reklama

Pielegnacja naszych Pociech

Temat na forum 'Dzieci urodzone w grudniu 2009' rozpoczęty przez mea_osi, 24 Listopad 2009.

1. mea_osi

mea_osi Mea, Agatka, Gabi i Mati

NO TO CZAS ZACZAC NOWY TEMAT KTORY MAM NADZIEJE SIE ROZWINIE !!! bedziemy tu pisac o najwazniejszych rzeczach zwiazanych z pielegnacja maluszkow !! coraz wiecej ich juz na tym naszym Grudniowym swiecie i coraz czesciej zastanawiamy sie czy wszystko jest tak jak byc powinno :) jakie kosmetyki, jak kapac, jakie pieluszki w czym na spacer ... pytan jest tyle ze az trudno w glowie to wszystko pomiescic :)

dodam jeszcze ze sporo ksiazek o dziecku zamiescilam na chomiku !! w katalogu Dokumenty !!
    Chomik meaosi - Chomikuj.pl
    moze sie to komus przydac :)

Ostatnia edycja: 18 Grudzień 2009
  2. wika_20

wika_20 Gość

Hmmm to moze ja pierwsza zdam pytanko ... Dziewczyny a wiec czy dzidziusiowi trzeba przemywac oczka sola fizjologiczna codziennie?? ( jezeli tak to przez jaki okres najlepiej ) czy tylko jak ropieja oczka ??

3. reklama
  4. kopciuszek2107

kopciuszek2107 Fanka BB :)

Ja corce nie przemywalam sola fizjologiczna tylko przecieralam wacikiem nasaczonym przegotowana woda i wsio bylo ok,oczka nie ropialy.Teraz jednak zakupila sol:tak:
    Oczywiscie trzeba to robic od zewnatrz do wewnetrznego kacika.

5. NeSSi

NeSSi & Michałek :)

Ja również zakupiłam, 5 fiolek, zobaczymy jak to bedzie

6. wika_20

wika_20 Gość

Ja cos ggdzies przeczytalam ze około 2 tyg najlepiej przemywac sola .. nawet jak nie ropieja nie wiem czy to prawda dlatego pytam a tez mam z 10 malutkich tych fiolek ...

7. maarta100

maarta100 Szczęśliwa mamusia

A ja Antkowi wcale solą fizjologoiczną oczków nie przemywałam, w razie jakby co miałam rumianek ale nigdy mu sie nic z oczkami nie robiło i przemywałam wodą przegotowaną.

8. wika_20

wika_20 Gość

aha ale jak cos to sol sie nie zmarnuje tzn.. slyszalam ze mozna do noska ja zapuszczac jakby byl zatkany tak ??

9. mea_osi

moja mama tez zawsze nam mowila ze woda przegotowana wystarczy !! i wogole to zawsze najpierw oczka przemywala wacikiem a potem ta woda myla buzie !!

do noska sol jest fajna ale taka w sprayu ->Sterimar baby chyba sie to tak zwie :)

10. reklama
  11. Mama Stacha

Mama Stacha &Franka&Janka

Ja też przemywałam przegotowaną wodą. Stasiowi niestety ropiały i masowałam mu kanaliki i zapuszczałam też kropelki. Obyło się bez zabiegu, ale synek koleżanki tego nie uniknął.

12. mea_osi

laseczki mam taka kwestie /zwlaszcza do mam ktore czytaly jezyk niemowlat/ jak wy widzicie kwestie tego jej "latwego planu" ?? chodzi mi o to ze dla mnie zawsze oczywiste bylo ze dziecko spi ... potem sie budzi ... troche pobuszuje, nastepnie zjada conieco i znowu spi ... a tam jest napisane ze najpierw karmienie potem aktywnosc i na koniec sen ... no i ja teraz nie wiem jak to ugryzc ...

Poleć forum