reklama

Pielęgnacja naszych maluszków

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2009' rozpoczęty przez Monika_M, 15 Maj 2009.

1. Monika_M

Monika_M Mama Filipka

Zgodnie z sugestią Agatki dodaję nowy wątek. Mam nadzieję że już niedługo wszystkie będziemy mogły podzielić się naszymi doświadczeniami i uwagami dotyczącymi pielęgnacji naszych milusińskich.
    No to dziewczynki czekam na was :-D

2. angelika82

angelika82 Fanka BB :)

Moniczko to my czekamy :)
    Opowiadaj jak tam u Was? Jak sobie radzisz?

3. reklama
  4. Tacjana

Tacjana Czerwcowa mama

Monia napisz,albo AGA bo na razie wy jestescie na bierzaco :tak: co tak naprawdę z kosmetyków jest potrzebne , co kupić na pierwszy ogień ze tak powiem, jak kapiecie? tzn z pielucha, leżaczek, tatusiowymi rękami ?
    Czy pijecie herbatki?

5. Monika_M

Monika_M Mama Filipka

Słuchaj ja kupilam na początek żel do mycia maluszków nivea i oliwkę też nivea. A teraz dokupiłam emulsję do kąpieli oilatum bo mój Fifi ma strasznie suchą skórę (ale jeszcze nie wypróbowałam). A maluszka kąpie narazie moja mama bo ja się jeszcze boję :-D a do wanienki wkłada poprostu pieluchę tetrową. A co do kosmetyków jeszcze to używam sudocremu na pupcię:tak:.
    Jeżeli chodzi o chusteczki nawilżane to polecam chusteczki Dzidziuś firmy Cleanic- są bardzo dobrze nawilżone i nie podrażniają pupci malucha (u mnie jak narazie nie sprawdziły się chusteczki Bambino i Happy- jak dla mnie są za suche i jak się chce dokładnie umyć pupę to rysują malucha bo trzeba troszkę trzeć).
    No nie wiem co jeszcze napisać :-D jak sobie przypomnę to dopiszę ;-)
    Aaa co do herbatki - to ja żadnej nie piję bo jak narazie (odpukać) problemów z pokarmem nie mam tzn z brakiem, bo w jednej piersi mam go nawet za dużo i wkurzam się jak muszę nią nakarmić bo mi się mały krztusi.Tak więc herbatkę to kup sobie po porodzie już jak będzie jakiś problem

Ostatnia edycja: 20 Maj 2009
  6. andzia111

andzia111 Czerwcowa mama 2009

Ja cherbacie popijam bo pokarmu było mało - od wczoraj jestem mleczarnią :-D ale pokarm odciągam i zawoże małemu , mam nadzieje że jak już wyjdzie ze szpitala nadal będe mogła go karmić. w moim przypadku ważny jest też dobry laktator - ten z aventu sie niesprawdził , kupiłam medele elektryczną jst rewelacyjny i ułatwia mi ściąganie
    O innych tematach i pielęgnacji nic niestety niewiem , ale jak tylko OSKAREK wróci do domku to sie dowiem , a do szpitala poprosili o sudokrem , oliwke penaten i smoczek uspokajający

7. Meva

Meva Czerwcowa mama 2009

Tu też w skrócie opowiem o duńskich zwyczajach:).
    Michalinka jeszcze nie była kąpana ani myta, starto z niej tylko maź po porodzie. Tu zaleca się kapanie po 5 dniu, zeby wszystkie resztkio mazi wsiakły w skórę. Jak na razie jej to nie szkodzi.
    Pupę po przewinięciu też czyściliśmy zwykłą wodą i nic więcej (tak nam kazano), pępek w ogóle zostawiliśmy w spokoju - jak na razie nie ma problemów ze skórą ani z niczym. Kikut odpadł dziś i nie wygląda to jakoś źle.
    Jutro już ją chyba umyjemy, przetrzemy oczka, wprowadzimy jakieś kremiki po przewijaniu...

8. gumisia81

gumisia81 Wdrożona(y)

Całkiem inne te zwyczaje niż u nas, ale chyba bardziej naturalne, u nas moczą te dzieci codziennie już na oddziale:baffled:

9. martusia_78

martusia_78 Mama Wrzesien05Czerwiec09

Mnie po porodzie zamiast herbatek doradzili pic kompocik z jablek i bawarke (herbata z mlekiem) Pilam codziennie i na brak mleczka w cycusiach nie nazekalam ani ja ani corcia ;-)
    Polecam serdecznie :tak:
    Tym razem tez bede pila te spacjely bo smakuja mi bardzo :-D:-)

10. reklama
  11. gumisia81

gumisia81 Wdrożona(y)

kompocik to mamuśka już mi obiecała,że przyniesie do szpitala, ale bawarki nie cierpię a fujjjjjjj:no:, a co do mleczka to od 4 dni cieknie mi samo i moczy bluzki chyba zacznę nosić wkładki, bo obciach nieziemski, zwłaszcza ostanio jak skapnęłam się ,że mam plamy na bluzce w sklepie:szok::-D

12. Carmi

Carmi Czerwcowa mama 2009

w Niemczech tez nie zalecaja kapac przez pierwsze dni, ani nie smarowac czymkolwiek w domu z poczatku.

Poleć forum