reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maleństw

od kilku dni nic sie nie leje, wiec mam nadzieje ,ze przeszlo, moze dlatego sie odblokowal ,ze maluch darl sie ostatnio jak nigdy:-)
 
reklama
Nam od 3 dni pojawiły się krostki na całym ciele taka kaszka w kolorze skóry i nie wiem od czego jem to co jadłam myję w tym co myłam jedynie kupiłam oliwkę bambino w biedronie bo była promocja i 300ml po 8,60więc nabyłam tego 4 butelki a wcześniej ją oliwiłam bambino tylko że kupowałam w rossmanie te mniejsze opakowanie natomiast nie zuważyłam żeby skład był inny kurde może coś dodali innego w tych biedronowatych cholera...:angry:
 
moja nie ma za co ciagnac, wiec masuje sobie glowke albo mamie cycka :-D

hehe no za cyca tez lapie , a ostatnio najlepsza zabawa moje ubranie ciagnac :) zreszta jak siedzi w lezaczku to swoje tez ciagnie , bluzki po szyje i do buzi , spodnie podciaga sobie do kolan hehe

ja od początku w j&j i nivea, mój mały nie ma problemów skórnych. A w jakiej wodzie kąpiecie? Bo ja odfiltrowaną i przegotowaną mieszam.

normalnej z kranu :)

pryzybela,no własnie dlatego spytałam,bo my tez lejemy kranówke:)
zwłaszcza ze przeciez do ust(!!!!!)od małego bierze cycka mytego w kranówkie(chyba ze tylkoja myje cycki kranówka he he he)

hehe moje tez myte kranowa :)

agadaria moj synek jest na 7 lutego umowiony na przebijanie tego kanaliku... Boję się przeotwornie :-(

bedzie dobrze , ale jak Aga radzi moze jeszcze skonsultuj to ?

o kurka!!!!!Tak szybko????
Kingolinka wiesz,my jak bylismy na kontroli ze starsza(miała ok.3 m-cy)to mi powiedziano,ze taki dzieciaczek jest za mały...poza tym to robia bez znieczulenia,ponoc nic nie boli,ale wkłuwają igłe w wen.strone oczka,przebija sie dookoła oka i az do brwi(tak jakby dookoła oka....widok był straszny,moja okropnie płakała....miała 8 m-cy...współczuje Ci!!!!!!!!!!!!!!!

wiesz,nam najpierw radzono udrożnianie reczne,tzn.masowanie kanalików,okulista powinien Ci to pokazac,to jest troszkę bolesne dla dziecka,ale w wiekszosci ponoc udrażnia kanalik i nie ma potrzeby przebijania mechanicznego...Zwłaszcza ze Twoj Szymonek jest - dla nie- za mały na taki zabieg...skonsultuj to moze jeszcze z okulista!!!!!!!!!!bo to było u mnie w 2004 roku,teraz moze robia to inaczej....ale u nas było okropnie!bez znieczulenia(1,5rocznej dziewczynce przed nami dali tylko głupiego Jasia, bo "jej by nie utrzymali")...widok jest koszmarny!zabieraja ci dziecko,owijaja w kaftan bezpieczenstwa,trzymaja na sile i ładuja igłe w oko....a ty słyszysz tylko okropny płacz.....

na pocieszenie powiem Ci,ze trwało to króciutko,ok.minuty(ale ciagnie sie jak wiecznosc)i pieknie sie goi...dostaniesz antybiotyk w masci na noc i krople na dzien...

moja strasza do tej pory boi sie odchylic główke do tyłu i polac np.włosków prysznicem....
a mówia ze taki maluch nie pamieta nic...od tamtej pory mycie główki to u nas był horror!potem w wieku przedszkolny jej "przeszło"

Kingolinka,skonsultuj to jeszcze prosze!Chociaz telefonicznie,bo moze masaze Wam pomoga!

o matko :szok::szok: az mnie ciary przeszly :-(
biedna mala :( kurka uz sam kaftan to szok , a gdzie jeszcze igla ?? !!
ja sama nie moge sobie glupich kropli wlac do oka , bo mam jakas paranoje hehe
 
agadaria masakra! zal malego dziecka... faktycznie musi miec traume
klementinka to niedobrze... a od kiedy tak ?
 
kobitki jakiw husteczki do pupci macie ja miałam nivea i coś były dobre ale teraz chyba tyłek odparzają :confused2:

kingolinka- mojej koleżanki synek miał problem z kanalikiem i niestety sam sie nie odblokował i teraz bedzie miał zabieg za tydzień na to oczko obecnie ma 1,5 roku
 
Ostatnia edycja:
Ehh Asionek nic nie mow a luty coraz blizej a oko bez zmian :baffled::angry:

a moze da sie odroczyc w czasie ?? chociaz nie wiem moze takiemu maluchowi lepiej zrobic zabieg , bo nie bedzie przynajmniej wiedzial co sie dzieje i mial traumy ...

kobitki jakiw husteczki do pupci macie ja miałam nivea i coś były dobre ale teraz chyba tyłek odparzają :confused2:

ja mam nivea te soft cos tam i one dla mnie chyba sa najlepsze
jeszcze pampersa sensitiv ujda w tloku
reszte co mialam to masakra , odpazaly i jakies nie teges byly
 
a moze da sie odroczyc w czasie ?? chociaz nie wiem moze takiemu maluchowi lepiej zrobic zabieg , bo nie bedzie przynajmniej wiedzial co sie dzieje i mial traumy ...

Asiu, ja tez myslałam ze 8 m-ny maluch nic nie bedzie pamiętał...a jednak...
Kingolinka,prosze Cie,skonsultuj to z innym okulistą,jak dla mnie 3 m-ce to za wczesnie!
 
reklama
Kingolinka wspolczuje :( i tobie i maluchowi bedzie ciezko przez to przejsc.

A jesli chodz o pamiec maluszkow to one pamietaja tylko inaczej - nie maja do wspomnien obrazu i slow, wspomnienia sa tak jakby w ciele - mam nadzieje ze to co pisze nie jest zupelnie bez sensu ;-)
 
Do góry