reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluchów

ewelina26k

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Grudzień 2009
Postów
1 582
Miasto
Łódź
Proponuję pisac w temacie własne doświadczenia, porady położnej dotyczące pielęgnacji naszych dzieciaczków

Na początek pierwsze pytanie czy warto stosować tzw. "podwójne pieluchowanie" słyszałam, ze się od tego odchodzi jak nei ma potrzeby tylko z drugiej strony czy nie lepiej zapobiegać?
 
reklama
Dziewczyny, w czym kąpiecie Wasze maleństwa? My myjemy Polę w Nivei: płyn do kąpieli i szampon 2 w 1. Stwierdziłam że warto zacząć od czegoś "normalnego" a w razie problemów próbować łagodniejszych środków. No i mała ma niestety bardzo wysuszoną skórkę, aż jej się łuszczy... Stosujemy na to krem do pielęgnacji Ziajka od kilku dni, ale niewiele to pomaga. Słyszałam dużo dobrego o Balneum - pewnie co dziecko to inna tolerancja na kosmetyki, więc nie będę porównywać jak ten preparat działa na inne dzieci, pewnie trzeba po prostu wypróbować. Ale może słyszałyście/stosujecie coś innego?
Czy kąpiel codziennie to nie za często? Na szkole rodzenia mówili żeby kąpać każdego dnia, tak samo w szpitalu. Ale nasze mamy bombardują nas telefonami, że po co my ją codziennie moczymy... :D
 
ewelina ja nie stosowałam podwójnego pieluchowania i wszystko było ok.

Pola,jak urodziłam małą to w szpitalu powiedzieli aby nie kąpać dziecka częściej niż co 2-3 dni.
 
Pola balneum to emolient. Przerobiłam chyba wszystkie przy Szymonku i polecam wszystkie właśnie na taką bardzo suchą skórę albo atopową (jak u Szymka). Inne fajne to emolium, oilatum, oilan (kupowałam co było aktualnie w promocji). Dla Jaśka kupiłam oilan a potem przejdę na nivea.
 
Pola mi kazała pediatra codziennie kąpać..


małemu schodzi naskórek z całego ciałka.. czy to normalne??

jak trzeba pielęgnować oczka??
nie wiem czy coś źle robię.. ale od dwóch dni Maksio ma krosteczki czerwone w okolicach oczu ...
 
Pola mi kazała pediatra codziennie kąpać..


małemu schodzi naskórek z całego ciałka.. czy to normalne??

jak trzeba pielęgnować oczka??
nie wiem czy coś źle robię.. ale od dwóch dni Maksio ma krosteczki czerwone w okolicach oczu ...
płatek kosmetyczny i ciepła przegotowana woda,nic więcej. tylko nie wata.
 
Fazerkamm, my oczka przemywamy gazikami jałowymi i solą fizjologiczną, od zewnętrznego do wewnętrznego kącika.

A co do łuszczącego się naskórka - pewnie mały ma suchą skórę od mycia codziennego właśnie... Też tak mamy. My teraz spróbujemy kąpać małą co 2 dni i nie w płynie do kąpieli, tylko w Balneum.
 
ja kąpię Karolcię codziennie; myjemy mydełkiem Bambino i smarujemy płynną parafiną z apteki za 3 złote tak nam poleciła położna ze szpitala i jest super...
 
reklama
Nam na szkole rodzenia położna radziła tak:
kąpiel co dwa dni (w ciepłe dni myć codziennie) - delikatne mydełko + nasmarować parafiną (sam początek) lub jak któraś kapie w Oilatum to wlać jedną zakrętkę do wanienki i ponoć później już nie trzeba dzieciaczka niczym smarować.
Ale to pewnie każda mama musi zobaczyć jaką skórkę ma jej dzieciaczek, położna polecała parafinę do nawilżania.
 
Do góry