reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja niemowlaka

Hihi, niezły zestaw:-)
1.Główkę m yj w zależności od długości włosków i częstotliwości pocenia - nie ma reguły - my myjemy dwa razy na tydzień i starcza
2.Jeżeli maluch ma już ząbki to możesz śmiało podać mu biszkopta, ale musisz patrzeć czy sobie jako tako z nim radzi sam
3.Kaszki glutenowe wg nowych norm podaje się bodajże już od 6 miesiąca dzieciom karmionym sztucznie , a na piersi - od 10 - ale nie jestem do końca pewna
4.Teraz zimą u nas najlepiej sprawdza się Elo-baza - coś a la Linomag. Bardzo pomoga przy wysuszaniu się skóry przy ślinieniu i przy wypryskach od śliny
5.Oczywiście:tak::-D
6.Chyba tak, chociaż taki maluch chyba powinien już siadać samodzielnie - ale cóż , wszystko w swoim czasie
7.Do picia podawaj przedewszystki wodę, przegotowaną, niesłodzoną lub słabą herbatę - takie zalecenia mojej pediatry. Soczki - jako dodatek.
Pozdrawiam
 
reklama
Ok to teraz ja odpowiem:

1)Myj tak często jak uważasz, gdy się dzidzia mocniej poci to częściej, my myjemy od około 6 miesiąca raz na dwa dni.
2)Możesz podać biszkopcika, albo chrupkę kukurydzianą do rączki tylko musisz bacznie obserwowac malucha żeby nie wpakował całego do buzi, bo początkowo pewnie nie będzie sobie radził, mój sobie nie radził :no:
3)Gluten po 10 miesiącu, kaszki ryzowe można wczesniej, tutaj zerknij:
BabyBoom: Kiedy wprowadzać nowe pokarmy do diety niemowlęcia?
4)My zakupilismy Ivostin-emulsję z duzym filtrem do smarowania buzi, jest ona produkowana na wodzie z Iwonicza Zdroju. Żadne inne kremy się nie sprawdzały, a ten jest świętny :tak:
5)Mój bardzo długo nie umiał i nie lubił, nauczy się, bez obaw :tak:
6)Jesli sam siedzi to znaczy siedzi samodzielnie, ale rozumiem nie potrafi usiąść samodzielnie :confused: Nic strasznego mój siedział sam bardzo wcześnie, ale nie umiał sam usiąść. Nauczył się siadać z leżenia na pleckach łapiąc się i przytrzymując wszystkiego co było pod reką.
7)Zgadzam się z Kasia811 z soczkami nie powinno się przesadzać, choc był taki czas ze mój mały pił ich dużo. Do picia daje i dawałam Michałkowi głównie słabą herbatkę rumiankową, albo herbatkę granulowaną z Hipa (ale ta nie każdemu dziecku służy) i do tego soczki jako dodatek.
 
;-)Ja odnośnie siadania.Moja mała posadzona siedziała już gdzieś ok.7 miesiąca (teraz ma 10.5), ale samodzielnie nauczyła się siadać ok. miesiąc temu z leżenia na brzuszku. Teraz jak w nocy się przebudzi a leży na brzuchu to siada i cześć:)Spania nie ma:baffled: Potrafi się budzić tak ze 3 razy w nocy jest godzina zabawy i spanie dalej. Ja już wymiękam bo takie spanie na raty to gorzej męczy niż nie spanie w ogóle:wściekła/y:Ale nie mogę jej tego oduczyć, chyba muszę wsadzić zapałki do oczu i przeczekać
 
podobno siedzenie samo w sobie jest duzo latwiejsze niz wstanie do siedzenia wiec to zupelnie normalne ze jeszcze nie potrafi,ja mysle ze jak nie ma ciemieniuchy i nie poci sie strasznie to nie ma sensu myc czesciej niz 2 razy w tygodniu,no i ta herbatka ,brawo dle pani doktor ,to bardzo polski zwyczaj slaba herbatka i skorka chleba do buzi,przeciez herbata to uzywka pobudzajaca no i pelna kolorantow konserwantow i innych ulepszaczy
 
Witaj Ewo:-)
nasze dzieci to ten sam "rocznik" My tez właśnie skończyliśmy 8 miesiąc.
1.Główkę myjemy raz na tydzień, no chyba że wetrze we włosy któryś posiłek. Zostało nam tak po ostatnim zapaleniu uszka.
2.Ja zaczęłam od chrupek kukurydzianych od kiedy mały ma ząbki (5 miesiąc) z biszkoptami sie wstrzymuje bo Michał ma alergie na białko.
3.W tabeli żywieniowej którą posiadam, dla dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym zaleca sie dodawanie kleiku glutenowego już w 6 miesiącu życia.
Karmionych piersią w siódmym;
4.Buzie smaruję olejkiem po kąpieli. Na spacery używam kremu Nivea na każdą pogodę.
5. Mój syn z kubka nie kapka narazie nie chce pić. Idą mu górne ząbki i sądzę że stąd ta niechęć. ale trzymać go umie i wie o co chodzi. Każde dziecko uczy się w swoim czasie i to normalne, że twoja pociecha nie umie czegoś...przecież dopiero się uczy; z nocniczka też nie będzie korzystać jak tylko go zobaczy :-D
6. Siedzenie to nasza bolączka. Niby dziecko siedzi samodzielnie kiedy umie usiąść, a nie tylko utrzymać się w pozycji siedzącej:confused:. Michał porzucił próby siadania kiedy stanął na 4 :-) potem 2 tygodnie zajęła mu nauka raczkowania i potem w parę dni zaczął stawać. tak więc od 6m i 3t życia Michał raczkuje, a od 7m i1t życia. staje i próbuje chodzić przy meblach. Siedzi tylko jak pacnie na pupę hi hi a od paru dni siada z czworaczków jak chce zawrócić lub sie obejrzeć w tył. Całe dnie spędza na chodzeniu i zabawie na stojąco. wszelkie próby uczenia go siadania (wg. wskazań neurologa) spełzły na niczym. Wywijał sie i odraczkowywał w swoim kierunku.( nie wiem czy ten opis Ci w czymś pomoże).
7. Soków prawie nie pije, Tylko herbatki to zawsze ciepłe. Dużo! bo miał zaparcia.
w ciągu dnia mleczko ok 3x125 ( w ciągu doby 5x125 ina wieczór 170ml mleczka) a picie to zależy ile wypije. Pije sam trzymając butle i odbieram ją kiedy oddaje bo już nie chce. Jest zima, a u nas jest bardzo suche powietrze w mieszkaniu i ze względu na okres "latających" chorób podaję dość duże ilości witaminy C więc nadmiar wypłukuje sobie siusiając :-) i tak herbatki potrafi wypić w ciągu dnia 250ml czasami więcej a czasami mniej.
P.S oczywiście herbatki granulowane np. BoboVita jabłuszko i melisa super :-) albo inne które podejdą twojemu maluszkowi smakowo.
Więcej info na takie tematy znajdziesz w naszym majowym wątku :-) chyba najbardziej miarodajne dla Ciebie gdyż dzieci podobne wiekowo :-D
życzę powodzenia i więcej czasu abyś mogła częściej zaglądać PapaCie
 
Ile chcesz:) Madziulec ma 10.5 miesiąca i ją smaruję bo ona po kąpieli lubi ten masażyk:)Ale jeśli nie chcesz to tak chyba ok 5-6 miesięcy możesz już nie smarować. Chociaż ile mam, tyle opinii....Ja smarowałam małą nawet jak była kąpana w Oilatum, bo leżała i czekała aż mama zacznie robić "czary-mary":)
 
reklama
Mi sie wydaje że z tym nie ma ograniczeń, ja mała do dziś jescze posmaruje tak 1-2 razy w tygodniu juz nie cała tylko te bardziej suche partie skóry, a cała smarowałam ja gdzieś tak do 2,5 roku pózniej latem ograniczyłam bo wydawało mi się że po oliwce bardziej się poci.
Poprostu obserwuj skóre dziecka jeśli jest sucha albo podrażniona to smaruj, jeśli nie nie musisz, i zwróć uwage w czym kompiesz maluszka jeśli preparat jest z dodatkiem oliwki to już nie smaruj bo niema co przesadzać.
Pozdrawiam
 
Do góry