reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluszków

reklama
Dziewczynki, ja mam troszkę pytanie z innej beczki, ale mam nadzieję że mi pomożecie. Otóz moja mała ma strasznie zsypaną buźkę, jakby cała była w pryszczach :szok: przemywam solą fizjologiczną i ciepłą przegotowaną... niby troszkę blednie, ale po jakimś czasie wraca. troszkę z czółka jej zeszło ale policzki ma tragiczne, zwłaszcza lewy :-( na czole ma taką jak kaszkę, dziwne toto takie, nie wiem co ztym robić... może Wy pomożecie?
 
Dziewczynki, ja mam troszkę pytanie z innej beczki, ale mam nadzieję że mi pomożecie. Otóz moja mała ma strasznie zsypaną buźkę, jakby cała była w pryszczach :szok: przemywam solą fizjologiczną i ciepłą przegotowaną... niby troszkę blednie, ale po jakimś czasie wraca. troszkę z czółka jej zeszło ale policzki ma tragiczne, zwłaszcza lewy :-( na czole ma taką jak kaszkę, dziwne toto takie, nie wiem co ztym robić... może Wy pomożecie?

A mnie pediatra powiedziała, że to trądzik niemowlęcy i zniknie jak się hormony małej ustabilizują. Mówiła, żeby przemywać bardzo rozcieńczonym spirytusem i smarować buzie kremem do wrażliwej skóry. Smaruję Oilatum. Zobaczymy kiedy przejdzie.
 
Tau moze mam glupie pytanie ale tak na powaznie jak wyczesujesz to pod wlos czy z wlosem?:sorry2:
Hmmm jednorazowa akcja pozwolila mi pozbyc sie poki co skutecznie ciemieniuchy. Na ok 30min przed kapiela, dobrze naoliwkowalam cala glowke Michaska, a pozniej podczas kapieli dobrze ja umylam. Po ubraniu i w moim wypadku nakarmieniu wzielam sie za szczotkowanie... jak szczotkowalam? We wszystkie mozliwe strony, tak aby wszystko ladnie zeszlo, ale glownie z wlosem - doslownie i w przenosni, bo jak juz zaznaczylam na zamknietym, wytarlam Miskowi troche wlosow ;-). Coz... uparta i zawzieta bylam :-D;-):cool2:.
 
U nas sytuacja z wysoka temperatura taka sama, maly tez zasypany na buzi. Juz sama nie wiem czy to tradzik czy potowki a moze jedno i drugie. A skrajnym przypadkiem sa znajaomi szwagra ktorzy w ciagu dnia pakowali dziecko do samochodu i wlaczali klimatyzacje, tylko tak mogli przetrwac najgoretsze dni. Troche smieszne ale w sumie tragiczna sytuacja....:no:

Tau dlatego pytalam bo nie chcialabym malemu lysiny zrobic w tak mlodym wieku;-).
 
Ostatnia edycja:
Annya, a na główce to nie ciemieniucha? Ja widzę, że Ksenia ma lekką, ale na razie nic jej się nie łuszczy. Położna poleciła nam, aby na ok. godzinkę przed kąpielą nasmarować główkę oliwką, a potem zmyć.

Kalina - ja miałam na myśli raczej twarz, bo pod włosami jest spoko. Ciemieniucha to taki żółtawe łuski, a Hani po prostu się skórka łuszczy ( coś jak łupież w okolicach włosów albo jak po opalaniu - na czole) Wcześniej jej pękała i łuszczyła się skóra na rękach , nogach i brzuszku ale jej przeszło i teraz jest na buzi.Myślę, że trzeba przeczekać.
Ewunia - zależy jakie to kropki. To może być trądzik - jak są czerwone, albo prosaki - takie malutkie , białe, najczęściej na nosku i czole. W obu przypadkach nic z tym nie rób, samo przejdzie. Hania jak się urodziła to miała właśnie prosaki
i ma do tej pory, ale już jej schodzą. To trochę musi potrwać.
poczytaj sobie ;
https://www.babyboom.pl/niemowleta/...y_niemowlecia_jak_je_rozroznic_i_zwalczyc.htm
 
Ostatnia edycja:
Boryskowi też schodziła skóra na dłoniach i stópkach. Pediatra kazała tylko oliwką natłuszczać. I się udało - zeszło. Teraz widzę, że właśnie na buźce zaczęła mu tak schodzić. Tak jak piszesz, Annya, wygląda to, jakby schodziła po opalaniu. Smarujemy więc buzię kremem Oilatum i pewnie zejdzie niebawem :happy2:
 
Regina, Annya, serdeczne dzięki za odpowiedzi. Opublikuję zdjęcia, to zobaczycie jakie to paskudztwo :-(



normalnie załamka :-( a jak wygląda to Oilatum do skórki wrażliwej? bo ja mam cały zestaw Nivei :-(

a jeszcze dziś przyuwazyłam że oczko lewe to ma zaropiałe jak cholera normalnie ciurkiem ropa się leje :szok: przemywam solą fizjologiczną, minie parę min i znowu całe w ropie... jak wygląda ten masaż oczka? pomóżcie babeczki ratunku :-(
 
reklama
Do góry