reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja Naszych Kwietniowych Maluszkow .

Pasazerka u mojej Zuzi jest dokładnie taka sama sytuacja tyle, że nie ma suchych płatków uszu. Pediatra powiedziała, że to zmiany łojotokowe i przepisała robioną maść z wit. A i D3 i po pierwszym zastosowaniu zauważyłam poprawę. Dziś jest 3 dzień odkąd smaruje córci buzię rano i wieczorem i jest jest poprawa o jakieś 90%.
Co do kupy to myśle, ze powinnaś poczekać do następnej i jak bedzie podobna powiedzieć o tym lekarzowi. A może ona poprostu się utleniła w pieluszce?
 
reklama
Pasazerka u mojej Zuzi jest dokładnie taka sama sytuacja tyle, że nie ma suchych płatków uszu. Pediatra powiedziała, że to zmiany łojotokowe i przepisała robioną maść z wit. A i D3 i po pierwszym zastosowaniu zauważyłam poprawę. Dziś jest 3 dzień odkąd smaruje córci buzię rano i wieczorem i jest jest poprawa o jakieś 90%.
Co do kupy to myśle, ze powinnaś poczekać do następnej i jak bedzie podobna powiedzieć o tym lekarzowi. A może ona poprostu się utleniła w pieluszce?

Dzięki za radę, tak jak wspomniałam w przyszły czwartek będziemy u pediatry to zobaczymy...
Kupka w pieluszce się nie utleniła bo Kuba zrobił ją prosto na przewijak, zupełnie bez ostrzeżenia:-D

Martwi mnie też to że do tej pory jadł regularnie co 3-4h, a ostatnio dzieje się istny cyrk. Potrafi 2h po karmieniu aż zanosić się od płaczu i znów chce butle. Herbatka i inne "oszukiwacze" lądują na ubranku albo na osobie karmiącej:p Musi być mleko i już...Czy to możliwe że to mleko jest za mało treściwe? Już kurde sama nie wiem...położna taka mądra, max 7 karmień ma być- więcej mleka mu nie dawać. To ciekawe co mam robić jak mi się dziecko purpurowe od płaczu robi i drze się aż mu brakuje tchu:wściekła/y: Zacznę chyba karmić na żądanie, zobaczymy co z tego wyjdzie...
 
To mi połozna powiedziala ze bebilonem tez mam karmic na zadanie, najwazniejsze zeby minely minimum 2h a jak mniej to herbatka. Kazde dziecko ma inne zapotrzebowanie i samo wie ile chce zjesc. A ile ml wypija Kubuś?
 
Pasazerka ja przy starszej córce na początku też starałam się przestrzegać 3h przerw między karmieniami ale szybko zrezygnowałam bo co miałam robić jak moje dziecko zgłodniało wcześniej i odmawiało picia herbatki? Oczywiście dać butle. Zuzia też potrafi zgłodnieć wcześniej, ostatnio byłam w szkou jak minęło 1,5 a ona zachowywała się tak jakby była głodna. Nie pomogło noszenie, zabawianie, podanie wody w końcu nie wiedziałam już co robić i zrobiłam butle i to był strzał w 10. Moim zdaniem to co mówią położne trzeba brać z przymróżeniem oka. One znają się na teorii a praktyka bywa różna
 
kliki Kuba wypija 120 ml wody + mieszanka (czyli ok 130), rzadko kiedy coś zostawia na dnie. Jakby dostawał więcej to pewnie i więcej by wypijał. A Hania?
Nikaa masz rację...sama muszę ogarnąć czego moje dziecko potrzebuje. Może on próbuje dogonić rówieśników bo urodził się długi ale chudziutki. Najwyżej będzie małym sumo;)

Dziś mnie zadziwił niesamowicie, wczoraj wypił 3 porcje, każda w odstępie 2h. Ostatnią zjadł o 19 i padł- nie zdążyłam go nawet wykąpać, obudziliśmy go z T. o 2 w nocy żeby zjadł, i spał skubaniec do 7:30:szok: dostał o 7:30- zasnął, o 10- znów śpi:-D tylko tej kupy coś robić nie chce...:/


A kąpiecie maluchy co dziennie??
 
ja codziennie, ale to głównie dlatego że Maja sporo ulewa a ma bujną czuprynę i pod koniec dnia zawsze ma mleko we włosach :/ no i kąpiel ją bardzo uspokaja; jak nie ma kąpieli to dłużej zasypia bo generalnie między 15 a 21 raczej nie śpi a dzięki kąpieli udaje nam się to skrócić
 
Pasazerka a może to skok rozwojowy??
My staramy się kąpac codziennie dokładnie z tych powodów co myself, ale nie zawsze nam się to udaje ;p

Czy któraś ma problem z ciemieniuchą?? U nas jest na uszach! Wygląda strasznie :no:
 
My mamy ciemieniuche na brwiach :-( Teraz podobno ciemieniuche i inne podobne traktuje sie ,ze to objaw alergii. U nas sie zgadza akurat.
 
reklama
My też kąpiemy się codziennie, a Mała raczej to lubi.
U nas tez byłą ciemieniucha na brwiach i nawet koło noska takie podobne się robiło i też prawdopodobnie jako objaw alergii na mleko, chociaż ta alergia u nas nie potwierdzona jeszcze. Ale ciemieniucha prawie zeszła po smarowaniu oliwką i wyczesywaniu - na brewkach i koło nosa ścierałam pieluszką tetrową.
 
Do góry