reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluszków

a Reginie wiszę dobre winko za tą poradę ws Oilatum, kupiłam ale sam krem... zasmarowałam, plamy znikneły :-D taka kaszeczka została, ale taka blada ża jej prawienie widać hurrraaaa :-D:-D

Ciesze się, że małej pomogło :) co do winka to zamiast niego kup dzieciaczkom coś dobrego i ucałuj od cioci Ani :) ;-)
 
reklama
Dzieki laski.
Widze, ze moj maluch ma tylko taka delikatna pupcie :-D
Ja tam jestem zdania lepiej zapobiegac niz leczyc ;-)wiec smaruje pupe za kazdym razem ;-)

żadnych potówek, rumieni, trądziku, czy ciemieniuchy.
To tak jak u nas :tak:
Tylko raz bylo uczulenie od oliwki i ja odstawilam. A teraz skorka jest jak aksamit :tak::-D

A co na potowki na buzi?
Jak Sandrusia miala pojedyncze potoweczki to zawsze posypywalam pudrem jonhsona i zaraz znikaly.
 
Jak Sandrusia miala pojedyncze potoweczki to zawsze posypywalam pudrem jonhsona i zaraz znikaly.

Ja sie troch eboje kosmetykow johnsona bo mne uczulaja. Ale moze sprobuje - chociaz to buzka to nie wiem. Slyszalam ze krochmal jest dobry czy ktoras z was tego probowala?

Ewunia- pomoglo oilatum Twojej niuni- jak czesto uzywalas. Ja uzywam do kapieli ale nie do buzi - kremu po kapieli ale jak jej raz posmarowalam buzke to chyba od tamtej pory ma wysypke.

U nas bylo tak goraco przez kilka dni ze nie udalo sie uniknac chyba tych potowek. Mala kleila sie do mnie jak jadla z cyca albo do wozka na spacerze i w ten oto sposob buzka zalatwiona.
 
Kluseczka - oliatum to chyba nie bardzo na potówki, raczej na wyschniętą i podrażnioną skórkę, ale może się mylę. Albo nic nie rób, wietrzenie powinno pomóc ( a że to buźka to łatwiej ;-)), albo jak masz nadmanganian potasu, to rozpuść w wodzie i tym przemywaj. ale powinny same zejść.
Ja też smaruję pupkę za każdym razem, ale nie używam chusteczek do pupy, tylko przemywam wacikiem z wodą . Używam na przemian Nivea przeciwodparzeniom i bephanten i jest ok.
 
Kluseczko, smaruję małą rano i wieczorkiem po wykąpaniu...

a i lekarce nie pasowały te ropiejące oczka i przepisała Sulfacetamid na nie... może po tym pomoże, ale mimo to rumianeczek zaparzę ;-)
 
Ja sie troch eboje kosmetykow johnsona bo mne uczulaja. Ale moze sprobuje - chociaz to buzka to nie wiem. Slyszalam ze krochmal jest dobry czy ktoras z was tego probowala?

Ewunia- pomoglo oilatum Twojej niuni- jak czesto uzywalas. Ja uzywam do kapieli ale nie do buzi - kremu po kapieli ale jak jej raz posmarowalam buzke to chyba od tamtej pory ma wysypke.

U nas bylo tak goraco przez kilka dni ze nie udalo sie uniknac chyba tych potowek. Mala kleila sie do mnie jak jadla z cyca albo do wozka na spacerze i w ten oto sposob buzka zalatwiona.

kluseczko w takim razie sprobuj posypac maka ziemnaczana :tak:wez na palec troszke i daj na potowke, tez powinno zniknac. A krochmal to do kapieli chyba bardziej.
 
Ja też niczym nie smaruję pupy. Mokre chusteczki przy każdej zmianie pieluszki i codzienna kąpiel wystarczają - nic jej się do tej pory nie działo z pupą. Zresztą z innymi częściami ciała też nie - żadnych potówek, rumieni, trądziku, czy ciemieniuchy. Do kąpieli używam żelu Nivea 2w1, później smaruję małą oliwką Nivea i jest ok :) Jak skończy mi się to opakowanie oliwki to przechodzę na balsam, bo gruczoły potowe i łojowe już u małej działają i oliwka robi się po prostu "za ciężka" do codziennej pielęgnacji. Jak już kiedyś pisałam dostałam trochę kosmetyków Penaten. Wypróbowałam już płyn do kąpieli i balsam - nic się małej nie działo, więc będę je stosować.
Nanya widzę już na którymś wątku, że mamy takie same podejście co do chowania i takie same rzeczy stosujemy ;-);-)
 
Dziewczynki jak odroznic potowki od alergii. Mati ma zsypana cala twarz i na poczatku myslalam ze to potowki ale teraz nie jestem pewna. Krosteczki sa czerwone kiedy jest cieplo lub gdy mala dotyka buzi raczkami albo kiedy ja karmie ( od tej strony gdzie przytula sie od reki) natomiast kiedy jest chlodno to one bledna ale nie gina. Wydaje mi sie ze potowki powinny zniknac a to jest tak jakby liszaj albo taka kaszka na buzi troszke szorstkie- nie wiem jak to wytlumaczyc.
 
reklama
Dziewczynki jak odroznic potowki od alergii. Mati ma zsypana cala twarz i na poczatku myslalam ze to potowki ale teraz nie jestem pewna. Krosteczki sa czerwone kiedy jest cieplo lub gdy mala dotyka buzi raczkami albo kiedy ja karmie ( od tej strony gdzie przytula sie od reki) natomiast kiedy jest chlodno to one bledna ale nie gina. Wydaje mi sie ze potowki powinny zniknac a to jest tak jakby liszaj albo taka kaszka na buzi troszke szorstkie- nie wiem jak to wytlumaczyc.

Kluseczka - wklej zdjęcie, to ocenimy :-)
To może być trądzik niemowlęcy. Często występuje u dzidzów. Potówki, to chyba rzadko są na buzi, ale mogę się mylić. Nic się z nim nie robi, samo przejdzie.
 
Do góry