reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pielęgnacja noworodka

KlaudynaD.

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Luty 2019
Postów
26
Drogie mamy, mam takie pytanie, niedawno urodziłam swoje pierwsze dziecko i spotkałam się z krytyką moich koleżanek, którym powiedziałam, ze nie kąpie dziecka codziennie ani nie używam codziennie balsamów do ciała, robię to tylko po kąpieli. Codziennie myjemy tylko buzię, rączki i miejsca intymne po zmianie pieluszki. Ponadto nie używam mnóstwa kosmetyków, staram sie tylko naturalne z dobrym składem i dość wczesnie byliśmy na spacerze, króciutkim, ale aż żal mi byo tego słońca. Czy robię coś nie tak?
 
reklama
Drogie mamy, mam takie pytanie, niedawno urodziłam swoje pierwsze dziecko i spotkałam się z krytyką moich koleżanek, którym powiedziałam, ze nie kąpie dziecka codziennie ani nie używam codziennie balsamów do ciała, robię to tylko po kąpieli. Codziennie myjemy tylko buzię, rączki i miejsca intymne po zmianie pieluszki. Ponadto nie używam mnóstwa kosmetyków, staram sie tylko naturalne z dobrym składem i dość wczesnie byliśmy na spacerze, króciutkim, ale aż żal mi byo tego słońca. Czy robię coś nie tak?
Nie słuchaj koleżanek :) To Ty jesteś mamą dla swojego dziecka i tylko Ty wiesz co dla niego najlepsze :)
 
Drogie mamy, mam takie pytanie, niedawno urodziłam swoje pierwsze dziecko i spotkałam się z krytyką moich koleżanek, którym powiedziałam, ze nie kąpie dziecka codziennie ani nie używam codziennie balsamów do ciała, robię to tylko po kąpieli. Codziennie myjemy tylko buzię, rączki i miejsca intymne po zmianie pieluszki. Ponadto nie używam mnóstwa kosmetyków, staram sie tylko naturalne z dobrym składem i dość wczesnie byliśmy na spacerze, króciutkim, ale aż żal mi byo tego słońca. Czy robię coś nie tak?
Nie słuchaj koleżanek. Co osoba, to pomysł, a to Twoje dziecko, nie ich.

Na marginesie : niedługo przywitamy pierwszego syna. Też nie mam zamiaru kąpać go codziennie, kosmetyki wybierałam uważnie i spacer mam nadzieję jak najszybciej. Czekam tylko na mądre rady :)
 
Nie trzeba kąpać codziennie, natomiast codzienna kąpiel wprowadza rytuał. Dziecko potem wie, że jak jest kąpiel, to potem jest noc.
Jeśli nie dzieje się nic złego ze skórą, to wręcz niewskazane jest stosowanie tony kosmetyków.
Wszystko robisz jak trzeba.

I już upadł mit, że trzeba dziecko trzymać w domu. Możesz śmiało wychodzić na krótkie spacery i stopniowo je wydłużać.
 
Ja sama nie dawno urodziłam córeczkę, ma już ponad tydzień a ja jej jeszcze nie kąpałam. Pani neonatolog wręcz sama doradzała, żeby kąpać około dwa tygodnie po porodzie. I tak też planuję po raz pierwszy wykąpię córeczkę jak skończy równe dwa tygodnie w piątek. Też nie będę codziennie kąpać. Oczywiście myję jej codziennie twarz, oczka, pupę po zmianie pieluszki. Balsam używam codziennie z tego względu, że córeczka ma bardzo suchą skórę jeszcze w szpitalu aż jej pękła skóra do krwi w niektórych miejscach. Co do spacerku też w tak piękną pogodę wyszłyśmy na chwilkę. Sama położna mi doradzała, żeby z małą wyjść.
 
Nam codzienna kąpiel do rytuałów potrzebna nie była. Zwłaszcza, że to maluszek, skóra inna. Pewnie, że to jakieś ułatwienie, ale i na to przyjdzie czas. Rób jak Ci podpowiada intuicja. Inne mamy i inne dzieci to ich świat, niech robią jak uważają.
 
reklama
Wszystko robisz dobrze :) Masz swój rozum, chcesz dla swojego dziecka to co najlepsze i tego się trzymaj. Jeszcze nie raz usłyszysz (i to zapewne od najbliższych), że robisz źle ale trzymaj się tego co podpowiada Ci intuicja - pamiętaj szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko - nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. A jeśli masz jakieś wątpliwości to poradź się pediatry/położnej - kogoś zaufanego z aktualną wiedzą ;) Będzie dobrze!
 
reklama
@KlaudynaD. Wszystko robisz super naprawde swietnie! Nie trzeba dziecka kapac i zabieraj je jak najwiecej na dwor super! Chcialabym tylko dodac, zebys przemywala tez szyjke( w faldakach lubia sie robic odpazenia) uszka i okolice uszek no i pod paszkami i w pachwinkach. To chyba takie strategiczne miejsca o ktorych, moze nie doczytalam moze nie wyszczegolnilas. Ale.tak to wszystko robisz super nie podlamuj sie slowami kolezanek. I my tez nie kapalismy codziennie a pierwsza kapiel jak odpadl pepek po tygodniu robilismy. Tak pisze czysto informacyjnie, nie chodzi mi o to ze jak ltos szybciej czy pozniej to zle. Tak po prostu bylo u nas
 
Do góry