reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja niemowląt :)

reklama
Dziewczyny moj M znalazl super filmik, razem obejrzelismy dzisiaj, goraco polecam. Nje wiem czy tu akurat pasuje, najwyzej wrzuce w inny watek. Filmik o technikach w uspakajaniu dziecka, chustowanie, kolysanie itd I to ze dziecko placze to nie znaczy odrazu ze Kolki dlatego warto obejrzec. My z M napewno bedziemy testowac :-)
https://www.youtube.com/watch?v=ZkEtLqNwywY
 
Lucalew obejrze na pewno ;)
Mas zracje dzieci placza z roznych powodow ;) nawet dla tego ze chca sie przytulic..i na zmiane pogody ;)
 
ja nie stosowałam nigdy oliwki. U mnie jocha na początku nie był smarowany niczym a jak pojawiła się egzema dostał cetraben/epaderm do smarowania i cetraben/doublebase do kąpieli. Z Olusiem zrobię podobnie. Jak nie będzie potrzeby to nawilżać co jakiś czas będę.
 
No własnie, mam kilka pytań

Rano czymś malucha smarujecie?

Kąpiel wieczorem - tylko oliwką po?

Po przewinięciu co stosujecie ?
 
Lilija polozna w szkole rodzenia mowila ze nie nalezy dziecka za bardzo kosmetykami smarowac nawet oliwke sobie darowac. Po kapieli wystarczy posmarowac bardzo cienka warsta mascia lub kremem na odparzenia pupe i to wystarczy. No i buzie kremem z filtrem jak sie wychodzi na spacer.

Aaa i mowila ze wystarczy kapiel co drugi dzien a tak to wystarczy przemysc ciepla wade wacikiem buzke, oczka, pupe itd.
 
Ostatnia edycja:
Dokladnie, przegotowana woda wystarczy do oczyszczenia buziaka wacikiem. Oczka sola fizjologiczna i gazikami sterylnymi.
A cialo zaleznie od tego co bedzie. Maluchom moim sie luszczyla skora na nozkach przez kilka dni - wtedy smarowalam ciekla parafina (grosze w aptece), teraz sprobuje z olejem kokosowym jesli bedzie potrzeba.
I krem z blockerem, najlepiej mineralny (zawsze mi brudzily ubranka i czapki). Ale generalnie to na slonce w ogole nie wystawilam.

A pupe bede przemywac wacikiem i woda. Potem cienko alantan (masc) albo bepanthen na b czerwone momenty.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziękuje za wskazówki.
A co sadzicie o sudocremie? Słyszałam opinię,że jest zbyt "mocny"...
 
Do góry