reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluchów

Justys, my tez octanisept, użyłam też gazika LEKO nasączonego spirytusem ale dosłowne raz. Właściwie to nie mieliśmy zbyt wiele czasu na samodzielną pielęgnacje bo ze szpitala wyszliśmy w 4 dobie a w 6 dobie rano kikucika już nie było hehe.
 
reklama
u mnie były gaziki i spirytus kupiony w aptece.. tak kazała pediatra :) trzy razy dziennie przecierałam.. piszę w czasie przeszłym bo pępuszka od 3 dni nie ma :-) już odpadł :)
oo i mam pytanko.. co robicie z tym co odpadnie? wyrzucacie czy na pamiątkę się to zostawia??
 
u mnie w ogole nic do pepka nie daja tylko mowia, by bez niczego sie goil, dramat. Citronka to fajnie mialas, u mojej cory strasznie sie babral i troche powalczylam zanim normalnie wygladal, bo poszlam do apteki i kupilam to samo czego uzywaja do przemywania ran,. Teraz juz wiedzialam co zrobic by uniknac tego samego.

Alka mamy te sama metode na zmycie tapety:-D

fazer - wyrzucilam, nie pomyslalam by z tego pamiatke robic
 
na pamiątkę!!! ja Marcelka mam. Danielek jeszcze swój trzyma.
idę dziś do lekarza z nim na szczepienie to poproszę by skontrolował czy w wszytko ok. ale on ma gruby ten kikut suchy to suchy ale odpaść jeszcze nie chce.
a tu jest biseptine. to coś takiego jak ten octanisept. kiedys przy Marcelku jeszcze taki roz dawali i kikuta Marcel nie miał po 10 dniach. a teraz każą tylko tym przemywać.

a miałam sie dopytać ile wasze dzieciaczki biorą witaminy D.
kazali mi podawać 4 krople dziennie co dziennie dopóki karmie piersią a jak przejdziemy na butle to 2 krople dziennie co dziennie.
przy Marcelku dawka była 1 kropla.
Bożesz zdaje sie to tak niedawno było a wszystko sie pozmieniało. albo co szpital to inne dawki.
 
mi pediatra jak narazie nic nie powiedziała o dawaniu jakichkolwiek witamin.. jedynie co to mam małego jak jest słońce tak od pasa w dół na słoneczko wystawiać na ok 10min :) oczywiście nie na dworze tylko w domku jak wpada przez okno słoneczko ;-)
 
oj marys strasznie długo ten kikiut Wam sie utrzymuje, mam nadzieję że lekarz coś poradzi. Pati mnie się wydaje że octanisept przy kazdym przewijaniu to troszkę duzo, wkoncu kikit ma byc suchy...Pępek Wojtusia "psiakny" był raz dziennie tak jak w szpitalu i odpadł szybciutko. Nie wiem jak u Was ale u nas w szpitalu w ogóle bardzo narzekali na ten octenisept że w cale nie jest taki super ale taki mają nakaz i muszą używać i zalecać.
 
reklama
Moja położna poleca octanisept raz dziennie a przy każdym przewijaniu przemyć cały pępek i okolice szarym mydłem rozpuszczonym w wodzie i nie wycierać do sucha, próbujemy, bo nasz pępek trzyma mocno.
 
Do góry