reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluszków

Ja będę rodziła w szpitalu MSWiA w Warszawie i tu też nie kąpiom maluszków. Dopiero można po powrocie do domu.
 
reklama
z tego co wiem to u mnie w szpitalu myja pod kranem jakos nie wiem jak to wygladam ale znajoma rok temu rodzila wlasnie w tym szpitalu i mowila ze myja tak pod kranem:eek::eek::eek::eek: nie bardzo wiem o co chodzi ale nic dowiem sie w swoim czasie:-p
 
Mam pytanie do wszystkich mamus. Jak to jest z ta optymalna temperatura w pomieszczeniu dla noworodka? Spotkalam sie juz z tyloma opiniami, ze nie wiem co mam myslec. A jesli bedzie tak goraco jak teraz to ja musze sie w wiatrak zaopatrzyc bo popoludniu w sypialni nie ma czym oddychac.
 
W moim szpitalu myją od razu po urodzeniu, Majki nawet na chwilę nie dostałam, dopiero po wszystkich zabiegach opatuloną w te wszystkie bety - porażka:baffled::no: Później codzienna kąpiel, właśnie pod kranem, jak to zobaczyłam po raz pierwszy to stwierdziłam, że skoro małej nic się nie dzieje po takim czymś to tym bardziej ja jej nie zrobię żadnej krzywdy i nie bałam się już przewijania i ubierania takiego maluszka:tak:

Anavel w moim poradniczku piszą, że optymalna temperatura w pokoju dziecięcym powinna wynosic 21- 22 stopnie Celsjusza, w nocy temperaturę warto obniżyć do 20 stopni, do kąpieli 24 stopnie:tak:
 
Sunniva, ja urodziłam o 16.30 Julinkę... położyli mi ją na brzuchu... u nas jest reguła, że myje się dzieci przed obchodami. Następnego dnia rano, położna do mnie że dziś jej nie wykąpie, bo urodziłam wczoraj po południu i czekają aż się wchłoną wody płodowe i maź... i umyli ją drugiej doby z rana dopiero... i w drugiej dobie dopiero mi powiedzieli, że Julka ma złamany obojczyk... kurde :angry: a po myciu ubierali ją w pieluszkę i opatulali w rożek... skończył się obchód pediatrów i można było ubrać dziecko... na oddziale było ciepło, to mała leżała w samym kaftanie... a co do domu, nie ma co przegrzewać bo to jedynie dziecku szkodzi... ja małą hartowałam i dwa razy tylko katarek miała :-D
 
A ja z kosmetykow uzywam tylko mydelka do ciala i wlosow Nivea Baby, na pupe sudocrem a chusteczki DADA z Biedronki. I na pepek Leko stosuje...jeszcze nie odpadl:-( Mala nie ma suchej skory wiec na razie nawet parafiny nie uzywam. W szpitalu polozne kapaly ja pod kranem....przerazona bylam jak na to patrzylam :-) A w domu kapie maz z moja asysta i calkiem dobrze Mu idzie :-) Niestety musimy dogrzewac lazienke farelka troche bo chlodno jest a Iga to zmarzlak taki ze tylko broda jej lata:-) Niestety malutka jest i jeszcze tluszczyku nie ma wiec nie chce zeby marzla.
 
HELPPP
mojemu bąbelkowi wyskoczyły na policzku krostki to chyba potówki , sudokrem niapomaga , czym posmarować to świństwo by zlazło? czy maść cynkowa będzie dobra?
 
HELPPP
mojemu bąbelkowi wyskoczyły na policzku krostki to chyba potówki , sudokrem niapomaga , czym posmarować to świństwo by zlazło? czy maść cynkowa będzie dobra?

Spirytus pomaga na potówki. Namoczyć gazik i posmarować potówkę. Na drugi dzień nie będzie śladu.
 
reklama
Do góry