reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja niemowlaka


ja w pokoju mam tylko okno balkonowe podwojen....teraz jak jest cieplo ujest otwarte caly dzien, dopiero zamknelam...
ABC* pisze:
witam wszystkie mamy . mam ważne pytanko. czy otwieracie okno przy maleństwu tzn. uchylacie przez cały dzień ( przy pogodzie takiej jak dziś) czy tylko wietrzycie mieszkanie , a dzidziuś przebywa w innym pomieszczeniu proszę napiszcie
 
reklama
Zasada jest prosta, lepiej mieć świeże powietrze w mieszkaniu i troszkę grubiej ubranego maluszka niż spocone,"zaczadziałe" dziecko.Przecież jeśli maluchowi zrobi się chłodno można mu zawsze założyć sweterek.Dziewczyny mają rację,prędzej przeziębi się zgrzane dziecko,które rozbieramy i szybko się wychładza,niż takie które zmarznie i je szybko rozgrzejemy, a świerzego powietrza nigdy nie jest zbyt mało.Poza tym przecież nie da się wytrzymać w zamkniętym mieszkaniu przy 25 stopniach temperatury :). Dzieci mają bardzo dobre krążenie i wcale nie odczuwają temperatur dużo inaczej niż my,powinny mieć na sobie tylko jedną warstwę ubrania więcej niż my, więc nie ma powodu bać się otwartego okna.
 
moj synek ma 7 tyg. i okno mam otwarte na okragło tylko w nocy daje na szczeline i jak mocno wieje bo przeciagi przewijam tez przy otwartym oknie i nie chodzi na dwor w czpce bo nie dzierży jej i jest lament
:-p
 
u nas tez jest wiecznie otwarte okno, a jak jest naprawde goraco to chodzi tez wentylator a mala w samej pieluszce pomyka :tak: do tej pory raz chorowala-na trzydniowke(ale to jest normalna choroba wieku niemowlecego) ktora przeszla 3 tygodnie temu.
 
U nas tez jest praktycznie caly czas uchylone! W domu jest tak goraco, ze ie da sie wytrzymanc.Teraz jak sa noce wietrzne to wietrze przed noca sypialniei zamykam.
 
ja otwieram cały czas,czy świeci słonko czy też nie.nawet nocą mamy otwarte drzwi balkonowe.podczas jazdy samochodem,jak jest gorąco uchylamy dość mocno szyby.od samego początku tak robiliśmy i nigdy nic małej nie było.
 
U mnie tez, cały dzień i noc otwarte - okno balkonowe. Mały od urodzenia nie chorował ani razu. Myślę, że spokojnie możesz mieć otwarte.
 
U nas to wygląda tak: okno jest zawsze otwarte gdy nie ma nas w domu, czy w pokoju. Na noc zawsze zamykamy, no chyba, że jest bardzo gorąco. A w dzień jak Nadinka jest w pokoju to staram się też otwierać, no chyba, że jest zimno;-)
 
My tez mamy okno otwarte caly czas. Gdy nocki sa chlodne to je zamykamy bo moje dzieciatko nie lubi spac przykryte, zawsze sie rozkopie:tak:
 
reklama
Kochane dawno nie byłam na forum a mój maluszek ma już 8 miesięcy. Od dawna zamierzałam zapytać o parę rzeczy ale jakoś sie nie złożyło.
Mianowiecie:
1. Jak często myć główkę 8 miesięcznej dzidzi?
2. Kiedy rozpocząć podawanie biszkoptów do rączki?
3. Kiedy podać kaszki zbożowe, glutenowe?
4. Czym kremować buzie, jak ma tendencje do suchej od śliny?
5. Dzidzia zaczyna picie z kubka niekapka - nie umie czy to normalne na początku?
6. Jak posadzę malca to siedzi. Czy to znaczy, że moge móić o samodzielnym siedzeniu?
A kiedy sam usiądzie i z jakiej pozycji?
7. Jak jest u Was z podawaniem soczków? Zaczął 9 miesiac i nie wiem czy mam zwiększyc dawkę soczków. zwylk poajemy makymalnie ok 60 ml reszta inne napoje. Wyczytałam, że duza ilość soków obniża apetyt na inne posiłki np. mleczko.

Bedę wdzięcza za Wasze porady.
EWA
 
Do góry