reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych kruszynek

Cos dla dziewczyn z ANGLII

Znalazlam wlasnie stronke z Polskimi i innymi kosmetykami ktorych nie ma w Anglii. Sa tez kosmetyki dla dzieci z nivei :-) ja skorzystam napewno :tak:
Strona byla podana na dziecko.co.uk wiec mysle ze nie sa to zadne przekrety... kosmetyki wychodza drozej niz w polsce no ale czasami nie ma wyjscia.

Twoje Kosmetyki
 
reklama
A Bepanthen jest tez dodatkowo do piersi jak dzidzius rany porobi, ja dostałam próbke ze szpitala i uzywalam juz tam i bylo jak reką odiął:tak: Własnie znalazlam jeszcze tą próbkę i jestem przeszczęscliwa (jeszcze nie jest przeterminowana nawet:-))
.
jakbym wiedziąła wcześniej to bym się nie zaopatrzała w pl w maści do piesi:-p ale spoko jak już mam to będę polskich używać

Jeżeli chodzi o kosmetyki, to będe ich używala jak najmniej, żeby nie zabić naturalnej bariery ochronnej skóry dzieciaczka. Do kąpieli Oilatum lub polski odpowiednik Emolium, w razie potrzeby ( w co wątpię ) oliwka (hipp albo bambino), sudocrem no i do codziennej pielęgnacji pupki - krem nawilżający bambino.

Jeżeli chodzi o pieluchy - to tak jak u nas z podpaskami. Jednej dobre są takie a drugiej inne. Ja na początek - Happy. Są tańsze, a często będzie trzeba je zmieniać. Pampersy na lato, bo są cieńsze od pozostałych. No i jak najmniej chusteczek mokrych. Najlepiej przy przewijaniu myc pupkę i narządy wodą z mydłem lub samą wodą. A chusteczki - w gościach i poza domem.

To sa info od mojej położnej i doświadczonych mam. :tak:
zgadzam się z tą teorią... i też zamierzam używać tylko 1 produktu do kąpieli , który jest zarówno do ciałka jak i do włosków maleństwa... po czym oliwkę, no a do pupci krem bambino a w razie czego sudocrem:tak:
 
rany boskie:szok:wychowalam dwoch synosiow bez pomocy nikogo...sama od pierwszego dnia kapalam..przewijalam...itp...i wiecie co...ja wszystko pozapominalam...az zaczynam sie bac tych pielegnacyjnych zabiegow:zawstydzona/y:najgorzej boje sie tego pepuszka..obcinanie paznokci no i przemywania oczek...
pamietam,raz mialam problem z moim matim...tak sie staralam myc dobrze glowke itp...a potem po jakims czasie na wloskach zrobila mi sie skorupa taka od zlego chyba splukiwania zelu z glowy:confused2:codziennie po 3ray potem szczotkowalam mu ta delikatna glowke i nacieralam oliwka by to okropienstwo zeszlo...teraz juz wiem ze trzeba na to bardzo zwracac uwage i dobrze splukiwac:sorry::tak:
 
ja się zabezpieczyłam bo słyszałam że robi się ciemieniuszka czasem
i zakupiłam na zaś olejuszkę na tą dolegliwość...
choć mam nadzieję że jej nie użyję;-)
 
ja się zabezpieczyłam bo słyszałam że robi się ciemieniuszka czasem
i zakupiłam na zaś olejuszkę na tą dolegliwość...
choć mam nadzieję że jej nie użyję;-)

no wlasnie K...mcia...o to mi chodzi...wlasnie to mial moj mati..nie jest to nic groznego ale nie higieniczne i brzydkie...przez jakis czas tego wogole nie widzialam ze to ma ..dopiero po jakims czasie jak juz bylo tegho wiele:szok:
 
no wlasnie K...mcia...o to mi chodzi...wlasnie to mial moj mati..nie jest to nic groznego ale nie higieniczne i brzydkie...przez jakis czas tego wogole nie widzialam ze to ma ..dopiero po jakims czasie jak juz bylo tegho wiele:szok:
wiem...:tak:pamiętam jak syn mojej siostry to dostał...ale własnie miał mało i szybko się tego pozbyli
dlatego ja wolę na zapas coś mieć... bo zanim doczekałabym się czegoś z pl... to penwie dzidzia miałaby już całą główkę w ciemieniuszcze:szok:


a wogóle ... tak na w razie w też pytam żeby mogli mi dostarczyć... na zapas
co się na pleśniawki używa??
 
wiem...:tak:pamiętam jak syn mojej siostry to dostał...ale własnie miał mało i szybko się tego pozbyli
dlatego ja wolę na zapas coś mieć... bo zanim doczekałabym się czegoś z pl... to penwie dzidzia miałaby już całą główkę w ciemieniuszcze:szok:


a wogóle ... tak na w razie w też pytam żeby mogli mi dostarczyć... na zapas
co się na pleśniawki używa??


z plesniawkami nie mialam nic do czynienia..moje dzieci cale szczescie tego nie mialy..no ale to chyba za sprwa tego ze karmilam piersia:sorry:ale widzialam u mojej kolezanki corci...biale narosli jakies na jezyczku..to wlasnie chyba masz na mysli??:sorry:rowniez wstretne dziadostwo..gorsze od ciemieniuszki...mysle ze jak malemu malenstwu przemywac sie bedzie regularnie przegotowana woda buzke w srodku to nie bedzie z tym problemu..ja tak robilam przegotowana woda i tetrowa pieluszka(rozkiem)przemywalam...z tego co pamietam:confused2:hehe
 
z plesniawkami nie mialam nic do czynienia..moje dzieci cale szczescie tego nie mialy..no ale to chyba za sprwa tego ze karmilam piersia:sorry:ale widzialam u mojej kolezanki corci...biale narosli jakies na jezyczku..to wlasnie chyba masz na mysli??:sorry:rowniez wstretne dziadostwo..gorsze od ciemieniuszki...mysle ze jak malemu malenstwu przemywac sie bedzie regularnie przegotowana woda buzke w srodku to nie bedzie z tym problemu..ja tak robilam przegotowana woda i tetrowa pieluszka(rozkiem)przemywalam...z tego co pamietam:confused2:hehe
tak tak...:tak: chodzi mi o te białe narośle na języczku...
właśnie ja słyszłam że jak już to wyjdzie to trzeba do lekarza bo od samej wody nie zejdzie:no: i strasznie to dzidzię boli i nie chce jeść....
a wogóle wyleciało mi z głowy z tymi pleśniawkami tak to już daawno bym coś znalazła i kupiła na te pleśniawki :sorry:
 
ja się zabezpieczyłam bo słyszałam że robi się ciemieniuszka czasem
i zakupiłam na zaś olejuszkę na tą dolegliwość...
choć mam nadzieję że jej nie użyję;-)

niestety większość dzieci ma większe lub mniejsze problemy z ciemieniuchą :-(i to nie zależy tylko od spłukiwania ale też chyba od tego czy dziecko jest alergikiem i ile się poci ten olejuszek zupełnie się u mie nie sprawdził dość że trzeba było trzymać tą lepką maź na główce to jeszcze ciemieniucha powracała nam pomogło dopiero to
MUSTELA BEBE SZAMPON W PIANCE CIEMIENIUCHA APTEKA (739830920) - Aukcje internetowe Allegro
stosowałam ten szampon też później jak już nie mala nie miała ciemieniuchy więc nic się nie zmarnowało

a wogóle ... tak na w razie w też pytam żeby mogli mi dostarczyć... na zapas
co się na pleśniawki używa??
na pleśniawki aftin moja Zuzka miała to raz albo dwa i to nie zbyt dużo
 
reklama
tak tak...:tak: chodzi mi o te białe narośle na języczku...
właśnie ja słyszłam że jak już to wyjdzie to trzeba do lekarza bo od samej wody nie zejdzie:no: i strasznie to dzidzię boli i nie chce jeść....
a wogóle wyleciało mi z głowy z tymi pleśniawkami tak to już daawno bym coś znalazła i kupiła na te pleśniawki :sorry:
fachowo to sie chyba nazywa afty, to biale
 
Do góry