reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja Naszych Skarbeczków

reklama
Moniczko..pisałyśmy o tym że konsultujemy tworzenie nowych wątków z dziewczynami tak żeby nie bylo bałaganu i niepotrzebnych wątków na forum.
Wiem, pewnie nie czytałaś bo masz mnóstwo zajęć teraz:tak::tak::tak::tak: ale piszę tak na zaś.

Teraz musisz poczekać na inne mamy:tak::tak::tak::tak:..już niedługo:-):-):-):tak:
 
Samowolnie założyłam wątek, więc musze coś napisać;-)Wczoraj po 11 dniach Mojej Gabrysi odpadł kikut pępkowy. Nie było żadnych zapeleń itd. Pielęgnowany był rozcieeńczonym spirytusem zalwanym obficie pipetką. Leko używamy teraz, aby ładnie do końca się zagoił.
 
Jestem ciekawa, co mi tu powiedza na temat pielegnacji pepka. Z tego, co kojarze, to moja przyjaciolka niczego chyba nie stosowala. Czytalam, ze podobno najlepiej pepek goi sie sam, bez wspomagaczy. A alkohol wcale nie przyspiesza procesu gojenia. Co kraj, to obyczaj. Chociaz sa tez roznice nawet w regionach kraju (niedawno sie przeprowadzilam). Mama i siostra przywizoly mi polskie gazety dla mam, a tam w kazdej jakies inne madrosci. Zglupiec mozna. Chyba poslucham po prostu mojej niemieckiej poloznej. Jest bardzo fajna i podobno dobra.
 
u nas jest powszechne uzywanie spirytusu 70 %. tez uzywalam przy pierwszym dziecku. ladnie zasuszal i szybko pepek odpadl. a jak sie nie smaruje to sie moze babrac i gnic;(
 
ja napisze jak wygladala pielegnacja mojej pierwszej corci
po przyjezdzie do domu kapalam ja codziennie uwazajac zeby nie zamoczyc pepuszka wlasnie do mycia uzywalam mydelka bambino potem smarowalam ja oliwka bambino a pempuszek wacikami leko kikutek ladnie sie zagoil i odpadl po 6 dniach . Buzie smarowalam ochronnym kremem bambino. Malej nigdy nic na szczescie po tych kosmetykach nie bylo dlatego dla dzidzi tez kupilam takie.
 
He he faktycznie różnie mówią, ale ja widzę, że nie tylko "co kraj to obyczaj", ale co ''region to obyczaj'', ponieważ w klinice położne mówiły, że pępek bez problemu można moczyć:tak:I też tak robiliśmy, normalnie kąpaliśmy i pępuszek był zamaczany. My kąpiemy Gabrysię w Oilatum, jest to o tyle wygodne, że wlewamy sobie tylko preparat do wanienki i myjemy Niunię:-)
 
ja małemu kupiłam już waciki LEKO są nasączone spirytusem 70% wygodne bardzo- przy Julce tez używałam i było ok ale np u nas w szpitalu pepus jest smarowany jodyną

a do mycia ciałka mam z johnsona płyn do kąpieli i mycia ciałka i włosów i tez będę go chyba tylko wlewać do wanienki- już sie nie moge doczekać:tak:

do pupki chusteczki pampers sensitive i sudocrem
myślę jeszcze nad jakimś mleczkiem do ciała mam oliwkę z johnsona ale jakoś nie lubię oliwek:confused2:

Moniczka a po oilatum jeszcze czymś smarujesz malutką????
 
reklama
U mnie w szpitalu kazali pępek robić spirytusem i na to fiolet na spirytusie dawać. Ale byliśmy u pediatry i powiedziała żeby tego absolutnie nie stosować. Aktualnie robimy pępek środkami o nazwach: Octanisept i Tribiotic. Pępek ładnie się goi. Mała miała kikutek odcięty w szpitalu po 5 dniach od porodu i nie wygoił się jej do końca. Do kąpieli używamy oilatum soft. Na razie po kąpieli stosujemy oliwkę bo Mała się trochę łuszczy. Przetestowałam bambino i Hippa. Hipp lepszy. Mam tylko próbki, ale zaniedługo zakupię całą butlę.
 
Do góry