reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja Naszych Kwietniowych Maluszkow .

cześć dziewczyny, dawno mnie nie było... miałam wątpliwości co do różnych stanowisk w sprawie pielęgnacji napletka noworodka (później niemowlęcia), więc postanowiłam zgłębić ów wrażliwy męski temat

- o pielęgnacji napletka u małych chłopców http://www.mp.pl/wideo01/?id=453&l=1019&u=23217553

szczerze polecam wykład :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
A u nas pojawiła się jakaś wysypka na brzuszku:( Chyba mała dostała alergii na nikiel, bo krostki są przede wszystkim tam, gdzie były napki od pajacyka...Mam nadzieję, że przejdzie po zmianie ubranka:tak:
 
U nas ropiejące oczko przestało ropieć.. jak zastosowałam masaż kanalika. ALE dzisiaj patrzę w jego oczęta i co widzę?! Oczko jest zaczerwienione i dużo mniejsze od drugiego :szok: Czyżby zapalenie spojówek?! Pewnie źle wykonałam ten masaż :-(
 
Dziewczyny co polecacie na otarcia. Adas ma czerwone pod pachami, pod kolanami i na szyi. Pewnie z tych upalow. Najgorzej jest na szyi i ciezko sie tam dostac.
 
Gochson u nas pomogla na to maka ziemniaczana zarowno pod pachami na nadgarstkach na szyji.... wszystkie smarowidla itd powodowaly ze jeszze bardziej sie to mazialo. nie polecam sudocremu na szyjke.... on jest taki szorstki i niby leczy ale jednak ociera sie o waleczki na szyji i podraznia
 
Gochson u nas pomogla masc bephantem, po pierwszym dniu byla znaczna poprawa. Probowalam tez pudru, ale masc okazala sie duzo lepsza.
 
Ja profilaktycznie po kąpieli smaruję małej te zakamarki w fałdkach linomagiem, nie wiem czy dobrze robię , ale i przy zmianie pieluszki lekko natłuszczam skórkę, jak na razie odpukać chyba nic się nie dzieje, najgorszy problem to właśnie szyjka tam to dopiero zakamarki.

Wydaje mi się że pudry i inne specyfiki w proszku wałkują się jak się dziecko spoci i takie kluski się robią, może się mylę ale takie mam wrażenie.
 
Ostatnia edycja:
Gochson 3 dni stosowałam sudocrem zarówno na szyjce, nogach i pod pachami. Wygoiło się bardzo ładnie. Teraz rano i wieczorem smaruję kremem allerco i jak na razie nic nowego się nie pojawia ale i upałów brak.
 
ja za kazdym razem i od samego począTku posypuje pudrem i nic się nie działo i nie dzieje złego.
 
reklama
Gochson, tak jak wspominała Reniuszek - mąka ziemniaczana, ja stosuję ją na fałdki po każdej kąpieli (najpierw całe ciałko smaruję balsamem, a jak się wchłonie to dopiero wtedy) i nie mamy problemów z otarciami.
 
Do góry