reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja niemowlaka

reklama
Co mama moze jesc podczas karmienia piersia a czego nie powinna i co moze spowodowac uczulenie u bobaska?
Jak odroznic uczulenie od potowek?
Od kiedy mozna prac ubranka maluszka w proszku dla doroslych i to samo z ich plukaniem?
Podaje mojej dzidzi Vigantol i Cebion....jednak wiem,ze to drugie nie kazda mama podaje swojemu maluszkowi.Czy to rowniez podawac i jakie ma dzialanie?
 
Czy zarowno po karmieniu piersia jak i butelka musi sie dzidzi odbic?
Co jazeli jej sie nie odbija za kazdym razem?
Oraz gdzie znajde odp na te wszystkie pytania?
 
iwona dobrze by bylo zeby sie odbilo bo w tedy dzidzi ucieknie powietrze ktorego sie nalykal podczas jedzenia i nie bedzie mialo kolek
 
ElaaJak mOj skarb mial sucha skore to smarowalam go 2 razy dziennie kremem Oilatum soft i mu to pomogło. Krem godny polecenia.Pozdrawiam
 
to ja mam kilka pytań
1. jak pielęgnować nosek - uzywać sprajów czy soli fizjologicznej, przy wyciąganiu babolków używać użądzeń typu frida czy lepiej patyczka, jak patyczka to jak głęboko można go włożyć, żeby nie uszkodzić noska maluszka??
2. jak pielęgnować uszka - czym i co jaki czas czyścić?
3. jak zadbać o pępuszek nowo narodzonego dzidziusia - kiedy odpada, czym smarować??
4. jak zapewnić odpowiedznią chigiene miejsc intymnych u dziewczynek - w pierwszych miesiącach pojawia się tak taki dziwny śluz (myć go czy nie??)
5. co ile kąpać bobasa?? czy używać płynów do kąpieli od urodzenia?
6. jakie kosmetyki polecacie a jakie kategorycznie odrzucacie??
7. jakich pieluch używacie?
8. jak leczyć odpażenia pupy (domowymi sposobami)?
9. pierwsza kąpiel - co polecacie, żeby nam się kruszynka nie przestraszyła?
10. czy stosować oliwke?
11. co z ciemieniuszką - jak walczyć (jakie kosmetyki lub zabiegi domowe polecacie)?


jak mi się przypomnij co jeszcze to napisze

Odp1. Ja swojej malej nosek czyscilam i czyszcze wylacznie rozkiem chusteczki chigienicznej;-) zadnych gruszek i takich tam nie uzywalam:szok:
Odp 2.Codziennie po kapieli maluszka uszka czyscilam patyczkami do uszu przeznazonymi specjalnie dla malutkich dzidzi ale juz teraz to uzywam takich normalnych:-)
Odp 3.w czasie kapieli staralam sie nie moczyc pepuszka woda ale to mi sie nie udawalo i zawsze ta woda sie tam dostawala i potem byl bardzo nie przyjemny zapach no ale zawsze staralam sie go ususzyc jak moglam i puderkiem posypywalam.No i odpadl po 4-5 dniach:-)
Odp.4 hmmmm ja tam u swojej coreczki zadnego sluzu nie widzialam:-p ja tylko uzywalam do pupci specjalnego kremu BALMEX i uzywamy go do dzis.Mala miala i ma zdrowa pupke zadnego zaczerwienienia:-D
Odp.5 Helusia byla i jest kapana codzinnie i od samego poczatku uzywamy szampniku i plynu do ciala jhonsona :tak:
Odp.6.Tak jak powzej pisalam uzywam wylacznie Jhonsona zadnych innych:no:
Odp.7 Pieluszek uzywamy tylko wylacznie PAMPERS jak dla mnie one sa THE BEST nie przesiakaja.Raz tylko kupilam huggies ale tylko dlatego ze akurat mialam na nie kupon:-D no i sobie pomyslalam ze wyprobuje co mi zaszkodzi.No ale to tylko szkoda pieniedzy.Codziennie musialam zmieniac malej przescieradlo a w ciagu dnia pieluchy musialam zmieniac co 2-3 godziny. bo inaczej to wrr:crazy: I CO, CENA TYCH PIELUCH JEST TAKA SAMA JAK PAMPERSOW:szok:
Odp.8.i znow jak pisalam wczesniej powyzej ja malej nakladam krem balmex codziennie czy ma czerwone czy nie zawsze jej nakladam.
Odp.9 od 1 dnia narodzin mala byla kapana wylacznie w jej malej wanince,dzicina nie plakala tylko sie rozgladala:-) a odkad skonczyla 4 miesiace smialo sie kapie z mamusia albo z tatusiem w duzej wannie w duzej wodzie.Dziecko az piszczy z radosci :-D
Odp 10. coz zalezy od dziecka skory i jej reakcji.Moja np miala uczulenie od niej wiec olivke odrzucilismy
Odp 11.co do ciemieniuchy to moje dziecko jej nie mialo a to wlasnie zalezy od higieny dziecka.Jesli jest kapane codziennie,dobrze wytarte i popudrowane to napewno dziecku ciemieniucha nie grozi:-)

pozdrawiam
 
Witajcie rodzice,
na pewno słyszeliście o pneumokokach - i ja właśnie w tej sprawie. Piszę pracę licencjacką na temat pneumokoków i potrzebuje waszej pomocy. Wypełnijcie proszę w wolnej chwili moją ankiete, oto link do niej http://www.thesistools.com/?qid=54095&ln=pol, a pomożecie mi zebrać informacje do mojej pracy.
dziękuje za pomoc
Justyna
 
Pewnie na wiele pytań tez mogłabym odpowiedzieć, ale rozumiem że pojawią się w innych wątkach. Proponowałabym dodać jeszcze jeden, nigdzie nie pisze się
- o wrażliwości maleństw na zmiany pogody - ( tak jakby tylko dorośli na to cierpieli ), czy któraś z was już miała ten problem? Kilkakrotnie poważnie się niepokoiłam bo Kubuś zazwyczaj aktywny, bardzo żywy ni stąd ni zowąd śpi cały dzień i jest marudny ( zwykle przy zmianach pogody, deszczu, halnym ).
 
Sadusiek, moja córcia też tak ma... szczególnie teraz w czasie upałów. Na przykład dzisiaj przespała cały dzień i nic dziwnego skoro ja również na to miałam ochotę, ale obowiązki domowe wzywały... za to po obiedzie padłam... po prostu nie radzą sobie z takimi zmianami... na razie:tak:
 
reklama
Do góry