reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja Naszych Skarbeczków

Mgnienie, współczuje..... a co jesz może zacznij od tego? Napewno coś jesz co uczula. To nie będzie jedna rzecz... byłaś u alergologa?
Mam niewielką wiedzę na ten temat, sama się dopiero uczę, jak coś potrzebujesz to pisz, może razem damy sobie jakoś radę. Czym nas więcej tym lepiej.
Właśnie dlatego dużo na ten temat piszę. Wierzę, że w tym przypadku zawsze znajdzie się ktoś co podpowie, doradzi.
 
reklama
co do uczuleń to naprawde uczulać może wszystko, my jeszcze nie mamy 100% pewności ale najprawdopodobniej Matusia uczula poliester z ubranek (tych welurowych) bo zmiana mleczka nic nie dała, maść sterydowa zadziałała na krótko, nic nie jadł poza mlekiem i nic a jak zaczął nosiić tylko bawełniane ubranka to wysypka blednie, odpukać żebym tylko nie zapeszyła,
 
poliester to i u dorosłego może wywołac wysypkę :no:
bawełna rulez ;-)doriska oby maluszkowi już nic nie dolegało
mgnienie - może jakiś kosmetyk którego uzywasz ty lub maleństwo ??
 
dzięki enka, u nas to nie wygląda aż tak jak u fredki i małego nie swędzi ale jak wdziałam te jego nóżki z dnia na dzień coraz bardziej czerwone i zsypane to mi go szkoda i sie zastanawiałam co to za diabelstwo no bo przecież coś być musi co go uczula, oby to było to bo łatwiej walczyć jak sie zna "wroga" :))
 
dziewczyny, dzięki Fredce zwróciłam uwagę na maść z cholesterolem i vit A, PRZESTRZEGAM !! wypróbowałam na sobie, maiłam zaczerwienione dłonie, wysuszone bardzo (prawdopodobnie od czegoś chemicznego) posmarowałam i... o rany zaczeło szczypać , pojawiły się plamy i okropne czerwoności. Omijajcie tę maść szerokimłukiem, ale znalazłam genialny krem dla atopików i nie tylko ATOPERAL - genialny, z moich dłoni wszystko zniknęło po jednym razie a mała ma już buźkę gładziutką :-)Atoperal (Atopra), krem do skóry atopowej i wrażliwej, 50 ml - Apteka internetowa dbam o zdrowie
 
jak coś potrzebujesz to pisz, może razem damy sobie jakoś radę.
Dzięki Fredka
Byliśmy dziś znów u pediatry, stwierdziła że jej to wygląda na alergie kontaktową a nie pokarmową. Wcześniej byłam u innej (właśnie żeby porównać opinie) stwierdziła że pokarmowa. Poszłabym do 3 też by pewnie co innego powiedziała, a ty człowieku bądz mądry i sam rób co chcesz. Mam zacząć wprowadzać małemu stałe pokarmy, jak się pogorszy to da skierowanie do alergologa.
Zmienić proszek? hmm, w zasadzie od samego początku piore w Lovelli, ale spróbuje, kij wie...
Od ponad tygodnia jem tylko ciemne pieczywo z wędliną, rosołki, ziemniaki, kasze, marchewke i gotowane mięso. Więc jeszcze ewentualnie wędliny mogłabym odrzucić, ale wtedy to już nie wiem co bym jadła do tego chleba. Powtórka z rozrywki, w ciąży też nic nie mogłam jeść bo miałam cukrzyce ciążową. Waże 6 kg mniej niż przed ciążą, dacie wiare?
 
Ostatnia edycja:
Z kosmetyków to używam tylko do kąpieli Oilatum albo Emolium (ale to też używam od samego początku). Testuje kremy dla atopików, smaruje na początek fragment skóry czy nie uczula a potem sprawdzam czy pomaga w tych suchych miejscach.
Mojego brata córka (10 m-cy) ma AZS prawie od urodzenia. Na początku było bardzo paskudne i mała się bardzo drapała. Ile oni się nie najeździli po lakarzach, ile specyfików wypróbowali i zamiast pomagać to czasem jeszcze bardziej szkodziło. Metodą eliminacji, prób i błędów doszła do jako takiej równowagi.
W tym wszystkim taki sęk że co jednemu służy drugiemu wcale nie musi. Trzeba próbować jak we "mgle".
 
Ostatnia edycja:
mgnienie- to prawda, często trzeba próbować, słyszałam że olej lniany działa cuda:tak:
ja jeszcze raz DZIĘKUJE FREDCE za to ostrzeżenie przed maścią, mogłam zrobic krzywde małej, a temu pediatrze co przepisał to coś to chyba grdykę wyrwę następnym razem:-)
 
reklama
Dziewczyny... wiem może trochę nie na temat ale skojarzyło mi się z tym białym jeleniem. Bardzo dobrze się nim zapiera różne brudne plamy po naszych maluszkach, np. jak nam wypłynęła kilka razy kupka albo marchewę też spiera tylko trzeba od razu zaprać w zimnej wodzie i potraktować białym jeleniem. Ja używałam w kostce ale widziałam że jest też w płynie tylko nie testowałam skuteczności tego płynnego.
 
Do góry