie chce cudowac z jakimiś balsamami i takimi tam.... mam jednak pytanko czy kupiłyście lub będziecie kupowac jakiś kremik do twarzy....
aha mydełko kupiłam bambino, taka tez oliwkei chusteczki do pupy.... ja nie mam na nie uczulenia wiec może maleństwo tez nie bedzie miało natomiast po johnsonie dostaje uczulenia....
ja też kupiłam krem do twarzy na każdą pogodę dla małej :-) kupiłam ten rossmannowski, bo na początek zamierzam z tych kosmetyków korzystać (poleciła mi koleżanka). zobaczymy jak się sprawdzą :-) chyba babydreams się nazywają czy jakoś tak :-)
 
mam pytanie bo zamierzam mojego malca smarowac tylko oliwka bo nie chce cudowac z jakimiś balsamami i takimi tam.... mam jednak pytanko czy kupiłyście lub będziecie kupowac jakiś kremik do twarzy....
aha mydełko kupiłam bambino, taka tez oliwkei chusteczki do pupy.... ja nie mam na nie uczulenia wiec może maleństwo tez nie bedzie miało natomiast po johnsonie dostaje uczulenia....

Helenko, jesli kremik do twarzy to bambino, czytalam opinie i wszsytkie mamy jednoglosnie mowily, ze bambino jest najlepszy i nie ma porownania z jakimis mega drogimi kremami (albo poprostu olejek taki jak do cialka) :) nie pamietam tej strony, ale przeswietna, same opinie na rozne tematy. Jesli chodzi o oliwke to ja bym bardzo odradzala johnson i wszelkie inne ktore jako glowny skladnik maja mineral oil, jak sama nazwa wskazuje, raczej nie chcialybysmy smarowac bobaska czyms takim. jestem z zawodu masazystka i kosmetyczka i bardzo polecam olejek z jojoba, najlepiej taki najmniej przetworzony, jego sklad jest najbardziej zblizony do sebum czlowieka. uwazalabym natomiast z olejkiem ze slodkich migdalow, bo bardzo czesto zdarza sie, ze dzieci maja uczulenie na orzechy.

mamusie a co myslicie o sudokrem? czytalam duzo pozytywnych opinii na temat tego kremiku, mama mi go przywiezie, a co zamierzacie stosowac na dupcie, zeby sie nie odparzyla? wiem, ze trzeba wietrzyc czesto:)
 
mamusie a co myslicie o sudokrem? czytalam duzo pozytywnych opinii na temat tego kremiku, mama mi go przywiezie, a co zamierzacie stosowac na dupcie, zeby sie nie odparzyla? wiem, ze trzeba wietrzyc czesto:)

Rowniez mam o nimn dobra opinie,ale jak go stosowac to w potrzebie kiedy dupcia odparzona.Bo jesli bedziesz go uzywala na codzien skora sie przyzwyczai i jak bedzie potrzeba niebedzie pomagal.

Ja tak jak przy pierwszym dziecku bede uzywala penathen plyn do mycia od stop do glowy,balsam,i krem do pupy no i z kosmetykow tak jak piszecie do twarzy:tak:
 
Ja z kremow do pupci uzywalam tylko Sudokremu na zmiane z bambino ochronnym(na kazda pogode). Ten bambino i do pupci i do buzki i do cialka. a tez synek byl na zime malutki. innch nie stosowalam do buzki. Teraz chyba tez te kupie.
 
reklama
Do góry