reklama

Pielęgnacja naszych maluszków od A do Z ...

Temat na forum 'Dzieci urodzone we wrześniu 2011' rozpoczęty przez Igocencja, 8 Wrzesień 2011.

1. Igocencja

Igocencja Fanka BB :)

Powolutku przybywa nam dzieciaczków. Są wśród nas mamusie z doświadczeniem jak i mamusie które z macierzyństwem mają do czynienia po raz pierwszy. Celem tego wątku jest dzielenie się doświadczeniami i radami na temat pielegnacji i opieki nad naszymi maluszkami. Mam nadzieję że ten wątek będzie dla nas pomocny i praktyczny :-)

2. aniawos

aniawos Fanka BB :)

Pewnie, ze będzie..
    Dziewczyny kąpiecie swoje maluchy codziennie? my kąpaliśmy dopiero raz, dzisiaj będzie drugi..i już się zastanawiam czy nie kupić oliayum czy balneum..bo mała zaczyna "gubić skórę"..złazi jej, a z emiolienem będzie chyba wygodniej.
    i niepokoi mnie trochę pępek, położna jak byłą w środę powiedziała, że jest trochę czerwony u góry i jak się wzmocni ta czerwień to dać znać. Chyba do niej zadzwonię, bo wydaje mi się że jest bardziej czerwone..a tak suchy kikut podrapał mojej niuni brzuszek:eek: psikamy octeniseptem i mam nadzieję, ze szybko odpadnie..

I jeszcze jedno, czy wasze maluchy też mają non stop czkawkę? moja ma po każdym jedzonku, aż nią rzuca...nie cierpię tego...

3. reklama
  4. wrześniowa

wrześniowa Fanka BB :)

Ja raczej staram się kąpać Wojtusia codziennie, zwłaszcza, że były upały... A to łuszczenie się skóry jest naturalne- tak powiedziała mi położna-Wojtusiowi schodzi za uchem, trochę na czole, na stópkach-trzeba dobrze natłuszczać, a Oilatum jest bardzo dobre :tak: Nam natomiast wystarczyła oliwka i parafina. U nas kikiut odpadł bardzo szybko po Octenisepcie...a na Twoim miejscu zadzwoniłabym do położnej- na pewno coś pomoże. Heh...czkawki mój Mały miał już w brzuszku i teraz ma równie często, przy zmianie pieluchy, po jedzeniu... przystawiam go wtedy żeby "zapił" czkawkę bo aż nim całym rusza...

5. zaxa

zaxa Fanka BB :)

I my codziennie kąpiemy Hanię, ale to po to by wyrobić rytuał, łatwiej nam będzie później...
    W ogóle staram się robić wszystko o tych samych porach...
    Kąpiemy w emolium, skórka schodzi, ale nie jest jakaś taka twarda tylko miękka :-)
    Hania też ma czkawki, często, też tego nie lubię. Najczęściej po jedzeniu, czasami już jest tak najedzona, że nie chce dopić i męczy się chwilę, wtedy otulam ją kocykiem :-)
    Pępuszek... Aniawos lepiej zadzwoń, uspokoisz się! My też octenisept mamy do pępuszka, mieli to w szpitalu, więc kupiliśmy też do domku. I też mam nadzieję, że szybko odpadnie!! :-)
    Nam położna przy pępuszku zwróciła uwagę na to, żeby jak odpadnie dalej psikać... :-)

6. asia*

asia* Moderator

moja tez ma czkawki, ale tak raz dwa razy dziennie, też ja wtedy przystawiam do cyca.
    My w sumie nie kąpaliśmy jeszcze w wanience ja ją myje wacikiem z oilatum, i oczka wodą przegotowaną, ale myśłe że w poniedziałek zadziałamy z wanienką już na dobre.

nam kikut szybko odpadł bo już w 4 dobie, aż się przestraszyliśmy że za szybko.
    teraz dalej psikamy octeniseptem żeby ładnie się zagoił.

7. aniawos

aniawos Fanka BB :)

to rzeczywiście szybko..my też psikamy i czekamy żeby odpadł, bo Adusia ma w 2 miejscach podrapany brzuszek od kikuta, cążkami obcięłam te ostre końce i mam nadzieję, ze więcej nie bedzie drapków. Położna powiedziała, zeby powąchać pępek, jak śmierdzi to znaczy, że coś się dzieje. ńie śmierdzi, muszę go obserwować.

Dzisiaj byłyśmy 10-15 min na tarasie. jutro może jakiś krótki spacer..
    Po jakim czasie wychodziłyście?

8. Igocencja

Igocencja Fanka BB :)

aniawos a jak ubrałaś Adę na taką chłodną pogodę??

9. syla76

syla76 Fanka BB :)

J amalucha nie kąpie codziennie. Jakos narazie nie moge sie przekonac aby kąpac go codziennie bo bardzo bardzo tego nie lubi, a mysle ze nic mu sie nei stanie jak rzadziej bedzie miał kąpiel w wannience. Jesli chodzi o czkawke to ma non stop. Starsznie sie wtedy męczy, ale niestety i tak nie mam wpływu na tą jego czkawke :(

10. reklama
  11. asia*

asia* Moderator

my dzisiaj byłyśmy na ponad 2 godzinnym spacerku i chyba się małej podobało spanie w wózeczku, jedynie na karmienie się obudziła.

Dziewczyny a jak dbacie o intymne miejsca u dziewczynek?
    i jak kładziecie dzieciaczki do spania?

12. wrześniowa

wrześniowa Fanka BB :)

asia* O jacie już 2 godzinki? A ja myślałam że u nas 40min to za dużo... :szok: Wojtusia kładę to raz na jednym boczku, raz na drugim, no i na pleckach. A czasem z boku sam przewraca się na plecy. Ja natomiast nie wiem co z tym napletkiem u chłopców, zdania są podzielone...we wtorek wizyta u pediatry więc zapytam go o zdanie.

Poleć forum