reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluszków:)

Basiu to bardzo sie ciesze bo codziennie wpatruje sie w mojego deltima i zastanawiam jak bedzie sie sprawowal. Jest bardzo lekki (13kg) co mnie zaskoczylo ;)
 
reklama
Ja własnie czekam na mojego deltima- miał być dzisiaj, coś spóźnia się ten kurier grrrrrrrrrrrrrr
 
Dla mnie też gaziki Leko nasączane spirytusem są bez sensu, za sztywne.
Jeśli chodzi o pieluszki- bordowe Rossmana i fioletowe Tesco są OK, Pampersy jak dla mnie nie bardzo, nie mają takiej gumeczki z tyłu, więc nie przylegają tak dobrze jak te wyżej wymienione, a Huggies zupełnie bez sensu, są strasznie duże, fakt że moja Martusia jest raczej drobnym dzieckiem, ale inne pieluszki w rozmiarze 3-5 kg pasują, a Huggies są za luźne.
Fajne są nawilżane chusteczki z Rossmana Babydream, ale te sensitive, zwykłe są sztywniejsze i za suche, do chusteczek Pampers jeszcze się nie dobrałam.
 
W kąpieli Martusia leży grzecznie jak aniołek, wczoraj tylko trochę marudziła, ale to dlatego, że była już głodna. Do kąpieli używam Oilatum, ale i tak smaruję ją jeszcze oliwką, bo ma bardzo suchą skórę i bez oliwki się łuszczy. Kupiłam krem Oilatum, bo tak nam zalecono zamiast oliwki, ale ciężko się rozprowadza i posmarowanie nim całego wiercącego się maluszka to zadanie ponad moje siły.
 
Kasiu a jakie sa rozmiary tych pieluch Rossman bo wiem ze te bordowe sa swietne , wiele mam sie wypowiadalo bardzo pozytywnie ale nie wiem jaki rozmiar kupic bo mam jedno opakowanie Pampersow 44szt i nie wiem czy dziecko nie bedzie za duze na te najmniejsze , jak myslisz ???
 
Dziewczyny, a o jakich podkładach do przewijania piszecie i gdzie mozna to cacko nabyć ???
 
wlasnie mialam zdac to samo pytanie Sumko, bo najpierw myslam ze chodzi o przewijak a pozniej sie zorientowalam ze chyba nie...
ja mam podklad w torbie do wozka Peg Perego...moze o to chodzi...taka jakby grubsza ceratka...
ale sie ciesze ze tyle porad piszecie..
Agaciulko- dzieki bardzo za link, zamowie sobie:))))

Basiu - ja tez mam laktator i sterylizator z aventu...tylko cos z tym sterlizatorem nie tak, bo mi korki wywala, chyba jakies spiecie sie robi, maz musi obejrzec....a podgrzewacz mam Philipsa....- tez mam nadzieje ze sie to wszyto sprawdzi:))
chusteczki mam nivea sensitive..polozna mowila zeby chusteczek nie uzywac...tylko woda podmywac pupke..tak jak Ty piszesz Basiu - tez tak zamierzam robic....
 
A ja mam pytanie do mam karmiących piersią, czy przydaje wam się cos takiego jak podgrzewacz ?
 
reklama
Asiu, ja kupiłam jedno opakowanie tych najmniejszych (2-4 kg), a potem mąż dokupił jeszcze dwa, bo Martusia urodziła sie malutka i nawet te były dla niej za duże. Jeśli spodziewasz się, że Twoje dzieciatko będzie ważyło powyżej 3 kg to kup raczej te ciut większe (3-6 kg), w piątek byliśmy z Martą na kontroli, ważyła wtedy 3140g, a od niedzieli zaczęliśmy używać tych większych, bo te malutkie robiły się troszkę ciasne (na szczęście akurat się skończyły :) ). Ten najmniejszy rozmiar to dla takich zupełnie malutkich dzieciaczków.
Sumko, Aniu, te podkłady to takie płachty (nie wiem jak to nazwać :) ), pod spodem jest ceratka, a na wierzchu pokryte czymś miękkim, miłym w dotyku, co wchłania siusiu. Można je kupić w Rossmanie, albo firmy Seni w aptekach lub sklepach z rzeczami rehabilitacyjnymi (tylko one się jakoś inaczej troszkę nazywają bo są robione dla osób chorych przykutych do łóżka). Te z Rossmana są w rozmiarze 60x60 cm (dla dzidzi która się sama nie turla na wszystkie strony w zupełności wystarcza), a Seni mają dwa rozmiary, 60x60 i 60x90 cm. One się najbardziej przydają w podróży, jak do kogoś idziemy z dzidzią, albo właśnie jak dzidzia już sie robi ruchliwa, córeczka mojego brata uwielbiała się turlać po łóżku z gołą pupcią, dopóki nie kupili podkładów kilka razy musieli spać na mokrym :) ja używam ich też w domu, kładę na przewijak, żeby Martusia nie leżała na ceracie.
 
Do góry