reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja niemowląt :)

Anney, włanie za uszami mu sie pojawia czasem tez, ale lekko.

On miał/ma nietolerancje białka mleka krowiego, i uczulenie na soje. On głównie je to samo każdego dnia. Zresztą to dłuuga historia. Ale faktem jest, że czasem go wysypuje bardziej czasem mniej.

Mleczne produkty sam odrzucił jedyne co zje to danio waniliowe, czasem ser żółty (ale rzadko), I kaszka manna słodka chwila (do tego caly banan + 3 łużki mleka na recepte neocate).
Masło w przedszkolu zdzierał z kanapki, od tej pory dostaje sam chcleb (jak chce jesc). Lodów nie lubi, mleka nie wypije.

Tu mu badan nie chca zrobic, musze sie w polsce ogarnac jak bede i mu zrobic.
 
reklama
Tak Lilija, nie trzeba. Tylko musisz uwazac, bo brudzi i trudno doprac. Ja dlatego na pierwsze dni bede miec gorsze koszule do karmienia.

Dziewczyny pisaly jeszcze o innym kremie o podobnym skladzie, tez bez zmywania, nie pamietam nazwy...

Zamawialam w aptece Gemini, szybko wysylaja
 
Ja tez kupiłam
Lansinoh. Ich wkładki laktacyjne tez sa bardzo dobre.


Pupui, intuicyjnie odrzuca. Kochany.
 
A wracając do fridy i soli fizjologicznej, to najpierw aplikujemy sól, musimy odczekać ileś czasu i oczyszczamy nosek tak?
Sorry za pytania pewnie dla niektórych jak z przedszkola ale chcę wiedzieć dokładnie od doświadczonych mam.
 
Jak katarek gesty to trzeba go rozrzedzic. Po to sol, zeby latwiej odciagnac i zeby nie zrobic ranki w sluzowce.

A jak bardzo rzadki, ze z noska sie wylewa to jak bym dodatkowo juz sola nie zapychala.
 
Ja tez kupiłam
Lansinoh. Ich wkładki laktacyjne tez sa bardzo dobre.


Pupui, intuicyjnie odrzuca. Kochany.

Dokładnie, dlatego nie daje mu na siłe. On mleko odrzucił całkowicie mając 3 miesiące....Lekarz przepisuje neocate id od tamtego czasu musiałąm mu dosypywać do posiłków stałych.

Warto słuchać i obserwować dzieci, niby małe głupiutkie ale organizmu nie oszukasz...
 
Dokładnie pupui. Tylko jak ktoś jest przefaszerowany lekami to nie zawsze umie dostrzec sygnały.
A jak reaguje na migdały, orzechy etc? Poza tm mleko do niczego nie jest nam potrzebne. Wapń jest w całej masie innych dobrych produktów.
Ja moim dzieciom tez nie wciskam jedzenia, ktore 'powinny jesc', jedza to
Na co maja ochotę (nie mowię o słodyczach, bo toniny temat).
 
Orzechy jadł od malutkiego, co do reszty to ciężko stwierdzić bo on jest strasznym jakby niejadkiem, choć nie wyglada. Od 2 miesięcy zaczął jeśc cokolwiek w przedszkolu. Do tej pory był o śniadaniu i jedynie co to uwielbiał owoce. Teraz już zaczął jeść to co proponuje mu przedszkole. Nie je mięsa, bo nie lubi, czasem parowkę czy w przedszkolu oblesnego sosage roolsa.
Ja też o mleko się nie martwię.
Na razie suplementuje mu wapno i witaminy.

Co do słodkiego, to on nie lubi. raz na jakiś czas zje kinderka czy żelki i tyle. Ale to musi być albo głodny albo nie wiem, bo nie ciągnie go ani troche.
 
reklama
co do pielegnacji maluszka to u nas
do kąpieli EMOLIUM
do pupy BEPANTHEN
do suchej skóry (np ma teraz na nóżkach) LINOMAG
a przy zmianie pieluszki sama woda do wytarcia pupy

natomiast na brodawki ja polecam PURELAN lub jego duzo tanszy zamiennik (bo u mnie pomimo wydajnosci tej masci to idzie w ilosciach hurtowych) LANO MASĆ z serii ZIAJKA
 
Do góry