reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja niemowlaka

reklama
Witam, mam pytanie. Do tej pory nie stosowałam u mojego trzymiesięcznego synka żadnego kremu do twarzy, bo położna mówiła mi, żeby poczekać. Do ciała stosuję kosmetyki z serii Nivea Sensitive i chciałam do buźki kupić krem z tej samej serii, żeby chronić już skórę przed mrozem, ale teściowa mi powiedziała, że Nivea jest na bazie wody i może jeszcze bardziej na mrozie buzia szczypać. Czego Wy używacie??
 
A ja mam pytanie o pieluszki...

Jestem młodziutką mamą (urodziłam 2 listopada) i mam problem z pieluszkami.
Przepuszczają mocz, zazwyczaj górą.

Synkowi nie odpadł pępek i położna kazała nam zawijać tą pieluszkę tak by pępek był odkryty. Tak też robimy, ale chyba właśnie to powoduję, że maluszek zawsze się zasiusia.

Próbowaliśmy już z mężem różnych firm pieluch i rozmiarów, ale nawet niezawodne wśród znajomych pampersy u nas nie zdały egzaminu...

Mam nadzieję, że jak pępek odpadnie to problem także się skończy...

Czy któraś z Was miała podobny problem, albo ma jakąś radę jak temu zapobiec?
 
heh..my też mieliśmy ten problem...do dziś nie znam przyczyny. Michał miał już kilka miesięcy jak wszystko potrafił zasiusiać:sorry: Zaczęłam wyżejmu zakładać pieluszkę na brzuszku i chyba pomogło. Teraz zakładam normalnie i też nic się nie dzieje...dziwne zjawisko...A może sprawdz czy siusiak jest ułożony w dół??? Może w zwykłych pampersach wycinaj dołki na pępek:confused: A są też pieluszki dla noworodków wycięte na pępuszek...,.
 
A siusiak może być w dół ułożony? Położne w szpitalu krzyczały na nas, że musi być do góry...

Pępek już prawie odpadł...zobaczymy jak wtedy będzie...

Z praniem i prasowaniem nie nadążam:-)
 
yyyyyy zgłupiałam..ja cały czas układam go w dół:sorry: W inkubatorze jak był malutki i dopiero po porodzie też układałam go w dól..tzn. w sumie w ogóle nie ukłądałam, bo przeciez naturalnie sobie opada;-)Może chodzi paniom o stulejkę, bo czytałam na innych postach, że przy problemach z siusiakiem zalecają układanie do góry, ale przy tak małym bobasku wątpię że takie problemy już widzą:sorry:. Pozdrawiam
 
Ja już też nie wiem o co im chodziło...

Wczoraj odpadł pępek i mały znów się zasiusiał... będziemy kombinować dalej...

Najpierw znów wypróbujemy różne rodzaje pieluch ale teraz bez zawijania na pępek i zobaczymy efekty...
 
reklama
Czyli podwijanie pieluszki było problemem:-) To fajnie..no jak kolka to współczuję...rób maluszkowi masaż brzuszka jak najczęściej to mu pomoże:tak:
 
Do góry