reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja niemowląt :)

U mas kapiemy sie co drugi dzien i tez mu sie lekko włosy przetłuszczają.. I tez ma lekko sucha skore i musimy zaczac smarować główkę i wyczesywać troszkę tych "resztkow" :) tak nam tez pediatra wczoraj mówiła ze od tego tez mu taka wysypka na czole wyskoczyła wlasnie od skory głowy .. Hm zobaczymy
 
reklama
Love mojemu malemu tez strasznie przetluszczaja sie wlosy - ciemieniuche mial raz i Zeszla po specifiku na ciemieniuszke ze Skarbu Matki , a tak myjemy mu glowe co 2 dzien ale juz w dzien po umyciu wloski sa cale posklejane i bardzo tluste
 
Nie wiem co na przetłuszczająca skore, bo my myjemy tylko woda i smaruje kokosem. A skóra nieskazitelna.
Moze spróbuj wcisnąć do litra wody kilka kropel cytryny. Odżywi i zapobiega przetłuszczaniu. Wywalilagyn szampon.
 
U nas już się unormowalo, tzn skóra głowy juz się nie przetluszcza, ale włoski juz na drugi dzień jakby lekko tłuste i oklapniete Szamponu juz wcale nie używam
 
Loveboiled super. U nas nie ma takiego problemu więc nie pomogę. My stosujemy płyn 3 w 1 dada i nic się nie dzieje. Skóra i włoski ma wręcz idealne jak to położna ostatnio stwierdziła :-)
 
Jeszcze mam takie pytanko dotyczące czyszczenia uszu, czy macie jakieś sposoby? Mi przy starszaku polecili by zakrapiac oliwa z oliwek i wkładać wacik i tak zostawić na cala noc i rano wyjąć.
 
Jeszcze mam takie pytanko dotyczące czyszczenia uszu, czy macie jakieś sposoby? Mi przy starszaku polecili by zakrapiac oliwa z oliwek i wkładać wacik i tak zostawić na cala noc i rano wyjąć.

Love my nic jak na razie nie stosujemy jedynie z zewnątrz patyczkiem. Na szkole rodzenia położna mówiła żeby nic nie robić ewentualnie są jakieś preparaty do uszu dla dzieci ale nie stosuje więc o skuteczności czy też braku się nie wypowiem
 
No własnej z tymi uszami poradzcie..
Ostatnio juz tyle miał ze małym paluszkiem "wygrzebałam".. Ja sie boje patyczkiem mu czyścić i nie wiem co to zrobić bo znowu mu sie zbierać zaczyna..
 
Bunia ja mu patyczkiem nie grzebie w środku tylko na zewnątrz. Woskowina jest naturalną ochrona więc nie trzeba tam grzebać chyba że korek się zrobi to do przychodni albo ten preparat dla dzieci.
 
reklama
Do góry