reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maleństw

Pytanie do mam dziewczynek. Przy zmianie pieluszki co dokładnie smarujecie kremem na odparzenia? Tylko pupe i faldki czy tez cipkę?
Zauwazyłam u Hani,że ma zaczerwienione wejście do pochwy lekko i chyba nawet ma lekko uszkodzony naskorek tam. Zastanawiam sie czy to od tego,że robie ruch chusteczkami od pochwy w dół do odbytu i może za mocno to robilam. Posmarowałam jej tam teraz tam maścią posladkową.
 
reklama
Pytanie do mam dziewczynek. Przy zmianie pieluszki co dokładnie smarujecie kremem na odparzenia? Tylko pupe i faldki czy tez cipkę?
Zauwazyłam u Hani,że ma zaczerwienione wejście do pochwy lekko i chyba nawet ma lekko uszkodzony naskorek tam. Zastanawiam sie czy to od tego,że robie ruch chusteczkami od pochwy w dół do odbytu i może za mocno to robilam. Posmarowałam jej tam teraz tam maścią posladkową.
niestety nie pomogę, my pupcie wycieramy wacikami i ciepłą wodą i nie smarujemy kremami na odparzenia bo na razie córcia ich nie ma.
 
Ati nie pomoge , bo mam synka :)
ale napewno dziewczyny cos doradza :)


asionek prosaki? te to wiem, mój miał cały nosek w nich.
Nom wyczytałam że trądzik niemowlęcy sam zejdzie i że jest bezbolesny więc nic nie będę robić. :)

oo nawet nie wiedzialam , ze to tak sie zwie :/


a mojej schodzi skora z brzuszka i szyjki, robic cos? ponoc to normalne u dzieci przenoszonych...

mojemu z nozek i raczek schodzila
smarowalam kremem normalnie i zeszlo po kilku dniach... pewnie u ciebie tez zejdzie za chwile , czasami dzieci tak maja z tego co dziewczyny pisaly :)
 
Ati, ja mlodej smarowalam psioszke z wierzchu, ale bardzo delikatnie zeby krem sie do srodka nie dostawal za bardzo, natomiast trzeba bardzo dobrze cipcie z kupki obmywac, bo latwo o zaczerwienienia i mysle ze dobrze jest to wlasnie namoczona w wodzie wata robic, bo jest delikatniejsza niz mokre chusteczki... I naprawde polecam stosowanie zapobiegawczo wazeliny, bo calkiem dobre chroni skore przed drazniacym dzialaniem moczu i kupki:tak:

Mojemu mlodemu tradzik juz powoli zanika, ale na wszelki wypadek traktuje kapiela w oilatum, w kazdym razie czytalam, ze wlasnie sie nie leczy niczym tylko samo musi zniknac....
 
Ati - ja po każdej kupię myję młodą pod kranem i dokładnie myję też pipkę w środku :tak: nie smaruj broń boże pipki sudokremem bo wyżre delikatna skórę, polecam bepanthen, linomag lub alantan - czyli coś bez cynku który ma właściwości mocno wysuszające :tak: postaraj się nie myć pipki chusteczkami bo są dość szorstkie, jak boisz się wsadzić ją pod kran to weź płatki kosmetyczne i ciepłą wodę i tak ją podmyj po kupie :tak:

Herbata - mojej też się skóra łuszczy, dodawaj do kąpieli odrobinę oliwki i w ciągu dnia na bieżąco suche miejsca smaruj kremem ja mam zwykły z Ziajki i bardzo pomaga :tak:
 
Mi Paulina po szpitalu miała miała odparzony tyłek po Nivea przeciw odparzeniom- bo taki miałam do szpitala,
wygoiło się gdy wróciliśmy do domu i zaczęłam stosować właśnie sudocrem, jak dla mnie nie ma lepszej maści
na pośladki ... smaruję psioszkę z zewnątrz aż do pachwin bo tam gumka z pampersa się odbija i okolice odbytu
a wycieram chusteczkami DADA z biedronki tymi zielonymi bo są bardzo mokre i jestem z nich zadowolona
 
mojemu z nozek i raczek schodzila
smarowalam kremem normalnie i zeszlo po kilku dniach... pewnie u ciebie tez zejdzie za chwile , czasami dzieci tak maja z tego co dziewczyny pisaly :)

Ja gdzies czytalam ze takie schodzenie skory jest normalne. Pisali ze ta pierwsza skora musi poprostu zejsc. U mojego tez schodzi ze stopek i raczek. Czasami mu kremem przesmaruje i tyle.

Asionek ja mam super krem na odparzenia z francji Mitosyl sie nazywa, jest rewelacyjny. Chyba w aptece sie go kupuje, mi znajoma mamy zalatwila.
 
Fakt, ze skorka sie troche luszczy po porodzie, ponoc to normalne po zmianie srodowiska zycia z wody na powietrze;) Tylko niektorym dzieciom schodzi wiecej innym mniej, ale wystarczy normalna pielegnacja, nie trzeba tego jakos ekstra natluszczac, czy nawilzac, samo wroci do normy, ale oczywiscie jakis delikatny balsam, czy kremik tez nie zaszkodzi;)
 
A ja mam pytanie odnośnie kupek. Czy wasze maluszki też popuszczają między normalnymi kupkami? I czy kupki takie ze śluzem , trochę ciągnące i o zapachu kwanawym to normalne, czy muszę bardziej uważać na dietę, bo u mojej małej takie właśnie są i nie wiem czy to zdrowy objaw, czy nie.A wogóle stosujecie jakąś dietę np. mało mleka i nabiału, mało czekolady, pomidora jajka itd.Bo ja jakoś się boje tego jeść, może stopnowo zaczne wprowadzać, ale coś czuje że bez alergi się nie obędzie, oby nas to omineło.
 
reklama
A ja mam pytanie odnośnie kupek. Czy wasze maluszki też popuszczają między normalnymi kupkami? I czy kupki takie ze śluzem , trochę ciągnące i o zapachu kwanawym to normalne, czy muszę bardziej uważać na dietę, bo u mojej małej takie właśnie są i nie wiem czy to zdrowy objaw, czy nie.A wogóle stosujecie jakąś dietę np. mało mleka i nabiału, mało czekolady, pomidora jajka itd.Bo ja jakoś się boje tego jeść, może stopnowo zaczne wprowadzać, ale coś czuje że bez alergi się nie obędzie, oby nas to omineło.

mój tak popuszcza i zrobiło mu się odparzenie..
ja uważam na co jem bo po pomidorach coś mu wyskoczyło. myśle że najlepiej wprowadzać powoli, i w nie za dużych ilościach.
 
Do góry