reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pielęgnacja naszych maluszków

asiek1000

mama Juli & Leny
Dołączył(a)
9 Marzec 2008
Postów
3 504
Miasto
lubuskie
dziewczynki tworze ten watek ponieważ dosc sporo piszemy o pielęgnacji skóry naszych pociech ale jest to wszystko takie "rozsypane" i jak trzeba znaleźć czyjąśc odpowiedz to jest spory problem:sorry:

a ja własnie potrzebuje porady :happy:
Lena ma bardzo szorstką i suchą skóre i niestety kosmetyki które używam nie moga sobie z tym poradzić:sorry: do kąpieli wlewam płyn nivea sensitve a do smarowania albo linomag różowy albo oliwka tez firmy nivea....

kolezanka poleciła mi do kapieli emulsje Emolium , przypomniałam sobie ze mam próbke i wczoraj ją wykozystaliśmy ale kurcze jakoś nie zauwazyłam poprawy:crazy: moze 1 raz to za mało???
hmmm co możecie polecić???

a i dostałam jeszcze od znajomego z niemiec płyn do kapieli z oliwką firmy penaten ale jeszcze nie próbowałam....
 
reklama
Kochana ja uzywam do kapieli Oliatum a po kapieli smarujemy cialko aquastopem i jest rewelacja :D co do Oliatum to kupujemy w aptece i z importu jest duzo tansze a rozni sie tylko opakowaniem (wiem bo moja znajoma prowadzi apteke :) ) Tak nam poradzila polozna i tak tez robimy i Filip ma skorke milusia jak kaczuszka :D
 
Ja ci dużo nie pomogę w tej kwestii bo my nie mamy takiego problemu (tfu, tfu) ja używam kremu nivea intensywnie nawilżającego czy jakoś tak, ale w jakieś gazecie czytałam żeby oliwką smarować dzieci tylko do ukończenia 1 msc bo podobno jest za ciężka zatyka pory i coś tam jeszcze a potem żeby używać zwykłego balsamu dla dzieci
 
asiek nie wiem jak jest ze składem, ale wydaje mi się że jest to całkiem możliwe, my też stosujemy oilatum soft i wczoraj nam sie dopiero skonczyło pierwsze opakowanie duze ale to nie zmienia faktu ze na 3 miesiace było i ja tez sobie kilka razy do wanny wlałam. Od wczoraj stosujemy zwykłe oilatum i dziala tak samo opakowanie troszke mniejsze a i faktycznie ceny w roznych aptekach sa rozne. A i mydło też oilatum stosujemy bagatela jak je w sobote kupowalam zaplacielam za kostke 20zl :/ ale jak w pierwszy dzien zastosowałam nivea to nie miała Hania fajnej skóry. A do smarowania używamy zwykłego bambino i skóra jak ta lala.
 
asiek,my początkowo używaliśmy oilatum, później emolium.Róznicy nie zaobserwowałam (jedynie w cenie :/ ).teraz uzywamy zamiennie żelu do kąpieli nivea i emolium.
Zauważyłam jednak, że odkąd myję jej włoski w nivea , skórka na główce stała się sucha. nie wygląda mi to na ciemieniuchę ale profilaktycznie nałożę oliwkę.moja niunia ma dość długie i gęste włoski. nie uzywam szczotki, jedynie grzebien daje radę z jej czuprynką. jak więc mam jej wyczesać tą SUCHĄ SKÓRKĘ?
 
Przepraszam,że wcinam się na wątku,ale...my też stosowaliśmy Oilatum Soft przez 6 miesięcy życia dziecka i na pewno różnica jest. Jak wlejecie do kąpieli nakrętkę Oilatum to nawet dłonie robią się nawilżone ...jak ktoś będzie długo używał ,a później jak my przestawi się na zwykły płyt to na pewno zauważy różnicę. Są tzw. tanie apteki i tam można kupić Oilatum nawet za niecałe 60zł....natomiast Oilan...jest dużo tańszy,ale nawet na opakowaniu jest informacja,że przeznaczony jest dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia. Niby skład taki sam,ale wg mnie Oillan "śmierdzi". Po dwóch opakowaniach przestaliśmy go używać. Ja bardzo chwalę całą serie Oilatum. Od dwóch tygodni używamy kremu Oilataum soft,bo Młody ma podejrzenie skazy białkowej i na skórze zrobiły się bardzo suche plamy. Zwykłe kremy typu Hipp, Nivea, Babmino nie pomogły...po kilku dniach stosowania kremu Oilatum widać było bardzo dużo poprawę.

Ania_86 u nas też ciemieniucha zaczęła się od bardzo suchej skóry na głowie. Młody też ma dużo włosów,więc ja 20 minut przed kąpielą smarowałam główkę oliwką i owijałam pieluchą tetrową...pod wpływem ciepła ta skóra złuszczała się i później ładnie dawała się wyczesać.
 
Ostatnia edycja:
ja używam Oillan i jak dla mnie to on praktycznie w ogóle zapachu nie ma. A używać można jeśli lekarz zaleci to też jest na opakowaniu ;) I mydło kosztuje 8,50 a nie 20 :0 Tylko np emulsja do kąpieli strasznie szybko mi sie kończy mam tydzien a pół butelki już ni ma :/ I na bank pomaga na skórę :)
 
my do kąpieli co parę dni oliatum a tak to bella z oliwką , a na codzien do mycia dupki zwykle mydło biały jeleń- sama na nie przeszłam bo mi skóry nie wysusza. A do smarowania hipp mleczko do ciała, a na buźkę ziajka dla dzieci.
Asiek a może warto w krochmalu trochę małą pokąpać, moja mama tak ze mną robiła i pomagało.
 
reklama
ja osobiscie używam dla małej oilatum lub emolium(nie widze po miedzy nimi różnicy,oczywiscie cenowa jest:tak:) małą kapie w tych specyfikach praktycznie od urodzenia ze wzgledu na jej zmiany skórne jakie miała,po kapieli nie stosuje żadnych,kremów,balsamów i oliwek,(na ulotce jest napisane zeby nie stosowac-wiec nie stosuje")skóra jest piekna ,nawilżona i delikatna.
 
Do góry