reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja niemowlaczka

A ja zmienie temat kolejna nowinka tym razem z Niemiec. Dzieci przynajmniej do 6miesiaca (a najlepiej do roku) powinno sie kapac tylko raz w tygodniu :szok:. Do codziennej pielenacji niemcy zalecaja chusteczki pampers!!! A dziej sie to dlatego ze dorosli maja (chyba) 6 warstw naskorka a dzieci tylko dwie i codzienna kompiel niszczy te cieniutkie warstwy, co w efekcie daje pozniejsze problemy ze skora.

Nie komentuje tego co radza Niemcy :baffled:
 
reklama
ja swoją małą kąpie codziennie bo dzięki temu mała wie kiedy ma iść spać. wszyscy mi mówią zebym kąpała ja co drugi dzień a wy jak kąpiecie swoje maluchy
 
Ja Filipcia kapie codziennie.i jakos nie wyobrazam sobie zeby go nie kapac kazdego wieczorka:)poza tym on juz sie tak przyzwyczail ze sam wie kied czas kapeli bo kazdy dzien wyglada mniejwiecej tak samo:-)
 
Zgadzam się z Tobą całkowicie. Ja również mam stały rytm dnia, o tej samej porze spacer, kąpiel i lulu,
 
u nas tez ta sama rutyna :-) wczesniej kompala co dwa dni, pozniej zaczelam codziennie, ale po tym co mi kuzyn powiedzial o niemcach znowu przeszlismy na kompu co drugi dzien :baffled: Zreszta Adas zrobil sie takim spiochem ze czasami wieczorem nie zdaze go umyc bo juz spi :szok: przestwail sie i chodzi spac o 20:30 i spi czasami do 5 a czasami do 7:30
 
:baffled: wydaje mi się nie szkodzimy dzieciom kąpiąc je codziennie. Przecież nie szorujemy ch gąbkami tylko myjemy ręką więc jakim cudem mamy scierać naskórek. Nie kapane są dzieci w gorącej wodzie , myte sa specjalnie do tego przeznaczonymi środkami więc ... Co kraj to obyczaj ;-)
 
Ja też kąpie codziennie, ale czasem Filip ma dzień dziecka :-p
Popieram Icedal też mi się wydaje ze codzienna kąpiel to nie zbrodnia, mydełka bardzo delikatne więc chyba nic im się nie dzieje a poza tym dzieci często po kąpieli lepiej zasypiają :-)
 
reklama
Do góry